Dini Konu Paylaşımları

Sponsorlu Bağlantılar

Eren Değerli

Eren Değerli

Moderator
    Konu Sahibi
Dini Konu Paylaşımları
Lütfen dini tartışma yaratacak ve insan ayıracak paylaşımlar yapmayınız. Burada bir kimseye yasak koymak veya ne yapacağını söylemek bize düşmez. Herkes kendinden sorumludur ve kimse kimseye karışamaz.

• Beğen
Tepkiler: Silinen Üye 2619136, DeV/AsA, Buğra ve 3 diğerleri

NEXUS

NEXUS

Üye
Kesinlikle katılıyorum. Kimse kimsenin dinine karışamaz.

• Beğen
Tepkiler: Silinen Üye 2619136 ve Eren Değerli
haydaravısyon

haydaravısyon

Üye
Din insanları ayrıştırmaz bir araya getirir. Ayrıca din güneş gibidir balcıkla sıvanmaz.

• Beğen
Tepkiler: PALA. ve Silinen Üye 2619136
vedat1966

vedat1966

Üye
"Dinde zorlama yoktur. Artık doğrulukla eğrilik birbirinden ayrılmıştır. O halde kim tâğutu reddedip Allah'a inanırsa, kopmayan sağlam kulpa yapışmıştır. Allah işitir ve bilir."

(Bakara, 2/256)

Birisi ben Allah'a inanmıyorum diyorsa onu Allah'a inandırmaya çalışmıyorum. Ancak inananları inanmamaya tevşik ediyorsa ona da sessiz kalmıyorum.

Kimse kimsenin dinine karışmamalı derken nedense sadece Müslümanların başkalarının dinine karıştığı gibi bir algı var. Bugün dünya çoğrafyasına bakıldığı zaman ne bir hıristiyan ne bir Yahudi ne bir budist nede bir ateist zulüm görmüyor. Nedense dinimize karışmayın diyen ihsanlar zalim ve zulmedenler.

Bunun sebebi içinde bir yerlerde inanması gerektiğini bildiği halde inanmadığı için ve karşısındaki kişi (müslüman) bunu ona hatırlattığı için sürekli rahatsızlığını ve huzursuzluğunu bastırmak için dinime karışma diyor. Taciz ediyor, zulmediyor.

Bende diyorum isteyen istediğine inanabilir. Başkalarının da inançlarına saygı duyduğu sürece.

SM-G955F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğen
Tepkiler: Silinen Üye 2619136 ve PALA.
PALA.

PALA.

Üye
@vedat1966 açık konuşmak gerekirse, Allah' ın emirleri bazılarını rahatsız ediyor...
İşin tuhaf tarafı bir müslümanın; hıristiyan yahudi adetlerini eleştirmesi, inançsız kimselerin zoruna gidiyor.
İslam ile alakası olmayıp, kendine göre yorum üreten bir kitle mevcut...

Dini konularda paylaşım yapacak kimselerin, sahih kaynaklardan konuyu ele alması gerekir.
Konu sahipleride, siyaset yapar gibi taraflı dini paylaşım da yapmamalıdır.
Gerekli durumlarda da konu sahibi davasını savunmalıdır. Konuyu açıp gitmemelidir...

• Beğen
Tepkiler: Silinen Üye 2619136 ve vedat1966
vedat1966

vedat1966

Üye
Müslümanım diyen insanın birinci görevi İslamı yaşamak. Kendimizi bırakıp başkalarını takip etmek onları eleştirmek bizim işimiz değil.

Müslümanlık malesef yaşam biçimi değil kimlik olmuş.

SM-G955F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğen
Tepkiler: Silinen Üye 2619136 ve PALA.

Üst Alt