dünyanın en büyük derbisi

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Caine

Caine

Üye
    Konu Sahibi
dünyanın en büyük derbisi
Dünyanın en büyük derbisi!

Galatasaray ile Fenerbahçe arasındaki rekabet uluslararası alana da taşındı. Dünyanın en büyük derbi maçlarını belirlemek için anket düzenleyen "footballderbies.com" adlı internet sitesi, Galatasaray ile Fenerbahçe arasındaki ezeli rekabeti dünyanın en büyük derbisi olarak ilan etti.
Ankette 8.8 puan alarak ilk sıraya oturan Galatasaray-Fenerbahçe rekabetinin ardından 8.5 puan alan İskoçya'nın Celtic ve Glasgow Rangers takımları arasındaki maçlar, en çekişmeli 2. derbi ünvanını aldı.

Ankette Arjantin Ligi'nden Boca Juniors ile River Plate mücadelesi 8.4 puanla 3. oldu.

Sitenin anketine katılanlar tarafından verilen oylarla 7.7 puan toplayan Beşiktaş-Fenerbahçe arasındaki mücadele ise listede 13. sırada yer alarak birçok Avrupa takımları arasındaki rekabeti geride bıraktı.

Dünyanın birçok ülkesinden toplam 94 derbi maçın yer aldığı ankette, 7.3 puan alan Beşiktaş-Galatasaray derbisi de 36. sırada yer buldu.

FrontmaN

FrontmaN

Üye
Galatasaray ile Fenerbahçe kapışma olmasa ligin zevki de olmazdı

metintekin

Üye
bence de dünyayının en büyük derbilerinden birisi.

Caine

Caine

Üye
    Konu Sahibi
dünyanin bir numarası seçildi bile :rolleyes: ama bu sadece bir sitenin anketiydi tabi

Tayfuns

Üye
bir yada ıkı degısen bırsey yok bu herkes tarafından bılınıyor en buyuk derbı bu

seriFBurak

seriFBurak

Üye
FİFA ilk ucu acklamıstı!
boca Jr.-River plate
milan-inter
fener-gs

CooL'n'Quiet

Üye
FBsiz GS
GS siz FB olmuyor... ;)

blue_hangman

blue_hangman

Üye
anketeki gibi en büyük derby GS-FB derbisi

lastsmileegs

Üye
ben buna inanman ne derbiler var biz sürekli türkiyede futbola ilgilenip türk futbolunun gündeminde olduğumuz için onlarla ilgilenmediğimiz için yani gündemi bilmediğimiz için bize malatya fener maçı bile süper geliyor ama ne derbiler var real barca inter milan manc utd arsenal juve milan roma lazio fener gs neki

Gokhan43

Gokhan43

Üye
Doğru bir sonuç. ;)

Caine

Caine

Üye
    Konu Sahibi
Originally posted by lastsmileegs@Sep 1 2005, 05:25 PM
ben buna inanman ne derbiler var biz sürekli türkiyede futbola ilgilenip türk futbolunun gündeminde olduğumuz için onlarla ilgilenmediğimiz için yani gündemi bilmediğimiz için bize malatya fener maçı bile süper geliyor ama ne derbiler var real barca inter milan manc utd arsenal juve milan roma lazio fener gs neki
[post=151578]Quoted post[/post]​

:nono: :eksi: hayır kardeşim bu bir sitenin anketiydi ama fifanın da açıkladığı gibi gs-fb derbisi dünyanın en büyük 3 derbisinden biridir ve bu maç oynanacağı zaman dünyanın çeşitli yerlerinden yüzlerce spor muhabiri mutlaka takip eder. fenerbahçesiz ve galatasaraysız bir lig düşünemiyorum ama son yıllarda fb-bjk maçlarınada bayılıyorummmmmmmmm :ah: :lol2: :DD

..::Riddick::..

..::Riddick::..

Üye
yanlız tanıtım kartında gsnin kupa çok olunca yer kalmamıs.. :D
Bide Europa Cup bölümünü fenerde göremedim :)

the_patriot

Üye
hepsi hikaye bunların bize oy verenlerin tamamı türk, garanti veriyorum

dünyada kaç tv kanalı fb-gs yada bjk nin maçlarını yayınlıyor, bir kaç tane var (azerbaycan,turkmenistan) bir de en son el-jazire fb-bjk maçını vermişti :eksi: , bunlarla avunmaya çalışıyoruz, bizi kandırıyorlar ama dünayada kaç kişi sunderland-wigan maçını yayınlıyor, en az 50 tane ülkede canlı yayınlanıyor...

abuvice

abuvice

Üye
bencede büyük bir derbi. ama en büyük olamaz.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt