E-Posta Sorunu

 • 22 Ekim 2010
 • 8763 Okunma
 • 12 Cevap

 1. Merhaba arkadaslar

  E-posta ayarlarımı Turkcell ın sayfasından otomatık olarak yaptım. Mailleri alıyorum onda sorun yok. Fakat Mail gönderemiorum. Başarısız hatası alıyorum. Bi çözüm yolu bilen var mı ?
   


  Yazan: erem.qns
 2. Turkcell'in otomatik ayarını bi yana bırak hesap ekleme ayarlarında Hotmail diye seçenek var oradan kullanıcı adını ve şifreni girerek aktif hale getirebilirsin. Gelen ve gidende bir sorun olmuyor. Ayrıyeten hotmail sync' desteğide veriyor. Yine wave'in hesap ayarından exchange active sync hesabı ekleyerek hotmail ile telefon arasında push senkraniazyon gerçekleştirebilirsin. (Mail geldiği anda telden alabilirsin ayrıyeten klasörleride görebilirsin)
   
 3. arkadaşlar hiçbir mail ayarı yapamıyorum ne google ne hotmail ne yaho ne de kişisel alanıma ait maillerim için...

  mevcut ayarların geçerli ayar olduğunu ve sadece adres ve şifre ile girilebileceğini söyleyenler oldu ve oluyor...kimse ekstra bir ayar yapmadan yapıyor da aynı telefonda sadece bende şifremi girdiğimde neden olmuyor? bu konuda ne hotmail de ne samsung da ilgili bir yardım yok...hiçbir şekilde destek yok... yapan nasıl yapıyor anlayamıyorum... ayrıntılı bir şekilde anlatacak ayarların bir yerlerde olduğunu gösterecek bir wave kullanıcısı yok mudur?
   
 4. Hesaplarım kısmında hesap ekle deyince yahho,hotmail ve google zaten geliyor.Buralara sadece kullanıcı adı ve sifrelerini yazmak yeterli oluyor.
   
 5. Active sync çalışıyor ancak tüm postaları göstermiyor,gidenleri,klasörleri falan göstermiyor. Gösterdiğini söylemişsin , bizede ayarlar konusunda yardımcı olabilirmisin ?? Teşekkürle simdiden.
   
 6. AYARLAR:
  Hesaplarım/ Hesap Ekle Diyoruz:
  Exchnge ActiveSync Seçiyoruz:
  E-Posta adresine adresin tamamını yazıyoruz: aaa@hotmail.com gibi
  kullanıcı adına adresin tamamını yazıyoruz: aaa@hotmail.com gibi
  şifre hotmail şifremiz
  bir sonraki adımda sunucu adresine: m.hotmail.com yazıyoruz
  SSL açık konuma getiriyoruz.
  ETKİ ALANI BOŞ GEÇİLECEK BURASI ÖNEMLİ

  Çıkan menüde e-posta senkronizazyonu Hepsi olarak seçiyoruz.
  Kaydettiğimizde senkraniazyon başlayacak ve e-postalarım menüsüne girip/hesaplarıma tıkladıgınız zaman aşağı dogru bir tık göreceksiniz bastıgınızda klasörlerinizide görebilirsiniz.
  Ayrıca Hesaplardan activesync ayarına bakarak(biraz karıştırsanız bulursunuz) hangi saatler arasında senk yapmasın ayarlayabilirsiniz.
  Exchange activ.. postalarınız anında telefonuza ulaşır (posta geldiği anda) sakın ola intrerte paketini yoksa ayarlamayın çünkü sürekli data transferi olacağı için faturadan yersiniz.

  Gmail kullanan arkadaşlar için sunucu adresi: m.gmail.com diğer yöntemler aynı

  Kolay gelsin umarım açıklayıcı olmuştur.
   
 7. merhaba.
  bir sonraki adımda sunucu adresine: m.hotmail.com yazıyoruz bu adıma nasıl geçiyoruz eposta, kullanıcı adı ve şifreyi yazıyorum ileri dediğimde aktifleştirme gibi bir işlem yapıyor ve başarısız oluyor.
   
 8. sunucu adresine: m.hotmail.com
  SSL aktif yapman gerekiyor hemen sunucunun altında.

  kullanıcı adını @den sonrasınıda yazmayı unutma.. aa@hotm.com gibi.
   
 9. Sayın massgrave,
  Bahsettiğin ayrlarla bende kullanabilmistim.Ancak benim söylemek istediğim, actığın klasörle de veya giden dosyalarına girdiğinde boş gösteriyor olmasıydı.Sen klasörlerindeki ve gidenlerindeki dosyaları görebiliyormusun ??
   
 10. kendi yazımda bahsetmiştim..kullanıcı adresi ve şifrelerimi yazıyorum hiçbirinde olmuyor başarısız cevabını veriyor? operatörden ayrıca bir işlem mi yapmak gerekiyor?
   
 11. Evet ben görebiliyorum..
  Onuda şöyle izah edeyim sanırım siz klaösrleri alabiliyorsunuz fakat içi boş diyorsunuz. Sanırım dogru anladım.
  Örneğin Gerekli evraklarım diye klasörünüz var içi normalde dolu ama telefonda boş.
  Bununda çözümü hotmail.com (Pcden girip içerddeki postaları OKUNMADI olark işaretlemek daha sonra telefonda tekrar senkroniza yaptıgınızda telefona geldiğini göreceksiniz. Daha sonra pc'den tekrar hepsini okundu olarak ayarlarsanız telefonda da aynen okundu olarak işaretlenir.
  Yardımcı olabilmişimdir umarım.
   

 12. Klasörlerin altındaki dosylar görünüyor ancak dosyalerın içi boş.
   
 13. Bir önceki mesajda analtmıştım nedenini.
  hotmail.com (bilgisayardan açın) klasörlerin içindeki iletileri OKUNMADI olarak işaretleyin telefondan senkranizasyonu başlatın iletiler telefondaki klasörlere gelecektir. Daha sonra bilgisayrdan hepsini okundu olarak işaretleyin eski haline döner iletiler telefonda kalır.
   

Hızlı Cevapla

Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...
22/01/2019 - 19:45