Dünya Bunu Konuşuyor Iverson Resmen Beşiktaşta

 • 30 Ekim 2010
 • 627 Okunma
 • 9 Cevap

 1. < Resmi açmak için tıklayın >


  Beko Basketbol Ligi takımlarından Beşiktaş Cola Turka, Amerikan Profesyonel Basketbol Ligi'nin (NBA) dünyaca ünlü yıldızı Allen Iverson ile New York'ta 2 yıllık sözleşme imzaladı.
  Iverson'ın Beşiktaş formasıyla ilk görüntüleri


  < Resmi açmak için tıklayın >


  < Resmi açmak için tıklayın >  < Resmi açmak için tıklayın >  < Resmi açmak için tıklayın >

  Beşiktaş Kulübü Başkanı Yıldırım Demirören, Basketbol Şube Sorumlusu Şeref Yalçın ve yeni transfer Iverson, Manhattan'daki St. Regis Oteli'nde basın toplantısı düzenledi.
  İki yıl için 4 milyon dolar alacağı açıklanan Iverson, imza töreninde, yeni takımı Beşiktaş Cola Turka'nın formasını da giyerek Amerikan ve Türk medyasına poz verdi.
  ENİS BERKİ'NİN IVERSON YAZISI İÇİN TIKLAYIN
  ABD'den The New York Times, Washington Post, CNN, Reuters, ESPN gibi yazılı ve görsel medya kuruluşlarının da ilgi gösterdiği basın toplantısında, yıldız oyuncu, ''Türk basketbolseverlerin beni istemesinden dolayı çok mutluyum. Taraftarın karşısına çıkmak için sabırsızlanıyorum'' dedi.


  ABD medyasından gelen ''Okyanus ötesi bir ülkede oynamak konusunda tereddütleriniz yok mu?'' sorusuna Iverson, ''Türklerin bana gösterdiği ilgi hiçbir tereddüt bırakmadı. Çok iyi düşüncelerle Türkiye'ye gidiyorum'' diye cevap verdi.
  Beşiktaş'a basketbol kariyerine devam etme şansı verdiği için teşekkür eden Iverson, sözlerini şöyle sürdürdü:
  ''NBA'den herhangi bir teklif gelmedi. Basketbol oynamaya devam etmek istiyordum. Beşiktaş'tan gelen bu güzel teklifi de değerlendirmek istedim. Çok iyi olmadığımı biliyorum, özel hayatımda pek çok durumla uğraşmak durumunda olduğumu biliyorum. NBA benim tüm dünyada tanınmamı sağladı. Çok iyi paralar kazandım. NBA benim için mükemmeldi. Ama artık hayatımda yeni bir sayfa açıyorum. Türkiye ve Türk basketbolu hakkında çok fazla bir şey bilmiyorum.''
  Iverson ile görüşmelerinin bir süredir devam ettiğini, son pürüzleri gidermek ve anlaşmayı imzalamak için önceki gün New York'a geldiğini söyleyen Beşiktaş Kulübü Başkanı Yıldırım Demirören ise ''Iverson, Türkiye'ye gelen en büyük basketbol yıldızıdır. Futbola kazandırdığımız yıldızlardan sonra basketbol takımımıza da bir yıldız kazandırdık. Yönetim kurulu üyemiz Şeref Yalçın'a özellikle bu transferde emeği geçtiği için teşekkür ediyorum'' diye konuştu.
  Iverson'ı önümüzdeki sezon da bırakmak istemediklerinin altını çizen Demirören, ailesini İstanbul'da mutlu ettirmek için uğraşacaklarını kaydetti
   


  Yazan: haltie
  Twitter bunu beğendi.
 2. Alemin gözü yaşlı Allen İverson Beşiktaşlı :ehe 4 milyon dolara bu reklamı yaptıramazsın :ehe
   
 3. işte bunu alkışlarım arkadaş..
   
 4. Valla bilmiyorum nasıl karşılanacak nasıl oynayacak ama NBA tarihinin ilk 5 indeki adam istatistik olarak.Ben NBAyı takip ederdim bir zamanlar basketbol oynarken herkes kendine iverson derdi:ehe Çok büyük transfer başarılı olmasada forma satışı yarattığı etki reklam adam kendini kurtarıyor zaten çok büyük ve başarılı bir transfer.
   
 5. basket dünyasına da el attı demirören :ehe
   
 6. müthiş bir sükse yaptı beşiktaş:oke:
   
 7. şoktayım
  inanamıyorum

  kücüklükteki basketbol idolum
   
 8. :ehe aynen öyle aklıma gelince hala şaşırıyorum :s :ehe
   
 9. Bjk büyük bir iş yaptı gerçekten Bjk'yi kutluyorum basketbolumuza renk kattılar:oke:
   
 10. umarım başarılı olur basketbolumuz adına
   

Hızlı Cevapla

Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...
16/01/2019 - 17:47