Dünyanın ağırlığını hesapladılar


Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Haydar

Haydar

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
Uzmanlar dünyanın temel sorunlarından birinin nüfus artışı kadar kilo artışı olduğuna dikkat çekiyor.

287 milyon ton... Bu rakam 7 milyarı aşan dünya nüfusunun İngiliz araştırmacılarca hesaplanan toplam ağırlığı.

Bunun 15 milyon tonu şişmanlardan, 3 buçuk milyon tonu da aşırı şişman yani obezlerden kaynaklanıyor.

Dünya nüfusunun yüzde 6'sını barındıran Kuzey Amerika bölgesi kilo ortalaması açısından rekoru elinde bulunduruyor.

Toplam obez nüfusun üçte biri bu bölgede. Yani Amerikalılar dünyanın en şişmanları. Bu ülkeyi Kuveyt, Hırvatistan, Katar ve Mısır izliyor.

Dünya nüfusu artmasa da bu insanların giderek şişmanlamasının dünya kaynaklarına fazladan bir milyar insanın vereceği kadar zarar verdiğine dikkat çekiliyor.

En zayıf ülkeler ise Afrika ve Asya'dan, Eritre, Vietnam ve Etyopya.

Uzmanlar başta otomobil ve hareketsiz yaşam gibi teknolojinin getirdikleriyle birlikte dünyanın genel anlamda şişmanladığının altını çiziyor.
 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Benzer Konular

Haydar
Cevap
1
Görüntüleme
285
.SeRDaR.
hikmet366
Cevap
5
Görüntüleme
348


MaxiCep.com internet sitesi 5651 Sayılı Kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında Yer Sağlayıcı olarak faaliyet göstermektedir. İçerikler, ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır.

MaxiCep.com; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir.

MaxiCep.com’in yer sağladığı içeriğin 5651 Sayılı Kanun’un 8 ila 9. maddelerine aykırı şekilde; kişilik haklarınızı ihlal ettiğini ya da hukuka aykırı olduğunu düşünüyorsanız Buradan yada [email protected] mail adresine e-mail göndererek iletişime geçerek bildirebilirsiniz.

Bildirimleriniz dikkatle ve özenle incelenmekte olup kişilik haklarınızın ihlali ya da hukuka aykırılığın tespiti halinde mevzuat kapsamında en kısa sürede işlem yaparak bilgi vereceğiz.
Üst Alt