dövme yaptırcam günahmı?

Sponsorlu Bağlantılar

fatal19ty

fatal19ty

Üye
    Konu Sahibi
dövme yaptırcam günahmı?

adaki dövmeyi yaptırmayı düşünüyorum

AmbaSSad0R

AmbaSSad0R

Üye
evet günah sayılıyor yani en azından müslümanlar için ama ben yaptırdım çünkü Allah(C.C) ile kul arasına kimsenin girmeye gücü yoktur dövme yaptırmış olmam ibadetlerimi yerine getirmediğim anlamına gelmemli benim bileceğim bir şeydi ve yaptım ;)

Nazy

Nazy

Üye
Kalıcı Dövmeler Üst Derirnin Altına İşlenir
Bu sebepten Dolayı Gusül Abdesti Aldığında, dövmenin Bulunduğu
konuma su değmemiş olur.
Ve gusül abdestinin farzlarından biride vücudun her yerine su temasının
sağlanmasıdır.
Ama geçici dövme yani iğnesiz yapılan dövmeler su geçirir
geçici dövmenin bir zararı yok diyemem oda gözeneklerden içeri boya
geçirebilir azda olsa biraz kanserojen madde vücuduna dahil olmuş olur
ama Dinimizce (islam) bir günahı yoktur geçici dövmenin.

gnctrk

gnctrk

Üye

arkadaşım burada ayrıntılı bir şekilde açıklanmış okuyup kararını vermek sana kalmış...

alikelek

Üye
bana da yaptırırsan dövme sevap yaptırmazsan günah :)

mservank

mservank

Üye
günah mıdır bilmem ama vücuda zarar veriyo iğneleye iğnelete kanlar içinde ayrıca boyası sonuçta yabancı madde zarar verebilir ben vicuda yapılan dövmeymiş piercing miş küpeymiş bunların hepsine karşıyım

***BlackrosE***

***BlackrosE***

Üye
Dövme yapılması Günahtan ötedir... Çünkü Abdest Sayılmaz!!.. Anlatabildim umarım!..

ademfarzet

Üye
bana da yaptırırsan dövme sevap yaptırmazsan günah :)

Dinin emirleriyle alay etmek imanı götürür.Tövbe et, çünkü açık işlenen günahın tövbesi açık olur.Ama İman beni bağlamaz dersen sen bilirsin hesabını sen çekeceksin.....

Tec/-/no

Tec/-/no

Üye
dövme yapılan yer altına su geçiriyorsa bir sorun yok ama eğer altına su geçirmiyorsa gusül abdesti alamazsın ..

masub

masub

Üye
dövmenin özelliklerini söylemeden yorum yapılması doğru değil bence.su geçiriyo mu geçirmiyoı mu?cilde zararı ne vs gibi

iremm

iremm

Üye
lami cimi yok günah

CanceR

CanceR

Üye
aynen gübah ama geçici döğme günah değil oda şöle değil gusul abdesti alırken onu çıkarmna lazım derinin altına sus girmediği için olmuyo eğer bu döğme namaz abdesti alınan yerde ise namaz abdestide olmaz ;) ben böle bilyorum yanlışsam düzeltin

iremm

iremm

Üye
doğrusun da ohooo iki saatte onla uğrasacam onun yerine hiç yapmam kendi adıma diyorum yapan yapar tabi beni alakadar etmez :oke:

owafemi

owafemi

Üye
ne gerek var ki

TaCsIz_kRaL

TaCsIz_kRaL

Üye
bence günah çünkü Allah (c.c) bu canı bize vermiş zarar verilmemesi gerekir...Oysa biz insanlar hep güzelleşmek için ....herşeyi yapıyoruz...

greif

greif

Üye
ya okuyun oyle karar verın bence

Abdeste ve gusle mani olup olmadığına gelince; bir defa dövme derinin altındadır. Yani dış derinin altında yer alıyor. Abdest ve gusulde ise derinin altını değil, üstünü yıkamak farzdır. dövme de derinin altında kaldığına göre, onun bedenin herhangi bir yerinde bulunması abdeste ve gusle mani olmaz. Üzerinin yıkanmasıyla abdest ve gusül sahih olur.

kralmesencer

Üye
günahtır kardeşim sen kimseye bakma yada en azı ile internette bi bak bi çok sitede cevap bulabilirsin günah olduğuna dair

night98

night98

Üye
olabilir

canturgay

canturgay

Üye
1-abdest tutmazz ..
2-resim bulunan bi ortamda bile ibadet edilmesi sakıncalıyken sen kendi vücuduma resim yaptıracam diyorsunn.
3-eğer kısa vadeli zevkler için öbür dünyamı kaybetmeyi tercih ederim dersen o da senin bileceğin iş.:oke:

mservank

mservank

Üye
Greif bu konuda kafamı karıştırdı ama yine de günah olduğunu düşünüyorum bir kere Allah'ın verdiği vücuda daha doğrusu emanete zarar veriyorsun buradan kaybetmiştir bir kere yapan bence.