Control Freak Türkçe ve kurulum!!!

Sponsorlu Bağlantılar

M.H.Orhan

M.H.Orhan

Üye
    Konu Sahibi
Control Freak Türkçe ve kurulum!!!
Arkadaşlar 3 yıldır kullanıyorum ve harika bir program

Sadece S60,OS7 ler için geçerlidir.
(6600,6630,6670,7610,6680,6681,N70,N72)

Bluetooth ile bilgisayarınıza bağlanıp Masaüstü, Mause ve winamp'ı direkt olarak kontrol ediyorsunuz
Önce yükleyip çalıştıralım;

İlk önce Bluetooth cihazını bilgisayara takıp tanımasını tamamlıyoruz ve çalışır vaziyette olduğunu bir dosya aktarımı yaparak kontrol ediyoruz.

Şimdi yapılandırmamızı profesyonel olarak yapalım ki problem çıkmasın

Önce bilgisayarımız ile telefon arasındaki bağlantıda problem olmaması için dosya aktarımında telefonumuza kendi belirlediğimiz bir şifre ile bağlantı kuralım ve telefonumuzun bluetooth menüsünde bilgisayarımızı yetkili atayalım

şimdi bilgisayarımızdan bluetooth simgesine tıklayıp bluetooth ayarlarını açalım,

ilk resimdeki gibi telefonumuz bilgisayara kayıtlı ise ikinci resimdeki ekrana geçelim

Buradaki seçenekleri aynen resimde olduğu gibi işaretleyelim

burada ekle butonuna basalım ve gelen bağlantıyı aygıt başlatır seçeneğini işaretleyip
tamam butonuna basalım,

Telefonumuz için bulduğu com port 3 4 5 6 hangisi olur farketmez alttaki resimde görülen com port hangisi ise Control freak bu port üzerinden bilgisayarımızı kontrol edebilecek, bu port numarasını unutmayın.
Bu ekranı gördüğünüzde bağlanmak için herşey hazır demektir, tamam butonuna basın

Şimdi Rar içinden çıkan Control freak.exe yi çalıştıralım ama Winamp kapalı olsun, unutmayın Winamp yoksa programı kuramazsınız ve program ancak Winamp açıkken bilgisayarınızı kontrol edebilir.

Program yüklendikten sonra Winamp açılır ve masaüstüne Controlfreak.sis adında telefonunuza gönderilmek üzere programın kontrol merkesi gelir
ama bunu kullanmayın, rar içerisinde verdiğim sis dosyasını hem Türkçeye çevirdim hem de - işlemini tamamladım,

Önce bu sis dosyasını telefonunuza gönderin ve kurun ardından Winamp'ın Preferences(Tercihler) bölümünü açın
Bu bölümde General purpose (Genel amaçlı) sekmesini bulun (Alttan 3 üncü olmalı)
Resimde göründüğü gibi Control Freak Plugin e çift tıkladığınızda çıkan bu küçük pencerede search butonuna basın, birkaç port bulabilir ama siz telefonunuzla bağlantı kurmak için önceden belirlenmiş port u işaretleyin ve start server a basın

Ok a basıp bu ekrandan çıkın ve Talafonunuzdan Control Freak ı çalıştırıp bağlanın

Birkaç ekran alıntısı ile bağlantının gerçekliğini ve işlevselliğini de görebilirsiniz:

Bağlandıktan hemen sonraki ilk eran, Winamp'ın kontrolü sizde:

Seçeneklerden resimdeki bölüme ulaşın ve Ekranı kotrol edin:

Alıntı değildir resimlerden Programa kadar tamamen kendim hazırladım
Teşekkürü esirgemezsiniz diye düşünüyorum

Programla beraber gelebilecek olası sorulara cevap verebilirim ama peşinen söyleyeyim 100 yada 300 mt bluetooth aparatınız varsa çok ama çok işe yarıyor.

Ekli dosyalar

• Beğen
Tepkiler: Trackmania, taner1252, enesmahmut ve 5 diğerleri

chucky123

Üye
emeğe saığlık saol arkadaşım:sopa::megafon::bann::@:vur:bann::bann::bann::bann::bann::bann::bann::bann::bann::bann::bann::bann::bann::bann::bann::bann::bann:

memolim83

memolim83

Üye
çok teşekkür ederim arıyordum

doganx

Üye
vista uyumluau yokmu :S

sclader

Üye
yok ya kuramadım zımbırtıyı

mRouter daki (saatin yanındaki simge) seçili portları iptal edin.
mRouter diye bısı yok pcde :S
baglantı kuralamıyo dıyo bıde

> çileke$ <

> çileke$ <

Üye
Güzel paylaşımlarından biri daha sağolasın...:oke:

M.H.Orhan

M.H.Orhan

Üye
    Konu Sahibi
Program öne taşınsın diye bi daha mesaj attım
Çok faydalı
Yeniden upload edecektim az kaldı:d

M.H.Orhan

M.H.Orhan

Üye
    Konu Sahibi
Resimli anlatım geliştirildi
ullanmak isteyenler zorlanmayacaklar

CaVaLLieR

CaVaLLieR

Üye
elıne saglık orhan abi.sagol paylasım ıcın

hakanisler

hakanisler

Üye
çok teşekkürler

toprakumit

toprakumit

Üye
Kankam her zamanki gibi harikasın ;) Ellerin dert görmesin :)

recaner

çok güsel bir paylaşım olmuş daha denemedim ama en kısa zamanda deneyeceğim ellerine sağlık

TGOD

Üye
süpersin

JASONN

JASONN

Üye
çok sağolasın program süper herkese tavsiye ederim,anlatım için ayrıca teşekkürler.

bboyfelix

Üye
bi türlü bağlanamıyorum daha önceden tıkır tıkır dı şimdi yok :( portlarda mı sorun oluşuyo acaba :s

bora_16

Üye
eline sağlık

fıraat

Üye
eline sağlık!!

ffatihh23

ffatihh23

Üye
çok güzel olmuş ve kaliteli anlatım cok tsk ederim kolay gelsin

denizli_20

Üye
cokcok cok teşekkürler arkadaşım cok güzel bi program telefondada calıştı cok güzel arkadaşlar şunuda söyleyeyi bunu yapmanız için winamp calışması lazım

salih7979

Üye
yok ya kuramadım zımbırtıyı

mRouter daki (saatin yanındaki simge) seçili portları iptal edin.
mRouter diye bısı yok pcde :S
baglantı kuralamıyo dıyo bıde
bende:D yapamadım:D

Üst Alt