Dolandırıcı Bilgilendirmesi!

Sponsorlu Bağlantılar

Silinen Üye 2526643

Silinen Üye 2526643

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
Dolandırıcı Bilgilendirmesi!
Sahibinden.com üzerinden bugün iPad 5 için anlaştığım satıcı tarafından dolandırıldım. Parayı aldı, gönderiyorum yoldayım diye 5 saat kadar oyaladıktan sonra numarama engel attı. İsmi "Gülay Güler" sitedeki adresi İzmir Alaçatı. Halen satışta olan iPad 5 1100 TL ilanının sahibi olan kansızdır. Dikkat edin siz de düşmeyin.

• Beğen
  • Üzüldüm
  • Şaşırdım
Tepkiler: Coolwhisper, Silinen Üye 777448 ve fatihmenteş

PALA.

PALA.

Üye
Polise gittin mi ?

Ayrıca site üzerinden destek alın böyle satıcıların fişini çekerler.

GeT kullanmadın mı ?İlan bu galiba

• Beğen
Tepkiler: Silinen Üye 2526643
Silinen Üye 2526643

Silinen Üye 2526643

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
Polise gittin mi ?

Ayrıca site üzerinden destek alın böyle satıcıların fişini çekerler.

GeT kullanmadın mı ?İlan bu galiba
Bu ilan. Fiyatta pazarlık yapıp 200 lira indi. Acil ihtiyaca sıkıştım GET üzerinden hem parayı kesiyorlar hem 3 gün bekletiyorlar dedi. Denemek için arkadaş gelse elden alsa dedim olur daha iyi olur bana nakit lazım diyince güvendik düştük maalesef. Site sadece hesabı kapatabiliriz dedi şimdi emniyete gidiyorum. İşin bir de başka boyutu var dekontta kimlik numaram telefon numaram adım adresim her nane vardı.

• Üzüldüm
  • Beğen
Tepkiler: fatihmenteş ve MAERKEK
PALA.

PALA.

Üye
Bu ilan. Fiyatta pazarlık yapıp 200 lira indi. Acil ihtiyaca sıkıştım GET üzerinden hem parayı kesiyorlar hem 3 gün bekletiyorlar dedi. Denemek için arkadaş gelse elden alsa dedim olur daha iyi olur bana nakit lazım diyince güvendik düştük maalesef. Site sadece hesabı kapatabiliriz dedi şimdi emniyete gidiyorum. İşin bir de başka boyutu var dekontta kimlik numaram telefon numaram adım adresim her nane vardı.
Ah be kardeşim, bunda da vardır bir hayır, daha ağır kanlı ol bundan sonra, 1100 lira olan şeyi piyasada 700-800 e kendileri okutur çok sıkışsalar, bunlar 200 liraya satarlar mı ? Bunlar besbelli senin talebe olduğunu anlamış ve dolandıralım demişler. Sen daha muhatap olma, polisle irtibatta ol.

• Beğen
Tepkiler: Coolwhisper, Silinen Üye 777448, fatihmenteş ve 2 diğerleri

M.F.E

Üye
Geçmiş olsun. İnşallah olumlu bir sonuç alırsınız

• Beğen
Tepkiler: Silinen Üye 2526643
MAERKEK

MAERKEK

Moderator
Çok riskli bu tip alışveriş. Ben telefonumu aynı şekil aldım. Satıcı gönderdi parayı alıp kaçmadı. Şükürler olsun.

Kardeşim geçmiş olsun. İlk önce şahsın kimlik fotokopisini isteyeceksin. Yoksa para mara yok sana diyeceksin hatta görüntülü arayıp o kişi olduğunu teyit edeceksin.

• Beğen
Tepkiler: fatihmenteş ve Silinen Üye 2526643
Silinen Üye 2526643

Silinen Üye 2526643

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
Ah be kardeşim, bunda da vardır bir hayır, daha ağır kanlı ol bundan sonra, 1100 lira olan şeyi piyasada 700-800 e kendileri okutur çok sıkışsalar, bunlar 200 liraya satarlar mı ? Bunlar besbelli senin talebe olduğunu anlamış ve dolandıralım demişler. Sen daha muhatap olma, polisle irtibatta ol.
Sağ ol abi 200 liraya inmedi bu arada 200 indi 900e sattı :)

• Kahkaha
Tepkiler: fatihmenteş
PALA.

PALA.

Üye
Sağ ol abi 200 liraya inmedi bu arada 200 indi 900e sattı :)
O daha da kötü... Kutunun içinden hıyar çıkan memleket burası.

Bu arada şunu da söylemiş olayım; böyleleri minareyi çalan kılıfını hazırlar misali hazır cevaptır. Öyle palavra atar ki, borçlu bile çıkarsın...

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK, fatihmenteş ve Silinen Üye 2526643
Silinen Üye 2526643

Silinen Üye 2526643

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
Geçmiş olsun. İnşallah olumlu bir sonuç alırsınız
İnşallah sağ olun.
Çok riskli bu tip alışveriş. Ben telefonumu aynı şekil aldım. Satıcı gönderdi parayı alıp kaçmadı. Şükürler olsun.

Kardeşim geçmiş olsun. İlk önce şahsın kimlik fotokopisini isteyeceksin. Yoksa para mara yok sana diyeceksin hatta görüntülü arayıp o kişi olduğunu teyit edeceksin.
Haklısınız acı bir tecrübe oldu.

O daha da kötü... Kutunun içinden hıyar çıkan memleket burası.

Bu arada şunu da söylemiş olayım; böyleleri minareyi çalan kılıfını hazırlar misali hazır cevaptır. Öyle palavra atar ki, borçlu bile çıkarsın...
Doğru diyorsun abi bir daha tövbe :)
Mesaj birleştirildi:

Kapanmış hesabı site mı kapattı kendi mı kapattı artık bilmem.

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK
PALA.

PALA.

Üye
@tuna200 bunlar lavcivertin farklı tonlarında tekrar bir şekilde ortaya çıkar, İnşAllah kurtulursun ama bunlar sadece bir tanesi...
Site sahibi böylelerine uyuz olur zaten Get denen sistemi sevmeyen biri tarafını belli ediyor...

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK ve Silinen Üye 2526643
Mesut Aktaş

Mesut Aktaş

Co-Admin
Geçmiş olsun, sahibinden üzerinden elden görüp alamayacağınız bir ürün için eğer satıcı GET açmazsa onu bırakıp başka satıcılar ile iletişime geçmek gereklidir. Sadece size değil tekrar okumakta olan herkese hatırlatmış olalım.

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK, TheNightMare., Silinen Üye 2526643 ve 1 kişi daha
Silinen Üye 2526643

Silinen Üye 2526643

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
@tuna200 bunlar lavcivertin farklı tonlarında tekrar bir şekilde ortaya çıkar, İnşAllah kurtulursun ama bunlar sadece bir tanesi...
Site sahibi böylelerine uyuz olur zaten Get denen sistemi sevmeyen biri tarafını belli ediyor...
Geçmiş olsun, sahibinden üzerinden elden görüp alamayacağınız bir ürün için eğer satıcı GET açmazsa onu bırakıp başka satıcılar ile iletişime geçmek gereklidir. Sadece size değil tekrar okumakta olan herkese hatırlatmış olalım.
Yedirdiğim 900 liradan çok dolandırılmış olmak ağırıma gidiyor. Ben dersimi aldım İnşallah kimsenin başına gelmez.

• Beğen
  • Üzüldüm
Tepkiler: PALA., fatihmenteş ve MAERKEK
Hasand.

Hasand.

Üye
Geçmiş olsun 900₺ de az para değil keşke vermeden önce güvenli noktadan elden alsaydı

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK ve Silinen Üye 2526643

Silinen Üye 777448

Kapalı Hesap
Geçmiş olsun. Umarım paranızı geri alabilirsiniz. Ne olursa olsun güvenmeyin hiç kimseye. Bu da artık bir tecrübe oldu. Henüz bir şey kaybetmiş değilsin. Gerekli yerlere gidip durumu anlattıysan sonuç alırsın bence.

• Beğen
Tepkiler: Silinen Üye 2643147, Silinen Üye 2526643 ve MAERKEK
Silinen Üye 2526643

Silinen Üye 2526643

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
Geçmiş olsun. Umarım paranızı geri alabilirsiniz. Ne olursa olsun güvenmeyin hiç kimseye. Bu da artık bir tecrübe oldu. Henüz bir şey kaybetmiş değilsin. Gerekli yerlere gidip durumu anlattıysan sonuç alırsın bence.
İnşallah, sağ olun

denizci35

denizci35

Üye
Türkiye de hiç dolandirilmadim ama gemicilik yaptığım zamanlarda kamera alacaktim anlaştık parayı almak için gemiye girdim parayı verdim tabi adam gitti cihazı açtım bakayım bi dedim. adam kameranın dış iskeletine tuz basmış ağır olacak şekilde, adam motora bindi kaçtı dil bilmezsin yol bilmezsin onun kadar

• Kahkaha
  • Şaşırdım
  • Beğen
Tepkiler: yunusemrey44, MAERKEK ve Silinen Üye 2526643

Üst Alt