(ÇÖZÜLDÜ)Video Denetleyicisini güncelleyince ekran gelmiyor ?

Sponsorlu Bağlantılar

Silinen Üye 2526643

Silinen Üye 2526643

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
(ÇÖZÜLDÜ)Video Denetleyicisini güncelleyince ekran gelmiyor ?
Win XP Pro 32 bit, format sonrası (ekran kartı değil) video denetleyicisi driveri güncelleyip yeniden başlatınca hoşgeldin yazısı gelmiyor . Monitör kapanmıyor , açılış sesi geliyor ama siyah ekran . Ne yapılabilir?
İndirdiğim driver : Intel 82865G Graphics Driver. Güvenli moddan driveri kaldırınca ekran geliyor ama hem driver olmazsa olmaz hem de o yokken ekran kartı da hatalı görünüyor
Abi neredeyse 100 kişi okumuş kimse mi bilmiyor bilen yazsın gözünüzü seveyim :D
Net Framework ile alakası olabilir mi?olamazmış yükledim değişen birşey yok
Kimse mi bilmiyor şimdi ? Şunu dene falan diyecek de mi yok
@sinan yüksel @TheNightmare. Sizin bir bilginiz yok mu reisler :/

TheNightMare.

TheNightMare.

Moderator
Tekrar Temiz kurulum yapmayi deneyin. Ardından, 'Driver Bosster' Programi ile gerekli olan Driverlari kurmayi deneyin.

Silinen Üye 2526643

Silinen Üye 2526643

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
Denedim olmuyor
İşin garibi format sonrası ilk kez oluyor . her seferinde sorunsuz kuruluyordu ...
Donanımsal olma ihtimali var mı?

TheNightMare.

TheNightMare.

Moderator
Windows 8.1 Temiz kurulum yapmayi deneyin.

Silinen Üye 2526643

Silinen Üye 2526643

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
Ekran kartının win xp den yüksek işletimler için driveri yok

TheNightMare.

TheNightMare.

Moderator
Siz bir deneyin. Windows kendisi uygun Driver'ı bulacaktir.

Silinen Üye 2526643

Silinen Üye 2526643

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
İnternet explorerda da bazı sitelerde bu web sayfası görüntülenmiyor gibi hatalar oluyor cd sorunlu olabilir ama başka cd bulamadım . İso indiriyorum cd ye yazdiriyorum ama cd boş görünüyor , pc flaşla başlamıyor bir tuşa basın yeri gelmiyor usb bootda falan sıkıntı ya
Siz bir deneyin. Windows kendisi uygun Driver'ı bulacaktir.
Abi sistem çok düşük eski pc , 1 gb ram , 2.53 ghz işlemci vs.
Son kez temiz kurulum yapıp döneceğim
Temiz kurulum yaptıktan hemen sonra ilk driverleri stesinden mi kurayım driver booster ile mi

• Beğen
Tepkiler: TheNightMare.
TheNightMare.

TheNightMare.

Moderator
İnternet explorerda da bazı sitelerde bu web sayfası görüntülenmiyor gibi hatalar oluyor cd sorunlu olabilir ama başka cd bulamadım . İso indiriyorum cd ye yazdiriyorum ama cd boş görünüyor , pc flaşla başlamıyor bir tuşa basın yeri gelmiyor usb bootda falan sıkıntı ya

Abi sistem çok düşük eski pc , 1 gb ram , 2.53 ghz işlemci vs.
Son kez temiz kurulum yapıp döneceğim
Temiz kurulum yaptıktan hemen sonra ilk driverleri stesinden mi kurayım driver booster ile mi
Driver Booster Ile kurmayi deneyin.

• Beğen
Tepkiler: Silinen Üye 2526643
Silinen Üye 2526643

Silinen Üye 2526643

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
Yok gene olmadı . Monitör kapanmıyor , açılış sesi geldi ama görüntü yok
Hocam bu asıl ekran kartı değil onboard olan sanırım . Devre dışı bıraksam ne olur?
Aygıt yöneticisinden onboard ekran kartını devredışı bırakıp tekrar etkinleştirdikten sonra güncelledim . Sonunda düzeldi :) Desteğin için teşekkürler . ( Ekran kartını da eski sürüme döndürdüm ondan da olabilir.

• Beğen
Tepkiler: TheNightMare.
PALA.

PALA.

Üye
Aygıtın donanım kimliğini paylaşırsanız yardımcı olmaya çalışırız.

Win 7 starter yükleyebilirseniz daha iyi olur.
W8 ve üzeri en az dx9 gerektirdiğinden sorun çıkartabilir.

Bu arada sorunu çözmüşsünüz, geçmiş olsun.

Silinen Üye 2526643

Silinen Üye 2526643

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
Aygıtın donanım kimliğini paylaşırsanız yardımcı olmaya çalışırız.

Win 7 starter yükleyebilirseniz daha iyi olur.
W8 ve üzeri en az dx9 gerektirdiğinden sorun çıkartabilir.

Bu arada sorunu çözmüşsünüz, geçmiş olsun.
Hocam win 7 startera da donanımın driveri yok . Sorun yarı çözüldü aslında kendim de bulsam programla da kursam driveri kurunca sorun aynı oluyor .
Onboard ekran kartı iyiydi aslında , küçükken bozulunca bilgisayarcıya götürdük ,ekran kartı yandı diyip Nvidia FX5500 taktılar (yüksek ihtimal ikinci el demiri yamuk yumuk) , o gün bu gündür küçükken internertten 3d oyun oynadığım pc neredeyse video bile oynatamaz oldu

Ekran kartımın donanım kimliği
PCI\VEN_10DE&DEV_0326&SUBSYS_00000000&REV_A1
PCI\VEN_10DE&DEV_0326&SUBSYS_00000000
PCI\VEN_10DE&DEV_0326&REV_A1
PCI\VEN_10DE&DEV_0326
PCI\VEN_10DE&DEV_0326&CC_030000
PCI\VEN_10DE&DEV_0326&CC_0300

PALA.

PALA.

Üye
Nvidia için bu sürücüler işini görüyor mu ?
2008
2007 (beta)

Evet w7 starter için sürücü yok, daha doğrusu microsoft için en son xp desteği var.
32bit linux yükleyebilirsin eğer kullanabilirsen.
internertten 3d oyun oynadığım pc neredeyse video bile oynatamaz oldu
O günlerden bu güne oyunların ve internet tarayıcılarının da sistem gereksinimleri değişti.
Eğer yapmadıysanız, temizlik ve termal macun yenilemesi yapın, özellikle her yıl yaz ayları girmeden önce.

MAERKEK

MAERKEK

Moderator
Fx ekran kartının halen sağlıklı çalıştığına emin misin ? Bizdede var baya ağır çalışıyor yaşı gereği . Sıkıntılı bir kart zaten

Silinen Üye 2526643

Silinen Üye 2526643

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
Fx ekran kartının halen sağlıklı çalıştığına emin misin ? Bizdede var baya ağır çalışıyor yaşı gereği . Sıkıntılı bir kart zaten
Ben ilk taktıklarında bile sağlıklı çalıştığından emin değilim somuru:
Nvidia için bu sürücüler işini görüyor mu ?
2008
2007 (beta)
Abi 1. linkteki 175.16 'yı denemiştim o siyah ekran veriyordu senin verdiğin link daha farklı olur diyorsan deneyeyim . 2. olan betayı kurdum açıldı şimdi sorun yok gibi .

PALA.

PALA.

Üye
@tuna200 bende bağlantıyı nvidianın sitesinden verdim, beta olandan verim aldıysan o şekil kullan.

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK

Üst Alt