devlete ait gsm operatörü neden yok

Sponsorlu Bağlantılar

j700iii

Üye
    Konu Sahibi
devlete ait gsm operatörü neden yok
devletin uçak firması var türk hava yolları
devletin petrol firması var PO
devletin interneti, sabit telefonu vardı özelleşti türktelokom ttnet
elektiriği vardı özelleşti tedas

yani devletin her alanda sirketi vardı çoğu özelleşti ama eskiden her alanda vardı ama neden gsm operatörü hiç bir zaman olmadı

Mesut Aktaş

Mesut Aktaş

Co-Admin
Ufak bir örnek vermek gerekirse PTT Messenger çıktığı zaman "ne yükleyeceğim benim mesajlarım mı okunacak" diyen çok oldu. Ufak bir misal.

MAERKEK

MAERKEK

Moderator
@Mesut Aktaş katılıyorum . Devletin yanlışını söylemeye kalksan telefonda direkt içeride bulursun kendini . Bırakın devletin kendi gsm şirketi olmasın .

Mesut Aktaş

Mesut Aktaş

Co-Admin
@Mesut Aktaş katılıyorum . Devletin yanlışını söylemeye kalksan telefonda direkt içeride bulursun kendini . Bırakın devletin kendi gsm şirketi olmasın .
Devletin yanlışını değil idarenin yanlışını diyebilirsin onda bir sıkıntı yok. Kurulmasını isterdim şahsen kullanırım.

vedat1966

vedat1966

Üye
Kanunlar çerçevesinde devlet dinleyebilir hiç bir sıkıntı yok. (Yeterki hukuk kuralları içinde olsun.) Devletin şirketi olmasına gerek yok.

GT-N8000 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğen
Tepkiler: PALA. ve Symbianist
PALA.

PALA.

Üye
Aslında bu gsm şirketlerin hepsi dünya genelinde çalışıyor.
Bizdeki özelleştirme mantığı ise tamamen sorunlu, şu an geçmediğimiz yolun, harcamadığımız elektriğin bedelini ödüyoruz.
Nedeni ise özelleştirme yaparken hesaplamalarının devlet ve vatandaşın yararına olacak şeklide yapılmamasıdır...

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK
vedat1966

vedat1966

Üye
Devlet hiç bir şeye sahip olmamalı. Bizdeki insanların mantığı "devletin malı deniz yemeyen domuz" şeklinde çalıştığı için neye sahip olursa yemek isteyen çıkacak. Sahip olması gerekenler de korumayacaktır.

GT-N8000 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğen
Tepkiler: Symbianist ve PALA.
haydaravısyon

haydaravısyon

Üye
Bütün gsm ler ptt nın alt yapısı ile çalışıyor.

Üst Alt