"Dinlediğin müziği söyle, sana kim olduğunu söyleyeyim"

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
"The Patriot"

"The Patriot"

Üye
"Dinlediğin müziği söyle, sana kim olduğunu söyleyeyim"

İskoçya'da yapılan araştırmaya göre, insanların müzik beğenileriyle kişilikleri arasında sıkı bağlar var. Örneğin klasik müzik ve caz severler yaratıcı, pop dinleyicileri ise sıkı çalışan insanlar ve ön yargıların aksine heavy metal dinleyicileri kibar, yaratıcı ve kendileriyle barışık kimseler.

İnsanların kişilikleriyle müzik tercihleri arasında bağları araştıran İskoçya'nın Heriot-Watt Üniversitesi'nden Profesör Adrian North, "İnsanlar genellikle kendi kimliklerini müzik zevkleri yoluyla tanımlarlar. Örneğin özel elbiseler giyerler, belirli kafelere giderler ve konuşurken belirli türden argo sözcükler kullanırlar. Kişiliğin aynı zamanda müziksel tercihle bağlantılı olması şaşırtıcı değil" dedi.
Müzik tercihi ile kişilik arasındaki ilişkileri merak eden araştırmacılar, dünya çapında 36,518 kişiye kişilik testi yapmadan önce 104 farklı müzik türü hakkında ne düşündüklerini sordular.

Araştırmacıların onlarca yıldır rock ve rap severlerin isyancı, opera sevenlerin ise zengin ve iyi eğitimli kimseler olduğunu söylediğine dikkat çeken North, "Ama şimdi ilk kez bu araştırma, kişiliğin müzik beğenisiyle ilişkili olduğunu gösterdi" dedi.

Araştırmaya göre, klasik müzik ve caz severler öz saygıya sahip yaratıcı kişiler, ama klasik severler daha dışa dönükken, caz severler daha utangaç.

Country ve batı müziği sevenlerin sıkı çalışan ve utangaç, rap severlerin girişken ve sempatikken, indie müzik sevenlerin kendilerine saygısı olmadığı ve çok kibar olmadıkları belirtildi.

Soul müziğini sevenler ise neredeyse bütün iyi özellikleri kendilerinde toplamışlar. Bunlar yaratıcı, girişken, kibar, kendileriyle barışık ve yüksek öz saygısı olan kimseler.

AA
 


ChavRash

ChavRash

Emekli Yönetici
Türkü hangisi oluyor acaba? :hmmm
 
Yasminozz

Yasminozz

Üye
hemen hemen her tür müziği seven ne oluyo peki ?? yeter ki müzik olsun ve hoşuma gitsin diyenler yanii...yani ben... :) :)
 

Solamente

Üye
bencede ben kulağa hoş gelen her müziği dinlerim :islik
 
"The Patriot"

"The Patriot"

Üye
araştırma iskoçya'da yapılmış orda türkü dinleyen olmaz herhalde
 
Salihyet

Salihyet

Üye
iskoçlarında kendine has türküleri vardır sanırım.. ama iskoçun yaptığı araştırmayı kabul etmem.. bize uymaz.
 
C01aY

C01aY

Üye
Evet bize ters:pro:
 
ChavRash

ChavRash

Emekli Yönetici
Etek giyen bunlar değil miydi? Salla gitsin o zaman. :ehe
 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Benzer Konular

Marco Laren
Cevap
0
Görüntüleme
481
Marco Laren
x-scarface
Cevap
0
Görüntüleme
452
x-scarface
Doğuş Pertez
Cevap
0
Görüntüleme
442
Doğuş Pertez
MaxiCep.com internet sitesi 5651 Sayılı Kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında BTK kurumu tarafından onaylı Yer Sağlayıcı olarak faaliyet göstermektedir. İçerikler, ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır.

MaxiCep.com; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir.

MaxiCep.com’un yer sağladığı içeriğin 5651 Sayılı Kanun’un 8 ila 9. maddelerine aykırı şekilde; kişilik haklarınızı ihlal ettiğini ya da hukuka aykırı olduğunu düşünüyorsanız Buradan yada [email protected] mail adresine e-mail göndererek iletişime geçerek bildirebilirsiniz.

Bildirimleriniz dikkatle ve özenle incelenmekte olup kişilik haklarınızın ihlali ya da hukuka aykırılığın tespiti halinde mevzuat kapsamında en kısa sürede işlem yaparak bilgi vereceğiz.
Üst Alt