dünya dışı varlıklar varsa sosyal medyaya üye olabilir mi?


Kavalcılı Köyün Faresi

Kavalcılı Köyün Faresi

Üye
    Konu Sahibi
hep ve çok merak ettiğim kafamı kurcalayan bir soru var. dünya dışında yaşayan varlıklar varsa ve insanlar kadar zekiyse, örneğin dünyanın yanından geçerken internete bağlanıp sosyal medya hesabı açabilirler mi?

mesela marsa giden dünya dışı biri (eğer orada uydu varsa) 5g ile internete bağlanıp hotmail hesabı açtıktan sonra facebook'a üye olabilir diye düşünüyorum.

elon musk marsa insan göndermeyi planlıyor. ve bu gemide illa ki internet bağlantısı olacak. zaten güneş sistemi uydular da dünyaya fotoğraf gönderiyor.
bu kadar güçlü bir teknolojiyi düşünecek olursa, dünya yakınından geçen dünya dışı varlıkların içinde bulunduğu uzay gemisindekiler facebook hesabı açabilir mi?

serverlar dünya içinde, dünya içinde kablosuz olarak internete girilebiliyor.
dünya dışında neden kablosuz girilmesin, marstan dünyaya kadar frekans alışverişi bir uydu olduğu sürece. :hmmm
 
  • Beğen
Tepkiler: Efe Yakup Karahanlı
Efe Yakup Karahanlı

Efe Yakup Karahanlı

Moderator
Her şey mümkün
 
  • Şaşırdım
Tepkiler: Kavalcılı Köyün Faresi
MaxiCep.com internet sitesi 5651 Sayılı Kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında BTK kurumu tarafından onaylı Yer Sağlayıcı olarak faaliyet göstermektedir. İçerikler, ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır.

MaxiCep.com; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir.

MaxiCep.com’un yer sağladığı içeriğin 5651 Sayılı Kanun’un 8 ila 9. maddelerine aykırı şekilde; kişilik haklarınızı ihlal ettiğini ya da hukuka aykırı olduğunu düşünüyorsanız Buradan yada [email protected] mail adresine e-mail göndererek iletişime geçerek bildirebilirsiniz.

Bildirimleriniz dikkatle ve özenle incelenmekte olup kişilik haklarınızın ihlali ya da hukuka aykırılığın tespiti halinde mevzuat kapsamında en kısa sürede işlem yaparak bilgi vereceğiz.
Üst Alt