Dubai Towers

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
D3N1Z

D3N1Z

Üye
    Konu Sahibi
Dubai Towers
Ben çook sevindim ama her şey istanbul'la yapılıyor (istanbul park F1) kıskanıyor mu dersiniz ama başka illerede yapılma lı bence

Bu arada çook tatlı gorunuyorlar ve nasıl yapılacak merak ediyorum bundan sonra ki yatırım ise dünyanın en büyük binası ve gene İSTANBUL'a

jewel_ma21

jewel_ma21

Üye
istanbuldaki istihdam orani hicbir yerde yok ondan

D3N1Z

D3N1Z

Üye
    Konu Sahibi
Originally posted by jewel_ma20@Oct 28 2005, 06:58 PM
istanbuldaki istihdam orani hicbir yerde yok ondan
[post=201102]Quoted post[/post]​
işte başka yerlere yaymalılar hep oraya olursa tabi istihdam orda olur

cllgr

cllgr

Üye
istanbula da yakışır...

mihirakula

mihirakula

Üye
Türkiye'nin başkentini İstanbul olarak değiştirmek gerek zaten!.. Herşey orda!.. Konser, etkinlik, ... ne ararsan!.. Eskilerin bir lafı vardır; "Eskiden İstanbul'a kar yağmadan Türkiye'ye kış gelmezdi!" diye!.. Ne yazık ki çok doğru!.. Önde gelen birkaç zengin yatırımcı parsel çevirdi diye istediği yere F1 pisti yaptırabiliyorsa söylenecek hiçbir şey yoktur; kalmamıştır zaten!.. Politikalar maalesef çok yanlış! Sonra ülkenin doğusunda terörizm vb. olgular çıkınca, suçlanan ne yazık ki o yörenin insanı oluyor!.. Sen ne verdin ki, ne bekliyorsun? Eğitim yok! Yatırım yok! Ülkenin batısı hariç geneli mahrumiyet bölgesi olmuş, sen İstanbul'u coşturuyorsun da coşturuyorsun!..

Bu Dubai Towers olayı da ayrı bir vaka zaten!.. Ne yani, niye elin arabı Türkiye'ye yatırım yapıyor? Sebep AB mi? Değil!.. Altında farklı şeyler var! Öyle olmasa AB'ye gireceğinin garantisi dahi olmayan bir ülkeye yatırım yapılacağına, çoktan girmiş olanlara yapılması beklenirdi mantık olarak!..

Neymiş efendim yapım esnasında binlerce vatandaşımıza ekmek kapısı olacakmış!.. Peki ya bitince? Ben söyleyeyim, bitince içerisindeki ofislerin, yapılacağı söylenen otelin vb. tüm geliri Dubaili arapların cebine akacak ve yapımda çalışan bizim işçimiz, bizim emekçimiz, bizim vatandaşımız kapısından dahi giremeyecek!.. (Zenginseniz ve "2. Türkiye"de yaşıyorsanız, durum ayrı pek tabiki de!..)

Durumlar böyle gittiği sürece de kendi memleketimizde yabancı olacağız gitgide!.. Elin gevuru yatırım yapacak ve Osmanlı'nın son dönemlerindeki gibi "İkinci sınıf insan", "Aklı kıt Türkler" olacağız!.. Bir dönem karış karış topraklarımızı paylaşmış olan adamların, bizi arkamızdan vuran arapların kölesi, köpeği olacağız!..

(Bu arada Dünyanın en zengini olarak gidin bakalım da başka bir ülkede "Türk Towers" adıyla bina yapmaya çalışın! Acaba yapabilir misiniz? Fransız ve Almanların İngilizceyi ana dilleri gibi bildikleri halde günlük yaşantılarında, yabancı bir ülkede (1-2 istisnai durum hariç) asla konuşmadıklarını bir düşünün, cevabı orada gizli!..)

Saygılarımla!..

D3N1Z

D3N1Z

Üye
    Konu Sahibi
Helal olsun tam demek istedikleri mi açıklamıssın sana katılıyorum ;;)

SANCAR

SANCAR

Üye
en uzun kule bu olmayacak
dubai towers (asıl adı boğaziçi kuleleri olacaktı sanırım) 625 metre uzunluğunda olacak ama
pekinde yapımı 2008 de biten bir kulenin -ismini hatırlayamadım- uzunluğu 808 metre olacak ;)

D3N1Z

D3N1Z

Üye
    Konu Sahibi
Originally posted by Azrailsencer@Oct 28 2005, 08:29 PM
en uzun kule bu olmayacak
dubai towers (asıl adı boğaziçi kuleleri olacaktı sanırım) 625 metre uzunluğunda olacak ama
pekinde yapımı 2008 de biten bir kulenin -ismini hatırlayamadım- uzunluğu 808 metre olacak ;)
[post=201168]Quoted post[/post]​
Biliyorum dubai towers değil ama yeni yapılacak mış işte oda 800 kusur metrede olacakmıs kaynagı kacıdım yoksa yolardım :cool:

SANCAR

SANCAR

Üye
sabah gazetesinde çıkmıştı sanırım bu haber ben de oradan hatırlıyorum :)

Caine

Caine

Üye
tescillenmiş olarak en yüksek yapı malezyanın başkenti kuala lumpurda bulunan petronas kuleleridir ;)

Petronas Kuleleri, Kuala Lumpur, Malezya, 1997-1999

Mimarlar : Cesar Pelli & Associates

İşveren : Kuala Lumpur Kent Merkezi

Kentin ticari bölgesinin merkezinde yer alan Petronas Kuleleri, 452 metrelik yüksekliğiyle dünyanın en yüksek yapıları olarak tescillenmiş bulunuyor. İki kule, aralarındaki iletişim ve dolaşımın sağlanması amacıyla 41 ve 42. katlarda köprülerle birbirine bağlanıyor, ayrıca ofis kuleleri tabana çok katlı bir alışveriş ve eğlence galerisiyle bağlanıyor.

sadece ufacık bir bilgiydi bu. umarım ki bunun daha güzeli ve büyüğünü ülkemize yaparlar ;)

slayer

Üye
doğru en yüksek bina petronas kuleleri ama yanlış okumadıysam 97-99 yazıyor... 2 yıldamı yapılmış :P :wacko:

ismi değişsin yeter... dubai towers ters bize

..::Riddick::..

Üye
Originally posted by Caine@Oct 28 2005, 11:35 PM
tescillenmiş olarak en yüksek yapı malezyanın başkenti kuala lumpurda bulunan petronas kuleleridir ;)

Öyleydi ... ;) ama sanırım bu aralar Tayvan 1. oldu ..
İstanbulun başkent olması gerekmesi gibi bi düşünceyi anlamış değilim ... Konser ve etkinlikler çok oluyor diye ülkenin başkentini değiştirmek gibi bi düşünceyi hiç hiç anlamış değilim ... Dışardan bakınca Türkiyenin başkentini İstanbul olarak bilenleri kendi haline bırakın gitsin ... Onlar kendi cahilliklerine yansınlar .. Avusturalya'nın da en tanınmış şehri sydney ama başkent değil... Bir ülkenin başkenti için ele alınan kıstaslar konser, etkınlik değildir ;) İstanbul iyikide başkent olmamış.. Çünkü o zaman doğu iller iyice yanlızlığına terkedilirdi ...

Caine

Caine

Üye
tayvandaki binaların bitip bitmediğini ve bittiysede tescil aldığını bilmiyorum eğer öyle olmuşsa hatam için özür dilerim ;)

ve başkent olarak ankara en iyi seçim ve doğu illeri hakkındaki görüşü için riddick arkadaşa tamamen katılıyorum ;;)

Üye
Originally posted by Caine@Oct 28 2005, 11:52 PM
tayvandaki binaların bitip bitmediğini ve bittiysede tescil aldığını bilmiyorum eğer öyle olmuşsa hatam için özür dilerim ;)

ve başkent olarak ankara en iyi seçim ve doğu illeri hakkındaki görüşü için riddick arkadaşa tamamen katılıyorum ;;)
[post=201264]Quoted post[/post]​

Estagfurullah canım ne özürü... hatasız kul olmaz ;;)

Bu petronas kuleleri mükemmel bi mimari ama ... Discovery de izlemiştim 1 saat boyunca petronas kulelerini anlattı ...

gentleman

gentleman

Üye
iyi güzelde bu ne zaman yapılacak

gentleman

gentleman

Üye

SANCAR

SANCAR

Üye
ben diyorum ki pekin de dubai prensi bir kule yaptıracak. 808metre uzunluğunda olacak bu kule 2008 de bitecek :blink:

D3N1Z

D3N1Z

Üye
    Konu Sahibi
Keşke bizim buraya da yapsalar hemde sağolasın bilgi için resimler gusel miş caina ama ankette tayvan vardı yanlış hatırlamıyorsam

:cool:

msw

msw

Üye
Originally posted by gentleman@Oct 29 2005, 12:03 AM
[post=201279]Quoted post[/post]​
En kısa zamanda yapılacak ... Heyecanlanma hemen

abuvice

abuvice

Üye
istanbula yakışır.. zaten levent civarı 10 sene sonra newyorktan bi farkı kalmayacak..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt