Dünyadan salaklık örnekleri ( Güncellendi )

 • 26 Ekim 2010
 • 1115 Okunma
 • 11 Cevap

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
 1. * Arizonali bir adam kelepçelerle oynarken kendini kelepçeledi ve anahtari bulamadi... Kendisini kurtarmak için çilingir çagirmak yerine polisi arayinca basi belaya girdi... Onu kelepçeden kurtaran polisler, ödenmemis bir kefalet borcu bulundugunu belirleyince onu yeniden kelepçelediler...


  * Gillette sirketi 1902 yilinda güvenli jilet satmaya basladiginda yüzlerce erkek satin aldi... Sonra da bu jiletlerin sakallarini kesmedigini söyleyerek onlari çöpe attilar... Gillette yetkilileri, mutsuz müsterilerin tiras olmadan önce jiletin sarildigi kagidi çikarmadiklarini fark ettiler...  * Chevrolet, yeni model arabasi için "Nova" ismini buldu ama sonra arabayi Latin Amerika'da satamayacaklari anlasildi... Çünkü "Nova", Ispanyolca'da "gitmez" anlamina geliyordu...


  * 1932 yilinda Los Angeles olimpiyatlarinda Fransiz atlet Jules Noel'in disk atmada kirdigi olimpiyat rekoru sayilmadi...


  Çünkü atisi izlemesi gereken bütün hakemler, sirikla yüksek atlama yarismasini izlemek için arkalarini dönmüslerdi..
  .

  * 1840'da ABD baskanligina seçilen William Henry Harrison, çok soguk bir günde Washington'da açik havada düzenlenen göreve baslama töreninde sapka ve palto giymeyi reddederek yaptigi uzun konusma sonucu zatürre oldu... Yeni baskan sadece bir ay görev yaptiktan sonra öldü...  * Meksika'daki bir saglikli yasam merkezinin sahibi, vasiyetine mezarligin sigara içilmeyen bölümünde gömülmek istedigini israrla ekletmeye çalisti.  * 1971'de toprak kaymalarini incelemek isteyen Japon bilim adamlari, büyük bir yagmur firtinasi efekti yapmak için bir tepeyi yangin hortumlariyla adam akilli suladilar. Bu yüzden tepenin çökmesi sonucu meydana gelen heyelanda, dört bilim adamiyla 11 izleyici hayatini kaybetti.


  * Fransiz ordusu, askerlerin mayin tarlalarinda yürüyebilmelerini saglayan patlamaya dayanikli botlar icat etti. Fakat botlar o kadar agir ve içinde yürünmesi o kadar zordu ki, askerler mayinlarla havaya uçmadan önce pusuya yatan düsman askerleri tarafindan vuruluyorlardi.  * 1985'de New Orleans'li cankurtaranlar o yil sehrin havuzlarinda kimsenin bogulmamasini kutlamak için bir parti verdiler.

  Partide konuklardan biri boguldu.


  * 1975'de Ingiliz bir çift televizyonda en sevdikleri programi izlerken erkek yarim saat süren bir gülme krizi sonucu kalp krizi geçirerek öldü... Esi, cenazeden sonra programin yapimcilarina bir mektup yazarak, kocasini hayatinin son dakikalarinda bu kadar mutlu ettikleri için tesekkür etti.  * 1983'de magazada hirsizlik yaparken yakalanan San Diego'lu bir kadin polislere eger onu birakmazlarsa morarana kadar nefesini tutacagini söyledi. Polisler kadini birakmadilar, o da gerçekten ölünceye kadar nefesini tuttu.

  1-Amerika'da=Florida nın Tallahassee kentinte Jaron Grosby ile Wesley Jackson bir evden 2 televizyon çaldı.Unuttukları kumandaları almaya dönünce yakalandılar.

  2-Güney Carolina da Aiken kentinde süpermarketten 2 kasa bira çalan hırsız aracına binip kaçtı.Ancak 100 metre sonra benzini bitince arkasından koşan kasiyer onu yakalayıp dövdü.

  3-OKLAHOMA eyaletinde bir tutuklu kaçırdığı arabayla yolunu kaybedince 911 (yani polis) den yardım istedi.Kısa süre sonra yakalanan şaşkın hırsız araba çalmaktan iki kat ceza aldı.

  4-Ohio da şerifin yanında yan komşusu kuru temizleyiciyi soymaya kalkınca William Ladddükkan sahibine "Paraları ver" derken şerif in "eller yukarı" sesini duydu.

  5-İlgiltere nin Kent şehrinde High Street Bankasına öğlen gelen adam veznedara "17.00'de gelip paraları alacağımhazırlığınızı yapın"yazılı bir kağıt uzatıp gitti.Söylediği saatde gelince onu polisler karşıladı
   


  Yazan: yyeenneerr
  Samsun55'', Necmati ve zaza bunu beğendi.
 2. harbi s*laklarmiş :d:
   
 3. bu harbi aptalmış.. :ehe
   
 4. dünyada baya varmış bunlardan demekki:ehe:kop:
   
 5. Süzme salakmış bunlar :kop::kop:
   
 6. :d::d:
   
 7. :d: araştırıyorum yenilerini bulursam ekleme yaparım
   
 8. bekliyoz.. :naughty:
   
 9. birr tanesi de gerçek olsa
  1932 yilinda Los Angeles olimpiyatlarinda Fransiz atlet Jules Noel'in disk atmada kirdigi olimpiyat rekoru sayilmadi...
  Çünkü atisi izlemesi gereken bütün hakemler, sirikla yüksek atlama yarismasini izlemek için arkalarini dönmüslerdi..

  bi tek bu gerçek olabilir
   
 10. güzel konu olmus teşekkürler
   
 11. :ehe:eheboşuna gitti onca çaba:kop:
   
 12. :))999999
   
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
Yüklüyor...
23/01/2019 - 20:31