İstek Download modunu silme/devre dışı bırakmak mümkünmü ?

Sponsorlu Bağlantılar

H0lligan

Üye
    Konu Sahibi
Download modunu silme/devre dışı bırakmak mümkünmü ?
Biraz çılgınca gelebilir ama lazım işde :ehe

erfun5

Üye
hayır değil . Neden devre dışı birakasin ki ?

PesimisT-35

PesimisT-35

Üye
Fastboot moda girilebilirse olur.Fastboot mod üzerinden silinir

SoulsEagle

SoulsEagle

Üye
nasıl olacak peki fast boot ve sonrasında silme

hayırlı bi iş için :ehe (ciddiyyim :ehe)
süper bir yöntemim var

CİDDİ ÇÖZÜM telefonu ve bir adet ince yıldız uclu tornavidayı alıp telefonu kırmadan güzelce sökeceksin anakartı alıp çöpe atıp teli yeniden birleştir download mod silinmiş olacak ;) kesin çözüm

bunu silmek imkansızdır sen pcde bios u silebiliyor musun ki bunu silebilesin ;) arkadaşın dediği fastboot menu ile de silinmez o da download modun bir yandan çakması gibi birşey eski telimde fastboot menu vardı aynı işlevleri görüyor download ile biraz daha korumalı sadece

• Beğen
Tepkiler: H0lligan

H0lligan

Üye
    Konu Sahibi
süper bir yöntemim var

CİDDİ ÇÖZÜM telefonu ve bir adet ince yıldız uclu tornavidayı alıp telefonu kırmadan güzelce sökeceksin anakartı alıp çöpe atıp teli yeniden birleştir download mod silinmiş olacak ;) kesin çözüm

bunu silmek imkansızdır sen pcde bios u silebiliyor musun ki bunu silebilesin ;) arkadaşın dediği fastboot menu ile de silinmez o da download modun bir yandan çakması gibi birşey eski telimde fastboot menu vardı aynı işlevleri görüyor download ile biraz daha korumalı sadece
Flash atmaz hale gelsin yeter :ehe kaldırmasakda olur :ehe

TheLastRevolution

TheLastRevolution

Üye
yine garip garip istekler ya :ehe aga bildiğim kadarıyla imkansız o ancak bazı cihazlar boot loop a düşmüş cihazlar download a girince devam etmene izin vermiyor direkt reset atıyor

H0lligan

Üye
    Konu Sahibi
yine garip garip istekler ya :ehe aga bildiğim kadarıyla imkansız o ancak bazı cihazlar boot loop a düşmüş cihazlar download a girince devam etmene izin vermiyor direkt reset atıyor
o da olur :ehe nasıl gelecek ama o hale boot loop la olmuyor öyle bunda :ehe

TheLastRevolution

TheLastRevolution

Üye
o da olur :ehe nasıl gelecek ama o hale boot loop la olmuyor öyle bunda :ehe

aga nasıl olduğunu bilmiyom valla :ehe 1-2 tane cihaz geldi bana sürekli reset atan onları download mode alıyorum hani ses+ ya bas devam et diyen yer varya orada direkt reset atıyor :ehe

• Beğen
Tepkiler: H0lligan

H0lligan

Üye
    Konu Sahibi
aga nasıl olduğunu bilmiyom valla :ehe 1-2 tane cihaz geldi bana sürekli reset atan onları download mode alıyorum hani ses+ ya bas devam et diyen yer varya orada direkt reset atıyor :ehe
yinede saol ozaman :ehe

Nuru TaşDemir

Nuru TaşDemir

Üye
Anlat da bizde öğrenelim o zaman
Her halde sen ADB ve FASTBOOT duymuşsundur
Bunların ne işe yaradığını biliyorsundur
O zaman FASTBOOT ta olan komutları da biliyorsundur

Ve bunları biliyorsan hiç bir flash programı olmadan FASTBOOT tan img dosyalarının telefondaki PARTITION lara yüklene bileceğini de biliyorsun

Fastboot img yükleye bildiği gibi partition silme, formatlama gibi şeyler de var, istersen download modunun olduğu PARTITION u sile ya da formatlaya bilirsin!
Hiç yapmadığınız, denemediğiniz şeye mümkün değil diyemezsiniz

• Beğen
Tepkiler: obaspinar
İbrahimakinci

İbrahimakinci

Üye
Herhangi bir siteye girsen de yani kısaca internetten googleye gireyim dersen data alışverişi (download-upload) yapar. Tüm bunları iptal edip eski netsiz telefon gibi mi olsun istiyorsun?

TheLastRevolution

TheLastRevolution

Üye
Her halde sen ADB ve FASTBOOT duymuşsundur
Bunların ne işe yaradığını biliyorsundur
O zaman FASTBOOT ta olan komutları da biliyorsundur

Ve bunları biliyorsan hiç bir flash programı olmadan FASTBOOT tan img dosyalarının telefondaki PARTITION lara yüklene bileceğini de biliyorsun

Fastboot img yükleye bildiği gibi partition silme, formatlama gibi şeyler de var, istersen download modunun olduğu PARTITION u sile ya da formatlaya bilirsin!
Hiç yapmadığınız, denemediğiniz şeye mümkün değil diyemezsiniz

Bunları yazdin eyvallah ta önemli olan yaparsın demek değil yapmak bu kadar yazmışın barı uygula da bi katkin olsun
Herhangi bir siteye girsen de yani kısaca internetten googleye gireyim dersen data alışverişi (download-upload) yapar. Tüm bunları iptal edip eski netsiz telefon gibi mi olsun istiyorsun?

Çok ama çok yanlış gelmiş sin :ehe :kop:

Arkadaş Stock FW yüklerken kullanılan DOWNLOAD mode dan bahsediyor ;)

İbrahimakinci

İbrahimakinci

Üye
Package disabler pro ile indirme yöneticisini devre dışı bırakabilirsiniz ama sorumluluk size ait, tabii telefonunuz samsung ise...
Sonucu da yazarsan seviniriz. Sabah sabah bizi merakta bıraktın :gul: "bu adam ne yapıyor? "diye... :bilmm
Package Disabler Pro v3.9 (Samsung Root'suz Sistem Uygulamalarını Dondurun)
Bunları yazdin eyvallah ta önemli olan yaparsın demek değil yapmak bu kadar yazmışın barı uygula da bi katkin olsun

Çok ama çok yanlış gelmiş sin :ehe :kop:

Arkadaş Stock FW yüklerken kullanılan DOWNLOAD mode dan bahsediyor ;)
:gul: Çok fena tokatladın:gul:
:dayak:

TheLastRevolution

TheLastRevolution

Üye
Package disabler pro ile indirme yöneticisini devre dışı bırakabilirsiniz ama sorumluluk size ait, tabii telefonunuz samsung ise...
Sonucu da yazarsan seviniriz. Sabah sabah bizi merakta bıraktın :gul: "bu adam ne yapıyor? "diye... :bilmm
Package Disabler Pro v3.9 (Samsung Root'suz Sistem Uygulamalarını Dondurun)

Arkadaşım anlamadin herhalde arkadaş indirme olayını devre dışı bırak istemiyor Samsung cihazlarda Stock ROM flashlamak için kullanılan DOWNLOAD MODE denen RECOVERY ve BOOT tan önce BOOT olan bir MOD vardır işte biz bu MOD u devre dışı bırakmak istiyoruz bu bir uygulama olmadığı için herhangi bir şekilde devre dışı bırakamazsın
Neden bırakamazsın diyorum...

Biraz düşündüm de bu MOD telefon için hayatı bir önem taşıyor o yüzden ne FASTBOOT ne de farklı bisey ile müdahale edilebileceğini düşünmüyorum.

Çünkü DOWNLOAD MODE u PC lerdeki BIOS gibi ayrı bir çip te tutulur hard diskte değil bu çipe de ancak fabrikasyon işlemler uygulanarak mudahale edilebilir

• Beğen
Tepkiler: İbrahimakinci
İbrahimakinci

İbrahimakinci

Üye
Anladım da sen uyandırınca başka alemlerde gezindiğimi farkettirdin diye tokatla uyanır gibi oldum :)

Üst Alt