Dünyanın En Pahalı Arabaları 2013 Top 5

 • 27 Mart 2013
 • 1935 Okunma
 • 10 Cevap

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
 1. 1-) LAMBORGHINI VENENO

  2013 Mart ayının başlarından Cenevre Otomobil Fuarı’nda ilk kez tanıtılan Lamborghini Veneno 4 milyon dolarlık fiyatıyla dünyanın en pahalı otomobili. Lamborghini Veneno, Aventador modelinden geliştirilmiş 6.5-litre V12 800 beygirlik motora sahip. Maksimum hızı ise saatte 355 kilometre.

  < Resmi açmak için tıklayın >  2-) LYKAN HYPERSPORT

  Birleşik Arap Emirlikleri’nin petrol zengini Arap sermayesi ile kurduğu W Motors firması meyvesini nihayet verdi. 2013 Katar Fuarı’nda Arap dünyasının ilk süper otomobili olarak lanse edilen Lykan Hypersport aslında İtalyan Magna Steyr ve Alman RUF ortak yapımı sayılır. Pahalı olması için elinden geleni yapan tasarımcılar inanması zor ama farlarda elmas, iç döşemede altın iplikler kullanmış. Buna rağmen Lykan Hypersport donanım olarak rakiplerinden aşağı değil: 750 beygir gücünde bir motora sahip olan Lykan 0′dan 100′e 3.5 saniyede çıkabilirken maksimum hızı 395 km.

  < Resmi açmak için tıklayın >  3-) BUGATTI VEYRON SÜPER SPORTS

  En pahalı otomobil listelerinde yıllarca zirvede görmeye alıştığımız Bugatti Veyron modelleri bu sene bu unvanı kaybetse de gerek Super Sport gerekse de Grand Sport modeliyle hala piyasanın en çok satan lüks otomobili olma özelliğini taşıyor. Super Sport modeli 430 km maksiumum hıza ulaşabildiği için 2.4 milyon dolarlık fiyatıyla şu an Veyron ailesinin en pahalı üyesi.

  < Resmi açmak için tıklayın >  4-) KOENIGSEGG AGERA R

  İsveçli lüks otomobil üreticisi Koenigsegg’in Agera modelini geliştirerek ürettiği Agera R dudak uçuklatan özelliklere sahip. Aircore dedikleri karbon fiber yapısı sayesinde
  hız limitlerini zorlayan Agera R 0′dan 300 km hıza 14.53 saniyede çıkabiliyor. En yüksek hızı 440 km olarak ölçülen Agera R’yi ilk olarak 2011 Cenova Otomobil Fuarı’nda 1.950 milyon dolara satılmıştı.

  < Resmi açmak için tıklayın >  5-) ASTON MARTIN ONE-77

  Aston Martin lüks ve pahalı otomobil denince akla gelen ilk markalardan biri olarak 2013 yılını da boş geçmedi. Klasik çizgileri spor otomobil performancı ile birleştirerek her zaman fark yaratmasını bile Aston Martin One-77 modeliyle yine sadık kitlesini memnun etmeyi başarmış görünüyor. Maksimum hızı 354 km’de sabitlenen Aston Martin One-77 1.8 milyon dolara alıcı buldu.

  < Resmi açmak için tıklayın >


  - - - Eklendi - - -

  Süper Arabalar Hakkatten :sofer:
   


  Yazan: TheLastWarrior
 2. :sofer:
   
 3. Lamborghini veneno
   
 4. veneno süper gerçekten
   
 5. Bunlar Türkiyeye Gelse Varya Çalarlar Sölemedi Demeyin Bana :D
   
 6. türkiyede kimse bunlara o kadar para vermez
   
 7. Sen vermezsin ben vermem veren mutlaka olur ama. Ünlülerin garajlarındaki arabalarla ilgili bi haber görmedin heralde hic :D
   
 8. gördüm ünlülerde o kadar parayı bayılmazlar bence 4 milyon dolar ne demek :)
   
 9. Veneno çok güzelmiş :D
   
 10. Bu kızlar süper ya
   
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
Yüklüyor...
19/02/2019 - 22:14