Denize ya da suya düşen telefon nasıl kurtarılır ?(Anlatım)

 • 13 Mart 2013
 • 1178 Okunma
 • 12 Cevap

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
 1. < Resmi açmak için tıklayın >

  Tırnaklarını Kes Be Müslüman :ehe
  [h=2]Suya düşen cep telefonları garanti kapsamında değil. Bu nedenle cebinizi kurtarmak size düşüyor. Bunun da çok ilginç yolları var.[/h]İşte cep telefonunu kurtarma yolları;
  TATLI SUYA DÜŞERSE:
  -İlk olarak cihazın pilini çıkarın... Kısa devre yapmasını önleyin... Daha sonra SIM kartı yuvadan çıkarın. Cep telefonunuzu kaybetseniz dahi SIM kartlar çalışmaya devam ediyor.
  -Pil ve SIM kartı çıkardıktan sonra cihazı kuru bir bezle hızlı bir şekilde kurulayın...
  -ELEKTRİK SÜPERGESİ: Cihaz içindeki nem doğal bir şekilde buharlaştığı taktirde telefonun kurtulma ihtimali daha fazla... Bunu yapmanın en iyi yolu ise bir elektrik süpürgesi ile içine, ortamdaki havanın üflenmesi ya da çekiş özelliği olan bir elektrik süpürgesi ile içerideki havanın dışarı çıkarılması.
  -PİRİNÇ KAVANOZU: Kurulandığı halde içinde hala nem olan cep telefonlarını tamamen kurutmanın en iyi yolu ise pirinç taneleri ile dolu bir kavanozun ortasına koyup ağzını kapatmak ve en az bir gün bekletmek. Pirinç taneleri ortamdaki nemi hızla emebiliyor.
  TUVALETE DÜŞERSE:
  -Cihazlar ''tuvalete düşürülmediği sürece'' alkolle temizlenmemesi gerekiyor. Solvent içerikli olan alkol, cihaz içindeki plastik bağlantıları eritebiliyor. Bunun yerine hırdavatçılardan temin edebilen ''Denature'' alkol kullanılabilir.
  DENİZE DÜŞERSE:

  -Telefonunu denize düşürenlerin, cihazı sudan çıkarıp bu sefer tatlı suya bırakmaları daha sonra oradan da çıkarıp kurulamaları gerekiyor. Çünkü tuzlu su barındırdığı kristallerden dolayı cihazın bazı parçalarına zarar verebiliyor.
  YAPILMAMASI GEREKENLER:
  -Kurutma işlemi için asla saç kurutma makinesini kullanmayın. Saç kurutma makinesi, 'soğuk üfleme' modunda dahi ortamdaki havadan daha sıcak bir havayı makinenin içerisine üflediği için entegre ve lehimlere zarar verebiliyor. Bunun sonucunda cihaza pil takıldığı an telefon kısa devre yapabiliyor.
  -Bunun yanında cihazınızı doğrudan güneş altında yada mikrodalga fırında kurutmaya asla denemeyin.
  -GİZLİ İŞARET: Üretici firmalar, cihazın hem dışına hem de içine garanti etiketleri yerleştirmeye başladı. Su ile temas ettikleri zaman renk değiştiren bu etiketler sayesinde yetkili servis, telefonun içini açmadan dahi suya düşürüldüğünü anlayabiliyor. Birçok telefonun içinde de gizli işaretler bulunuyor

  Konu : Denize ya da suya düşen telefon nasıl kurtarılır? - Telefon Dünyası Haberleri 'dan alıntıdır,Admin arkadaşlar isterlerse üst konu yapabilirler,yaptığınız işlemlerle ilgili hiçbir sorumluluğu ben ve maxicep.com olarak almıyoruz...

  konu sadece bilgilendirme amaçlıdır telefonunu suya düşüren arkadaşlara şimdiden geçmiş olsun umarım kurtarabilirsiniz :)
   


  Yazan: avcitalip
 2. Denize düşen telefonu can simidi atarak kurtarırsın
   
 3. tuvalete düşmüştü telefon öyle duruyor birde annem pis kokuyor diye yıkamış bu saatten sonra kurtulması mucize olur heralde :d:
   
 4. vallaha ben denize düşen telefondan daha hayır beklemem ama :ehe


  - - - Eklendi - - -

  pis kokuyor diye yıkamış mı :ehe aslında annen haklıymış ben o telefona dokunamazdım bile :evet:
   
 5. bu sorun xperia Z ile aşıldı biraz diğer telefonlar için çok iyi bir çalışma :tşk:
   
 6. sen xperia z'nin kapaklarını açık unut göreyim seni buralarda :ehe çoğu Ace ve Wonder kullanıcısının USB girişindeki kapağı açık unutmaları gibi :evet:
   
 7. kapağını açık unutursak bu yöntemi uygularız olmamı :ehe
   
 8. Resimde benim emektar var somuru:
   
 9. olur,ama batarya sökülüyormu z'de :)


  - - - Eklendi - - -

  aynen :ehe,ne yaptın sen onu sattın mı ? :)
   
 10. sökülür herhalde :ehe
   
 11. Arka kapak çıkmıyor Z'de
   


 12. Hiç satarmıyım be :D Note 2 ile yarıştırıyorum arada sırada :ehe

  Ses kalitesi Note 2'imi yerin dibine sokmaya yetiyor :ehe
   
 13. Yok canım:ehe
   
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
Yüklüyor...
20/01/2019 - 03:38