Dev sabit disk böyle olur

 • 23 Ekim 2010
 • 448 Okunma
 • 0 Cevap

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
 1. Bugüne dek gördüğünüz "dev sabit disk" haberlerini unutun: Bu canavara dünyayı sığdırmak mümkün...

  Sabit diskler özellikle kolleksiyoncular ve oyun bağımlıları için bilgisayarların en önemli bileşeni durumunda. Malumunuz HD filmler sabit disklerimizi delerken, piyasaya çıkan yeni oyunlar da bu durumdan hiç geri kalmıyorlar.
  Western Digital'se konuya neredeyse kökünden bir çözüm bulmuş durumda. Piyasaya çıkarmak üzere bulunduğu WD30EZRS 3TB HDD sayesinde kullanıcılara çok büyük bir alan sağlayacak olan WD, aynı zamanda da ilk 3TB sabit diski üreten firma olma özelliğini de taşıyor. Özellikle XP sisteminin maksimum desteklediği 2.19TB rakamı, daha büyük sabit diskler için büyük bir sorun teşkil ediyordu. BIOS'un izin verdiği maksimum kullanılabilir bayt rakamıysa, bu duruma en büyük etkendi.
  Nitekim gelişen teknolojiyle birlikte üretilen UEFI destekli anakartlar sayesinde 2.19TB oranı artık ortadan kalktı. XP kullanıcıları için halen çalışmalarını sürdüren WD, bu sabit diski kullanacak olan kullanıcıların kesinlikle Vista ya da Windows 7 64 bit işletim sistemi kullanmaları gerektiği üzerinde ısrarla duruyorlar.
  Piyasaya çıkacak olan 2.5TB'lık model 155 sterlin, 3TB'lık modelse 195 sterlin gibi bir fiyata sahip olacak.

  < Resmi açmak için tıklayın >
   


  Yazan: Burak
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
Yüklüyor...
22/01/2019 - 13:46