Custom Fw XXJL2 üzerine JVKC1 güncellemesi (Social Hub ve mesenger)

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
tesadüf05

tesadüf05

Üye
    Konu Sahibi
Custom Fw XXJL2 üzerine JVKC1 güncellemesi (Social Hub ve mesenger)
Arkaşlar Aydın hocamın verdiği İlk türk Firmwaresi olan XXJL2 nin üzerine multiloader ile JVKA1 güncelledim produc code TUR seçtim ve kies normal bi şekilde son sürüm uyarısını verdi. Şimdide kiesten normal bi şekilde güncellemeyi yaptım sorunsuzca JVKC1 e geçtim. Social Hub etkin palaringonun yerinde mesenger var ve stabil. :oke:

XXJL2 link :

XXJL2 için Aydın hocamın verdiği Türk csc link

Türkiye için fw linki (ganstera arkadaşımızdan alıntı link kendisi anlatımı kaldırmış )

Şifre: (ganstera)

İlk önce XXjl2 yi indiriyoruz sonra CSC TUR XXJL2 yi indiriyoruz. XXJL2 klasöründeki CSC ile TUR CSC yi değiştirip multiloader ile kuruyoruz. Sonra Türkiye Bada 1.2 yi indirip multiloader ile güncelliyoruz ardından Product Code ise *#5239870*# kodu tuşlayın karsınıza bir menu gelecek oradan
Pre-configuration u secin ve şifre olarak *#27236*# girip TUR seçiyoruz. kies yeni güncellemeyi görüyor ve güncellemeyi yapıyoruz kies üzerinden social hub ve mesenger etki kalıyor.

balyozxxx

Üye
jvkc1 sürümüne geçerken bilgisayarın dil ayarlarını değiştirip mi güncelledin yoksa tüürkçe olarak gördü mü hocam

frentic

Üye
bende olmadı social hub gitti :(

ckurugollu

Üye
bendede olmadi product code girince aninda social hub gidiyor biseyleri eksik yazmadigina eminmisin

--------------- Ekleme ---------------

Arkadasim forumda product ayarlarini yaptigimiz zaman social hub gittigi yaziyo bunu neden yaptirdin bize zaten yukledigimiz ccs o ise yariyomus durduk yere 10 kere formatladik teli

senam38

Üye
arkadaslar ben dun yaptim bu olayi jl2 nin uzerine ka1 yukledim ve hicbir kod girmeden kc1 yukledim ve suan bende msn etkin kullanabiliyorum sorun yok

didyou

Üye
Arkadaşım iyi hoş yapıyorsunda şunu daha ayrıntılı bi şekilde açıklarmısın.Sen XXJL2'nin tüm dosyalarınımı yükledin.JVKC1'in hangi dosyalarını yükledin.Hepsini kurdukdan sonra Product Code girdiğimizde SHP gitmezmi.Hem JVKA1'in içindeki csc yimi kurucaz yoksa onu yüklerkendemi XXJL2'nin içindeki csc yimi kurucaz?
Bu konuda gayet açık bi anlatım yapman gerekiyor.

tesadüf05

tesadüf05

Üye
    Konu Sahibi
jvkc1 sürümüne geçerken bilgisayarın dil ayarlarını değiştirip mi güncelledin yoksa tüürkçe olarak gördü mü hocam

bende olmadı social hub gitti :(

bendede olmadi product code girince aninda social hub gidiyor biseyleri eksik yazmadigina eminmisin

Arkadasim forumda product ayarlarini yaptigimiz zaman social hub gittigi yaziyo bunu neden yaptirdin bize zaten yukledigimiz ccs o ise yariyomus durduk yere 10 kere formatladik teli

arkadaslar ben dun yaptim bu olayi jl2 nin uzerine ka1 yukledim ve hicbir kod girmeden kc1 yukledim ve suan bende msn etkin kullanabiliyorum sorun yok

Arkadaşım iyi hoş yapıyorsunda şunu daha ayrıntılı bi şekilde açıklarmısın.Sen XXJL2'nin tüm dosyalarınımı yükledin.JVKC1'in hangi dosyalarını yükledin.Hepsini kurdukdan sonra Product Code girdiğimizde SHP gitmezmi.Hem JVKA1'in içindeki csc yimi kurucaz yoksa onu yüklerkendemi XXJL2'nin içindeki csc yimi kurucaz?
Bu konuda gayet açık bi anlatım yapman gerekiyor.

Arkadaslar Atladiginiz bi yer var orginal XXJL2 yle olmuyor aydin hocanin verdigi turk csc sini XXJL2 nin icindeki csc yle degistirmelisiniz

didyou

Üye
Tamam işte.Aydın'ın verdiği XXJL2 var bende içindeki csc de Türk csc si.Ama anlamadığım nokta XXJL2 yüklerken tüm dosyaları seçerekmi yüklüyoruz.Üzerine JVKA1 kurarken JVKA1 deki csc yimi kuruyoruz?

senam38

Üye
arkadaslar ilk once multiloaderle aydin kardesin verdigi turk csc dosyasiyla jl2 yi yukluyoruz aydin kardesin dedigi kodlari giriyoruz ve shp ayarlarini yapip calisip calismadigini deniyoruz sorun yoksa sonra yine multiloader ile ka1 i yukluyoruz ve hicbir kod girmiyoruz sonra telefonu kiese baglayip direk kc1 surumu yukluyoruz zaten kiesle yuklenen surumlere kodlarla mudahele etmeye gerek yok kies hepsini hallediyor ve msn ve shp aktif arkadaslar gule gule kullanin

aydink_1903

aydink_1903

Üye
Kies ten de güncelleseniz de Pre-config set yapmalısınız aksi halde yüklediğiniz CSC aktif olmuyor bu da sorun demek. CSC aktif olunca SHP nin gitmesi kaçınılmazdır. Bu yöntem doğru yöntem değil. JVKA1 veya JVKC1 de iseniz SHP çalışıyorsa CSC niz aktif değil demektir. Tek çözümü vardır CFW. Ben böyle kullanırım önemli değil diyorsanız söyleyecek bir şey yok.

Sadece bir uyarı.

Kolay Gelsin

ganster86

Üye
csc yi tur yapmazsanız telefonunuz res atar durur benden söylemesi

senam38

Üye
ganstera ben csc yi tur falan yapmadim 2 gundur kullaniyorum res atma falan yok

Kies ten de güncelleseniz de Pre-config set yapmalısınız aksi halde yüklediğiniz CSC aktif olmuyor bu da sorun demek. CSC aktif olunca SHP nin gitmesi kaçınılmazdır. Bu yöntem doğru yöntem değil. JVKA1 veya JVKC1 de iseniz SHP çalışıyorsa CSC niz aktif değil demektir. Tek çözümü vardır CFW. Ben böyle kullanırım önemli değil diyorsanız söyleyecek bir şey yok.

Sadece bir uyarı.

Kolay Gelsin

aydin kardes pre-config set yapmazsak nasil bir sorunla karsilasiriz anlatirmisin csc aktif suan bence cunku internet ayarlarim kendi geldi ve shp aktif suanda

aydink_1903

aydink_1903

Üye
ganstera ben csc yi tur falan yapmadim 2 gundur kullaniyorum res atma falan yok

aydin kardes pre-config set yapmazsak nasil bir sorunla karsilasiriz anlatirmisin csc aktif suan bence cunku internet ayarlarim kendi geldi ve shp aktif suanda
XXJL2 nin CSC sine o dosyaları eklemiştim operatör ayarları gelmesi normal yani.

CSC sini aktif etmeyeceğiniz yüklediğiniz FW nin diğer parçaları ile uyumu sağlanamaz. Bu dosyalar birbiri ile ilişkili çalışır, ses, hoparlör sensör ayarları vs bir çok parametre vardır. Yabancı forumlarda bakın bir çok problemle karşılaşırsınız hepsi CSC yi ayarlararak çözmüştür problemlerini. Donanım arızalarına bile yol açar.

Kolay Gelsin

ganster86

Üye
ya bunlarla niye uğrasıyonuz direk xxjl2 yükleyin ve kullanın illa jvka1 yok jvkc1 yüklemeye ne gerek var

tesadüf05

tesadüf05

Üye
    Konu Sahibi
XXJL2 nin CSC sine o dosyaları eklemiştim operatör ayarları gelmesi normal yani.

CSC sini aktif etmeyeceğiniz yüklediğiniz FW nin diğer parçaları ile uyumu sağlanamaz. Bu dosyalar birbiri ile ilişkili çalışır, ses, hoparlör sensör ayarları vs bir çok parametre vardır. Yabancı forumlarda bakın bir çok problemle karşılaşırsınız hepsi CSC yi ayarlararak çözmüştür problemlerini. Donanım arızalarına bile yol açar.

Kolay Gelsin

Aydın hocam csc yi aktif etmek için produc code Tur yapmak yeterli deilmi.

Aydın hocamdan şu sorunun cevabını bekliyorum biz bi kere orginal romdan çıktık orginal roma dönmek için sizin ve diğer arkadaşların yöntemlerini kullandık. ortak payda şu idi bi rom verdiniz (JID ve JF1 Jıd ile direk JVKA1 i yükledik JF1 ile JVJK1 i yükledik) ve siz bunların doğru yöntem olduğunu sölediniz. Bende sizin tecrübelerinizde bu XXJL2 ile geçiş yaptım JVKA1 e . Siz Csc nin aktif edilmesinden bahsediyosunuz diğer iki yöntemde csc aktif oluyoda produc code ile bu yöntemde csc nie aktif olmuyo ??

aydink_1903

aydink_1903

Üye
Aydın hocam csc yi aktif etmek için produc code Tur yapmak yeterli deilmi.

Aydın hocamdan şu sorunun cevabını bekliyorum biz bi kere orginal romdan çıktık orginal roma dönmek için sizin ve diğer arkadaşların yöntemlerini kullandık. ortak payda şu idi bi rom verdiniz (JID ve JF1 Jıd ile direk JVKA1 i yükledik JF1 ile JVJK1 i yükledik) ve siz bunların doğru yöntem olduğunu sölediniz. Bende sizin tecrübelerinizde bu XXJL2 ile geçiş yaptım JVKA1 e . Siz Csc nin aktif edilmesinden bahsediyosunuz diğer iki yöntemde csc aktif oluyoda produc code ile bu yöntemde csc nie aktif olmuyo ??
Hiç bir zaman XXJID dan bir yükseltme yöntemi önermedim.

Eğer Kies le yükseltme taraftarıyım derseniz yolu bellidir.
XXJF1 (Pre-config=TUR) ML ile üstüne JVJK1 Update (Pre-config=TUR) ML ile ardından Kies e bağlayın Kies son yazılıma yükseltsin.

Sadece Multiloader kullanacağım derseniz
XXJL2 Modifiyeli (Pre-config=TUR) ML ile üstüne JVKC1 Update (Pre-config=TUR) ML ile.

Her yazılım attıktan sonra mutlaka Pre-config =TUR seçilecek, ister Multiloader olsun ister Kies bu olmazsa olmaz şarttır benim açımdan. CSC yi TUR yaparak ilgili uyumlu dosyaları ilişkilendiriyor. İllaki SHP kullanıyorsanız XXJL2 de kalmanızı tavsiye ederim. Ama yok en güncel Türkiye versiyonu JVKC1 e geçeceğim derseniz Pre-config=TUR yaptığınızda SHP gider. XXJL2 deki dosyalar ile JVKC1 deki dosyalar aynı değildir, JVKC1 de Pre-config=TUR yapmayacağım diyemezsiniz bu yanlıştır. Her yüklemeden sonra yapmak olmazsa olmaz şarttır.

Kolay Gelsin

tesadüf05

tesadüf05

Üye
    Konu Sahibi
Hiç bir zaman XXJID dan bir yükseltme yöntemi önermedim.

Eğer Kies le yükseltme taraftarıyım derseniz yolu bellidir.
XXJF1 (Pre-config=TUR) ML ile üstüne JVJK1 Update (Pre-config=TUR) ML ile ardından Kies e bağlayın Kies son yazılıma yükseltsin.

Sadece Multiloader kullanacağım derseniz
XXJL2 Modifiyeli (Pre-config=TUR) ML ile üstüne JVKC1 Update (Pre-config=TUR) ML ile.

Her yazılım attıktan sonra mutlaka Pre-config =TUR seçilecek, ister Multiloader olsun ister Kies bu olmazsa olmaz şarttır benim açımdan. CSC yi TUR yaparak ilgili uyumlu dosyaları ilişkilendiriyor. İllaki SHP kullanıyorsanız XXJL2 de kalmanızı tavsiye ederim. Ama yok en güncel Türkiye versiyonu JVKC1 e geçeceğim derseniz Pre-config=TUR yaptığınızda SHP gider. XXJL2 deki dosyalar ile JVKC1 deki dosyalar aynı değildir, JVKC1 de Pre-config=TUR yapmayacağım diyemezsiniz bu yanlıştır. Her yüklemeden sonra yapmak olmazsa olmaz şarttır.

Kolay Gelsin

Aydın hocam şimdi anladım biraz geç oldu ama. senin verdiğn XXJL2 yi Tur seçtim shp gitmedi üzerine ml ile JVKA1 yükledim PREconfig tur seçtim shp gitmedi kiesten güncellme yaptım SHp yine etkindi. ben bi kere Tur seçmek yeterli zannetmiştim şimdi preconfig tur yaptım shp gitti. Hatta hesap ekle diorum windows live hiç yok önceden varmıydı orginal romda hatırlamıyorum bana tavsiyen ne olur. Teşekkürler

senam38

Üye
ya arkadaslar benim cihazimda zaten preconfig tur secili ben hala kullaniyorum bi problem yok ve bence preconfig tur isi o kadar onemli degil bence sonucta o kod sadece operator ayarlarinin tanimlanmasi icin yani beta surum yukleyin broblem olmasin ama surumde preconfig tur yapmayin cihaz patlasin o dere abarttiniz yani ve diyorum ya suan bende preconfig tur zaten seciliydi ben hic ellemedim ve shp kullaniyorum

~FR0Z3N~

Üye
aydın hocam ben sizin hazırladığınız cfw'i tam olarak tarif ettiğiniz şekilde kurdum elinize sağlık. üstüne s8500jvka'yı ml ile kurdum. ondan sonra kiesden s8500jvkc1'i yükledim. şuanda pre configim tur görünüyor sıkıntı yok. sociul hub premiumumda var o konudada sıkıntı yok fakat msni neredeyse hiçbir zaman kullanamıyorum. ağ hatası daha sonra yeniden deneyin diyor, çalıştırılamıyor diyor vs. ama msni çok çok nadir kullanabiliyorum onun dışında hiç kullanamıyorum neredeyse sebebi nedir acaba?

aydink_1903

aydink_1903

Üye
aydın hocam ben sizin hazırladığınız cfw'i tam olarak tarif ettiğiniz şekilde kurdum elinize sağlık. üstüne s8500jvka'yı ml ile kurdum. ondan sonra kiesden s8500jvkc1'i yükledim. şuanda pre configim tur görünüyor sıkıntı yok. sociul hub premiumumda var o konudada sıkıntı yok fakat msni neredeyse hiçbir zaman kullanamıyorum. ağ hatası daha sonra yeniden deneyin diyor, çalıştırılamıyor diyor vs. ama msni çok çok nadir kullanabiliyorum onun dışında hiç kullanamıyorum neredeyse sebebi nedir acaba?
Son kez yazıyorum her güncellemeden sonra Pre-Configuration dan TUR seçilecek, zaten TUR demekle sadece kendinizi kandırıyorsunuz, yanlış yaptığımız eski CSC nin telde kaldığı zaten SHP nin kalmasından belli. Bu yöntem yanlıştır ve her tür hata alabilirsiniz zira taban değişiyor CSC aynı kalıyor.
Kolay gelsin

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt