Dayakçı polislere sürgün geliyor

 • 1 Ekim 2012
 • 419 Okunma
 • 7 Cevap

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
 1. İstanbul'da 20 Haziran'da Ahmet Koca adlı vatandaşı darp eden polisler için kıdem tenzili ve 16 ay maaş kesintisi istendi. Ayrıca inceleme sonucunda suçlu bulunan polisler sürgüne gönderilecek. Türkiye'yi ayağa kaldıran 'polisten meydan dayağı' soruşturmasında müfettişler raporu tamamladı. Olay Ahmet Koca'nın iddiasına göre şöyle meydana gelmişti: Samsun'da vatani görevini yapan genç, bir yakınının düğününe katılmak için İstanbul'a geldi. 20 Haziran gecesi akrabalarını arabayla evlerine bırakan Koca, hamile bir akrabasını hastaneye götürürken polis tarafından durduruldu. Ahmet Koca durumu anlatırken tartışma çıktı. Polisler ağabeyini arayıp Kürtçe konuşan Koca'ya tekme, tokat ve coplarla saldırdı. 7 POLİS SUÇLU BULUNDU Akşam gazetesinin haberine göre, Koca'nın sokak ortasında 11 polisin şiddetine uğraması olaya tanık olan bir vatandaş tarafından cep telefonuna kaydedildi. Eşi ve çocuklarının feryatlarına rağmen polislerin kemerle dövdüğü gencin görüntüleri ortaya çıkınca saldırgan polisler hakkında İçişleri Bakanlığı çok yönlü soruşturma başlatmıştı. Ankara Emniyet Genel Müdürlüğü, polis başmüfettişlerini görevlendirdi. Raporda ifadeleri alınan 7 polis suçlu bulundu. ŞEHİR DIŞINA GÖNDERİLECEKLER Dayakçı polislerin disiplin mevzuatında yaptıkları eylemin ihracı gerektirmeyen suç olduğu ancak 3 polisin 16 ay kıdem tenzili yani meslekte ilerlememe cezası, diğerlerinin ise kınama ve maaş kesintisi cezası alacakları öğrenildi. İnceleme sonucunda suçlu bulunan polislerin büyük bir kısmının il dışında görevlendirileceği, diğerlerinin ise başka birimlere atanacağı belirtildi. Koca hakkında da 'polise mukavemet ve hakaret'ten iddianamede 5 yıl hapis cezası isteniyor. ADLİ SORUŞTURMA SÜRÜYOR Öte yandan 11 polis hakkında soruşturma da devam ediyor. Savcılığın ifadesini aldığı 11 polis suçlamaları kabul etmemişti. Polisler arasında en ilginç ifadeyi ise 'Keyfi dövmedik' diyen Ahmet Gülen vermişti. Gülen, 'Olayları çıkaran müştekidir. Biz zor kullanma yetkimizi kullandık. Olayda biz müştekinin direncini kırmaya çalıştık. Keyfi olarak dövmedik. Önceden müştekiye karşı bir husumetimiz de bulunmamaktadır' demişti.
   


  Yazan: Haydar
 2. Allah polislerimizin yardımcısı olsun.
   
 3. vay arkadaş polis saldırıya uğrar suçlu kimse olmaz polis bir kaç tokat atar ortalık ayağa kalkar
   
 4. yuh ya bırakalım ozman polislere saldırsınlar saçmalığa bakya ateş etme, dayak atma biber gazı sıkma polis ne yapsın. aslında serbest bırakacaksın polisleri. çünkü bazılarına özgürlük verildikçe tepemize çıkıyorlar. polislerimizin hakları yeniliyor maalesef.
   
 5. aynen öyle polislerin hakları yeniyo
   
 6. hepsine lafım yok. Lakin birgün 2 3 tane artist polise denk gel snrada hç boşuna tartiş ye copları o zaman görürüm ben seni!
   
 7. Kimsenin kimseye dayak atma hakkı yoktur!!
   
 8. Kimse kimseye durduk yere vurmaz
   
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
Yüklüyor...
20/02/2019 - 09:28