Dosya Yöneticilerin Yetkileri. Ne yapar, Nasıl yapar ?

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Ozan

Ozan

Admin
    Konu Sahibi
Dosya Yöneticilerin Yetkileri. Ne yapar, Nasıl yapar ?
İlk olarak ne yapamayacağınızı yazalım ne yapacağınızdan önce :

1. Üyelere ceza veremez.
  2. Ceza mahiyetinde mesajlar (forumda yada PM) atamaz.
  3. Bir sorun varsa Report(uyarı) sistemi var tuşa basar. Admin-mod-süper mod'lar bakar.

Neler Yapar ?

1. Dosya ekler.
  2. Anlatım ve izah yapar.
  3. Görevleri olduğu forumun düzeni ile ilgilenir.
  4. Görevleri olduğu forumun Gereksiz mesajlarını kapatır ve link verir.
  5. Görevleri olduğu forumda tartışma ve usulsüz davranışta bulunanlara kibarca gerekleri izahları eder.

gerektikçe maddeler eklenebilir.

Artık sadece dosya eklemekle kalmıyorsunuz ayrıca, diğer kullanıcıların mesajlarını silebiliyor, taşıyabiliyor, düzenleyebiliyorsunuz. Yani dosyalar bölümünde tamamen moderator yetkileriniz var, moderatorün dahası dosya ekleyebiliyorsunuz.

Şimdi bu özellikleri bilmeyenler için kısaca anlatayım.
Her konunun yada mesajın yanında bir checkbox ( işaretleme kutusu ) bulunmakta. Yani satırın en sağında. Burdan konuyu yada mesajı işaretleyip yine sayfanın sağ alt köşesinde çıkan seçeneklerden, Mesajları sil, taşı, kapat, aç gibi özelliklerle yapacağınız işlemi tamamlıyorsunuz.

Konuları Seçme Örneği ( Burda alakasız başlıkları seçip, silebilir, başka bölüme taşıyabilir yada düzenleyebilirsiniz. üst konu yapabilirsiniz vs )

--------
Mesajları işaretleme örneği ( mesajları silme, düzenleme, birleştirme vs )

Mesaj/Konuları seçtikten sonra işleminizi seçip "Git" Butonuna bastınız ve karşınıza gelen pencere.

*İşte burdan da son onayı vererek işlemi tamamlıyoruz.

*Not: Sildiginiz başlıkları "Geri Al" seçeneği ile geri alabilirsiniz aynı şekilde. Seçenekler listesinde silinen başlık için o özellik çıkacaktır.

Ve sildiğiniz konular üyelere aşağıdaki şekilde gözükür.

Yani silinme sebebini diger kişiler görebiliyor.

Burda önemli olan nokta sildiğiniz mesaj/konular tamamen veritabanından silinmez, kalıcı silme işlemini siz yapamıyorsunuz sadece admin ve süper moderatorler yapabiliyor. O yüzden bu şekilde silinme sebebi olan çok başlık olustugunda, bize pm atarak yada mesajı rapor sistemi ile bize ileterek, silinmesini isteyin. Boşuna kirlilik olmasın, gereksiz ise kalıcı olarak silelim :good:

Ozan

Ozan

Admin
    Konu Sahibi
Bir diğer konu ise, bölümümüze duyarlı olmak arkadaşlar.
Artık silme ve taşıma yetkileriniz var bu yüzden dosya paylaşımı dışındaki tüm konuları ilgili yere taşıyalım.

Örnek ( az önce series40 java bölümüne girdim ve şunları gördüm )

Bu konular dosya alakasız yardım mesajlarıdır !!
Dosyalarda işi yok.

Bu konuları seçip ilgili bölüme taşımalısınız..

Örneğin, yukardaki nokia s40 serisi ile illgili ilk başlıgı, Series40 Nokia forumuna taşıdım. K700 ile ilgili msn sorununu ise Sony Ericsoon forumuna taşıdım. Onların yeri orası

Daha etkin bir yönetim, daha düzenli bir dosya forumu içindir bunlar.
Herkesin okumasını istiyorum

İyi paylaşımlar.

Ozan

Ozan

Admin
    Konu Sahibi
Unutmadan, aklınıza takılanları burada sorabilirsiniz.
Önerilerinizi de belirtebilirsiniz.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt