Dizüstü bilgisayarlardaki tehlike.... Aman Dikkat.

 • 11 Kasım 2010
 • 909 Okunma
 • 3 Cevap

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
 1. Dizüstü bilgisayarlarla uzun süre çalışanların cildinde kalıcı hasarlar meydana gelebileceği belirtildi

  Dizüstü bilgisayarları uzun süre dizlerin üzerinde tutmanın cildin uzun süre ısıya maruz kalması sonucu lekeli bir görünüm alması anlamına gelen 'kızarmış cilt sendromuna' yol açtığına dair tıbbi bir rapor yayınlandı.

  Vakalardan birinde birkaç aydır günde birkaç saat dizüstü bilgisayarda oyun oynayan 12 yaşındaki bir çocuğun sol kalçasında bu tür lekelerin oluştuğu kaydedildi. Çocuk sağ tarafının dizüstü bilgisayar nedeniyle ısındığını farkettiğini, ama buna aldırmadığını söyledi.

  Rapor, İsviçreli araştırmacılar tarafından Pediatri dergisindeki bir makalede ortaya konuldu. Bir başka vakada ise Virginia'dan bir hukuk öğrencisinin bacağında bu lekeler oluştu. Genç kadını tedavi eden Dr. Kimberley Salkey, öğrencinin günde altı saat dizüstü bilgisayarla çalıştığını öğrenene dek sorunun kaynağını bulamadığını belirtti.

  Son on yılda dizüstü bilgisayarlarla ilgili 10 vakanın rapor edildiği belirtiliyor. Bu tür lekelerin kalıcı olabileceği belirtilirken, nadir olarak cilt kanserine neden olabileceği uyarısı yapılıyor. Uzmanlar dizüstü bilgisayarları kullanılırken dikkatli olunması uyarısında bulunuyorlar....

  < Resmi açmak için tıklayın >
   


  Yazan: Reşwan
 2. 2-3 yıla kalmaz benmde öle:(
   
 3. aman hikaye bunlar....
   
 4. doğrudur ya bazı tutkunlar var dizlerinden kaldırmıyor sanmıyorum uydurma olacağından
   
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
Yüklüyor...
21/01/2019 - 01:00