Detroit play-offa galibiyetle başladı

Sponsorlu Bağlantılar

the_patriot

Üye
    Konu Sahibi
Detroit play-offa galibiyetle başladı
Dallas'ı deplasmanda yenen Houston saha avantajını yakaladı

24 Nisan, 2005 13:12:00 (TSİ)
Detriot-Philadelphia serisinin açılış maçında Iverson 30, Wallace 29 sayı attı
NBA'de play-off birinci tur serileri dört maçla başladı. Şampiyon Detroit, sahasında Philadelphia'yı 106-85 yendi ve seride 1-0 öne geçti.

Geçtiğimiz yılın NBA şampiyonu Pistons, Rasheed Wallace'ın 29 sayı, 10 ribaundla oynadığı maçta Sixers'ı 106-85 yendi.

İlk çeyrekte 16 sayı geri düşmesine rağmen play-off serisinin ilk maçını kazanan Detroit'te Tayshaun Prince 23, Richard Hamilton 17, Antonio McDyess 15 sayı ve 8 ribaund üretti.

Pistons pivotu Ben Wallace ise sadece 7 sayı üretmesine karşın 10 ribaund ve 7 blokla pota altında çok etkili oldu.

Sixers'ta Allen Iverson 30 sayı, 10 asist ve 4 top çalma ile oynarken, All Star forvet Chris Webber 27 sayısı atmasına rağmen sadece üç ribaund alabildi.

Philadelphia dikkati çeken diğer isim ise 10 sayı, 18 ribaund ve 3 blokla oynayan Samuel Dalembert'ti.

(0) Dallas 86-98 Houston (1)

Batı Konferansı'nda normal sezonu yüksek form grafiğiyle kapatan iki takımın eşleşmesinde Houston, deplasmanda Dallas'ı 98-86 yendi ve saha avantajını ele geçirdi.

1998 yılından beri ilk kez deplasmanda play-off maçı kazanan Rockets'ta Tracy McGrady 34 sayı, 5 ribaunt ve 6 asistle maçın yıldızı oldu.

16 sayı üreten Mike James ile 11 sayı ve 8 ribaundla oynayan Yao Ming galibiyete katkıda bulundu.

Juwan Howard'ın yokluğunda Dirk Nowitzki'yi savunan Ryan Bowen, boy dezavantajına rağmen Alman yıldızı 21 sayıda tutarken, Nowitzki ancak 5/19 şut isabeti tutturabildi.

(1) Boston 102-82 Indiana (0)

Kadrosunda play-off tecrübesi olmayan beş oyuncu bulunduran Boston Celtics ile üstüste sekizinci kez play-off'ta mücadele eden Indiana Pacers arasındaki serinin ilk maçını Boston 102-82 kazandı.

Kariyerlerinde ilk kez play-off maçı oynayan Marcus Banks ve Al Jefferson, Boston'un 39-11 önde bitirdiği ikinci çeyrekte sekizer sayı atarak farkın açılmasında başrolü oynadı.

Raef LaFrentz 5/5 üçlük isabetiyle 21 sayı üretirken, Boston'da süre alan 12 oyuncudan 11'i skora katkı yaptı.

Boston, All Star forveti Paul Pierce'ın 2/11 isabetle 12 sayıda kalmasına rağmen farkı 37 sayıya kadar açtığı maçtan 102-82 galip ayrıldı.

Toplam 22 top kaybı yapan Pacers'ta Stephen Jackson 25 sayıyla maçın en skorer ismi oldu. Jermaine O'Neal ise 3/12 şut isabetiyle ancak 7 sayı üretebildi.

(1) Seattle 87-82 Sacramento (0)

Batı Konferansı'ndaki eşleşmede Seattle, sahasında Sacramento'yu 87-82 yendi ve play-off serisinde 1-0'lık avantaj sağladı.

Normal sezonu 4.9 sayı ve 3.0 ribaund ortalamaları ile kapatan Seattle pivotu Jerome James, Sacramento galibiyetinde başrolü oynadı.

James 17 sayı, 15 ribaund (8 hücum) ve 5 blokla oynarken, Sacramento'nun farkı bir sayıya indirdiği son dakika içinde çok kritik bir hücum ribaundu aldı, ardından takımına iki sayı kazandırdı.

Seattle'ın iki yıldızından Ray Allen 28 sayı ve 10 ribaund, Rashard Lewis 18 sayı kaydetti.

Sacramento'da Peja Stojakovic 24, Cuttino Mobley 22 sayı attı. Mike Bibby ise 1/16 şut isabetiyle ancak 3 sayı üretti ve büyük hayal kırıklığı yaşattı

Gokhan43

Gokhan43

Üye
Seattle-Sacremento macını canlı izledim ve cok heyecanlı bişr mactı.Ayrıca Houston'un Dallas'ı yenmesine cok sevindim cunku New Jersey kadar Houston'uda seviyorum..

the_patriot

Üye
    Konu Sahibi
bende houston dan bob sura ve mutomboyu çok seviyorum
bu akşam new jersey-miami maçını izleyeceğim inşallah yeneriz

Gokhan43

Gokhan43

Üye
Yenecegiz suphem yok ama hangi kanaldaydı :(

the_patriot

Üye
    Konu Sahibi
abc

msm

Üye
dallasa laf atmayi t-mac yine yapti yapicagini new jersey sizce sampiyonlukta sansi varmi???????????

the_patriot

Üye
    Konu Sahibi
Originally posted by msm@Apr 25 2005, 08:33 PM
dallasa laf atmayi t-mac yine yapti yapicagini new jersey sizce sampiyonlukta sansi varmi???????????
[post=39302]Quoted post[/post]​

new jerseyin mi?

msm

Üye
baya hirsli oynuyorlardi belki plabilir diye dusundum ama bu basket ne olacagi belli olmaz

Üst Alt