Çok Acil: Ne olur yardım edin.

 • 30 Nisan 2011
 • 650 Okunma
 • 7 Cevap

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
 1. Merhaba arkadaşlar,
  Bugün telefonumun şarjı bitmişti. Acil bir işim vardı ve sim kartımı çıkarıp başka bir arkadaşımın telefonuna takıp görüşmeleri oradan yaptım. Daha sonra eve geldim, SIM kartımı taktım ve her zamanki gibi telefonumu şarja koyup açtım, fakat rehbere girmek istediğimde "Seçilen hafızalardaki kartvizitler kullanılabilir durumda değil." hatasını alıyorum ve 300'E yakın kartvizitim görülmüyor. Fakat ilginçtir, onlar beni aradıkları zaman isimleri çıkıyor.

  SIM karttandır diyeceksiniz, biliyorum; fakat SIM hafızasını kullanmıyorum, telefonun kendi hafızasını kullanıyorum. Yani kesinlikle SIM'i çıkarıp takmamla ya da SIM kart ile bir ilgisi yok. Google'da aradım taradım, bir sonuca ulaşamadım. Hatta soft format attım, yine olmadı. Cihazın firmware'ini güncelledim yine olmadı... Neyi denediysem olmadı... Hard format da atmak istemiyorum, yüzlerce bilgi, ajanda kaydı, yapılacak notu vs. silinecek. Bir çözüm yolu var mıdır?

  Teşekkürler şimdiden...
   


  Yazan: xasd
 2. pc suite modunda dene sim kartvizitleri çıkması lazım çıkmazsa simi başka tele tak onda dene ilginç bir hata:hmmm
   
 3. PC Suite'ı da denedim olmuyor. Bu arada, SIM kartvizitleri ile ilgili bir sorunum yok. Yanlış anlama oldu sanırım. Sorunum, telefon hafızasındaki, yani C:'deki kartvizitler ile ilgili.
   
 4. hard format atmak istemiyorum diyorsun ama firmware guncelledim diyorsun nasil is anlamadim.neyse c>private>100012a5>100065ff contacts.cdb senin rehber kayitlarinin bulundugu yer.pcde acip her turlu duzenleyebilirsin duzelecektir
   
 5. Güncelleme yapınca bilgiler gitmiyor. Az önce X-plore programı ile dediğin yere baktım, fakat Private klasörünün içi boş... Diğer geri kalan tüm klasörlere, system vs. erişebiliyorum ama o klasör boş... Off... Silinmiş mi yoksa? Nasıl silinebilir...
   
 6. kardes hiç bişey yapamıyosan fabrika ayarlarına dön düzelecektir muhtemelen
   
 7. Kardeş onu da yaptım ama olmadı. Kafayı yemek üzereyim...
   
 8. En sonunda bastım hard formatı, kurtuldum...
   
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
Yüklüyor...
18/01/2019 - 00:20