Doğu Türkistan'da Namaz ve Başörtüsü Yasaklanıyor

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Türk-X

Türk-X

Üye
    Konu Sahibi
Doğu Türkistan'da Namaz ve Başörtüsü Yasaklanıyor
Doğu Türkistan'da yeni yıldan itibaren Müslümanların, işyerleri ve resmi kurumlarda namaz kılması ve tesettür yasaklanıyor.
Çin, Doğu Türkistan'da resmi kurumlar, okullar ve iş yerlerinde 1 Ocak'tan itibaren Müslümanların namaz kılmalarını yasaklıyor. Namaz yasağının yanında dini giysilerle iş yerlerine gelme, kadınların başörtüsü takması ve kişinin İslam dini mensubu olduğunu gösteren diğer sembollere de yasak geliyor.

1 OCAK'TA GEÇERLİ OLACAK

Yeni yasa 1 Ocak 2015 tarihinde yürürlüğe girecek. Yasanın yürürlüğe girmesinden ardından ülkede gerilimin tırmanacağı tahmin ediliyor.

YaşlıTaşCocuk54

YaşlıTaşCocuk54

Üye
Çin in himayesinde mi doğu Türkistan iç işlerine nasıl karışıyor?

zombaka

zombaka

Üye
Şu çin 5 birleştirici ülkelerden biri değilmi

98farom98

98farom98

Üye
Allah ım yardım etsin doğu Türkistan a Allah ım kahr eylesin çin i:angry:

• Beğen
Tepkiler: 0cengaver0
El~PisToLeRo

El~PisToLeRo

Üye
Simdi bir sey demek gelmiyor icimden gelenlere de e hemserim kendi memleketine bi bakiver deyip susuyorum.Bizdeki adi devrim idi onlardaki adi yasak olmus olsun varsin.Siyasi konulara girilmez umarim bu yorumum uzerine zira yorumumun tartisilcak yani oldugunu dusunmuyorum.Herkes dinini yasamakta ozgurdur devlet vatandasin ibadetlerine olanak saglamakla hukumludur.Laik duzen sakincali goruluyor sagci kesimler tarafindan ama laik duzen bile degil bu yasanan.Bu dini baski konusunda bayagi doluyum yanlis yerlere cekilmesin bunlar benim dusuncem iyi yillar herkese..

• Beğen
Tepkiler: wormied, Kontrol, Türk-X ve 1 kişi daha
hasan3472ty

hasan3472ty

Üye
Kahr olsun faşizm. Allah sizinle dir ey iman edenler . Yeter ki islam alemi tek yürek olsun

fow

fow

Üye
Allah buyuk

Po1ntshot

Po1ntshot

Üye
Zaman'ın da yardım istedi o insanlar ama kimse umursamadı şimdi kimse demesin ki aman Müslümanlar sıkıntı yaşıyor diye

Po1ntshot

Po1ntshot

Üye
Üzülerek söylüyorum ki Türk'ün Türk den başka dostu yokmuş cümlesinin bugün ayaklar Altın'da çiğnendiğini izliyoruz. [emoji20]

• Beğen
Tepkiler: OttomaN TigeR ve 98farom98
KayraBey

KayraBey

Üye
Başkalarının inançlarına hakaret etmeyiniz. Bu ülke ekseriyetle Müslüman kesimden oluşuyor. Müslüman olmayabilirsiniz ama hakaret etme hakkınız yok.

Hakaretlerinizin devamında cezai işlem uygulanacaktır.

Yönetici tarafından düzenlendi:
KayraBey

KayraBey

Üye
Rabbim tez zaman da feraha, refaha ulaştırsın bu Müslüman kardeşlerimizi.

Son düzenleme:
minoo

minoo

Üye
Başkalarının inançlarına hakaret etmeyiniz. Bu ülke ekseriyetle Müslüman kesimden oluşuyor. Müslüman olmayabilirsiniz ama hakaret etme hakkınız yok.

Hakaretlerinizin devamında cezai işlem uygulanacaktır.

Bunu sen de uygulasan çok iyi olacak arkadaşım. Sadece müslümana değil hristiyan olana da hakaret edemezsin.
Dünkü mesajlarını hatırlatmak isterim... Burda ne bir hristiyan gelip müslüman kesmek istiyorum diyebilir, ne de bir müslüman hristiyan keselim kafasını uçuralım diyebilir.

Konu biraz daha açık kalırsa tartışma çıkacak. Bilgi için teşekkürler konu sahibi arkadaşım.

Keyifli forumlar.

• Beğen
Tepkiler: Po1ntshot ve YaşlıTaşCocuk54
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt