dünyanın çıkardığı ses uzayda kayıt edilmiş

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
KaTLeDeN67

KaTLeDeN67

Üye
    Konu Sahibi
dünyanın çıkardığı ses uzayda kayıt edilmiş

ben inanmadım çünkü ses boşlukta yayılmaz karar size kalmış

outofdark

outofdark

Üye
ben de inanmadım

-LiveYourLife-

-LiveYourLife-

Üye
Palavra :)

----------Eklendi @ 18:11:07 ---------- Yazıldı @ 18:10:23 ----------

Bide aşırı islamcıların uydurması var aya ilk çıkan Neil Armstrong ezan sesi duydu falan diye aynı palavra :)

Amaru Shady

Amaru Shady

Üye
Palavra :)

----------Eklendi @ 18:11:07 ---------- Yazıldı @ 18:10:23 ----------

Bide aşırı islamcıların uydurması var aya ilk çıkan Neil Armstrong ezan sesi duydu falan diye aynı palavra :)

o olaya ben de inanmıyorum. Ayrıca bu olaya da inanmadım.

• Beğen
Tepkiler: moazzad, M.VASFİ ve -LiveYourLife-

Silinen Üye 2149105

Kapalı Hesap
:allalla::allalla::allalla::allalla::allalla:
uzayda oksijen yokki

Fahrettin.Onay

Fahrettin.Onay

Üye
Bunlar babadan oğla galiba pu .......

Silinen Üye 2149105

Kapalı Hesap
belkide uydudaki kamera dandiktir:naughty:

mangdaşire

mangdaşire

Üye
videoyu çeken adamın gazı gelince salacakmış ama oksijeni bitirip bogulacagını düşünüp salmayınca karnından bu gurultu sesleri gelmiş :D

• Beğen
Tepkiler: KaTLeDeN67 ve Silinen Üye 2149105
ultrayer6

ultrayer6

Üye
uzayda ses vardır her zaman vardır ama sadece insan kulağı duyamaz. onu özel frekans algılayan aletlerle duyabiliriz ancak.

ses ilerlemesi için maddeye ihtiyaç duyar evet ama uzayda çok az bir miktarda madde vardır adı kara madde'dir ve evrenin %74'ünü kaplar. aksi taktirde uzay var olmazdı.
ayrıca uzay araçları da uzayda ilerleyemezdi.

bilim insanları güneşteki hatta yıldızdaki depremlerin seslerini falan nasıl kaydediyor sanıyordunuz. herşeye muhalefet etmeyin yahu. biraz araştırın. misal bu videoyu izledikten sonra araştırıp kendim öğrendim ben hepsini.

Silinen Üye 2149105

Kapalı Hesap
:naughty::d::d:

onurgunay35

onurgunay35

Üye
Saçma

ebuş...

ebuş...

Üye
nolursa olsun ürkütücü bi ses :aman2:

-LiveYourLife-

-LiveYourLife-

Üye
uzayda ses vardır her zaman vardır ama sadece insan kulağı duyamaz. onu özel frekans algılayan aletlerle duyabiliriz ancak.

ses ilerlemesi için maddeye ihtiyaç duyar evet ama uzayda çok az bir miktarda madde vardır adı kara madde'dir ve evrenin %74'ünü kaplar. aksi taktirde uzay var olmazdı.

bilim insanları güneşteki hatta yıldızdaki depremlerin seslerini falan nasıl kaydediyor sanıyordunuz. herşeye muhalefet etmeyin yahu. biraz araştırın. misal bu videoyu izledikten sonra araştırıp kendim öğrendim ben hepsini.

Onca bilim adamı bilmiyor sen biliyorsun yani bravo..

• Beğen
Tepkiler: Silinen Üye 2149105
-Psygnosis-

-Psygnosis-

Üye
Ses boşlukta yayılmaz, zaten uzayda da yer çekimi olmadığından dolayı sesin yayılması imkansızdır. Ayrıca Ay ile Dünya arasında ki uzaklık 384.403 km merkezden, merkeze baz alınarak hesaplanmıştır. Yani buda demek oluyor ki bu kadar uzaklık demek, Dünya'nın çapının 30 katı demektir ki, Dünya'nın çıkardığı sesler daha NASA uzay istasyonundan duyulmuyor, Ay'dan nasıl duyulsun :)

Onun için biraz mantıklı videolar koymanızı tavsiye ederim.

• Beğen
Tepkiler: OttomaN TigeR ve BaykusReis
By_AkA

By_AkA

Üye

..
Kesinlikle katılıyorum ve ezan sesi duymasaydı neil niye döner dönmez müslüman olsun? ( ki müslüman olduğu kayıtlarda geçer...)

-LiveYourLife-

-LiveYourLife-

Üye

..
Kesinlikle katılıyorum ve ezan sesi duymasaydı neil niye döner dönmez müslüman olsun? ( ki müslüman olduğu kayıtlarda geçer...)
Tamamen islamcı arapların uydurması. Müslüman falan olmadı kendinizi kandırmayın..

Hatta aya çıktığında burada tanrı falan göremiyorum diyede bir lafı var..

Nasa'nın Müslüman Kral'ı Yazı Dizisi

1. BÖLÜM: 'Armstrong asla Müslüman olmadı'
2. BÖLÜM: 'Bir çöldeki kum tanelerini bile hesaplayabilirim'
3. BÖLÜM: 'Apollo 15, Ay'a Fatiha Sûresi'yle gitti'
4. BÖLÜM: 'Müslümanların Evrim Teorisi'nden dehşete kapılmalarına gerek yok'
5. BÖLÜM: 'Henüz bir tek uzaylı bile görmedim'

Necmati

Necmati

Üye
ilginç :hmmm

pelın_

bbg yı gectık yahu

mert_013

Üye
video hakkında birşey diyemem ama uzay boşlugunun dünyadaki sesi kayıt etme gibi bir özelligi var tahmince bilim adamların son yaptıgı çalışma sevdiklerinizin sesini ilerki zamanda uzay boşlugundan dinleme şansınız olcak diyorlar teknoloji gelişiyor hem olumlu yönde hemde olumsuz yönde sonumuz inşl hayırlıdır . :)

pelın_

bu bılım adamlarıda cok oldu he:D

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt