(Çözüldü)n900 yardım lütfen

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

vuslatsiz

Üye
    Konu Sahibi
(Çözüldü)n900 yardım lütfen
Slm arkadaşlar haftalardır bu tlf u araştırıyorum. Sonunda birinde buldum ama sim kart görmüyormuş neyse 2-3 gün içinde elimde olacak inşaallah. Benim sorunum şu; bazıları 3 dosyalık vanilla pr1.3 ile hard format diyor, bazıları kernel diyor, bazıları ise ovi suite güncelleme diyor. Arkadaşlar ben hard format ve güncelleme yapmak istiyorum. Ama anlamaya çalıştığım mesele vanilla pr1.3 ile hem hard format hem güncelleme hem de kernel filan gereksinimi karşılanmış oluyor mu. Yani bu 3 aşamalık vanilla pr1.3 en gerekli ilk ayarlara dönmüş oluyor mu? sade bi şekilde anlatıp programların linkini verebilecek biri yok mu lütfen. Biliyorum bu konuda heryerde açıklama var ama anlayamadım bi türlü. Vanilla pr1.3 çözüyor mu herşeyi?
-----Eklendi-----
arkdaşlar nolur yadım edin kafayı yemek üzereyim bütün format flaşlamamda öyle hata veriyor. herşey yükleniyor en sona geliyo cmt flashing failed hatası veriyor. sim kart ve imei görmemesi cabası. eğer yapacak bişey yoksa söyleyin lütfen....
-----Eklendi-----
Arkadaşlar haftalardır uğraşıyordum sonunda başardım. Sim kart ile batarya arasına kağıt katlayıp sıkıştırdım ve kapağını zorla da olsa kapattım. Önce eski versiyonları flaşladım (cmt hatası vermedi yedi) sonra son vanilla ve pr1.3 flaşladım hem hata vermedi hem de sim kart görmeye başladı çok şükür. Kağıdı çıkarıp attım ve sim kart sorunsuz çalıştı Yalnız ikinci gün kartı görmedi ben de yine kağıt sıkıştırdım öyle açtım kartı gördü ilginç ama çalıştı : ) halbuki hiç temassızlık yok.

bygokhan

bygokhan

Üye
Öncelikle aramıza hoş geldin.

önce vanila yı yükleyeceksin telefonu hiç açmadan daha sonra pr yi yükleyeceksin bunlara açmış oldugum konudan ulaşabilirisn kernel ayrı bi mevzu kernel bunun içinde otomatik zaten yüklü

vuslatsiz

Üye
    Konu Sahibi
hoş buldum kardeşim Allah razı olsun. Telefon bi elime geçsin hayırlısıyla inşaallah sizi çok rahatsız edecem : D şaka şaka inşaallah deneme yanılma ile herşeyi kavrayacam : )

vuslatsiz

Üye
    Konu Sahibi
kardeş n900 şuan elimde ama tablet.dev... sitesi açılmıyor yaw nasıl hard format atacam

bygokhan

bygokhan

Üye
kardeşim al bakalım

vuslatsiz

Üye
    Konu Sahibi
çok teşekkür ederim kardeşim Allah razı olsun. ben de şimdi ayrı bi konu açmıştım keşke silebilsem. Sabah ilk iş format. Ne kadar teşekkür etsem azdır kardeşim sağolasın

vuslatsiz

Üye
    Konu Sahibi
sanırım bi sorun daha var (gerçi sorun mu bilemiyorum) flasher ve dosyaları gerekli şekilde uyguladım cihazı da u tuşuna basarak pcye bağladım (bi arkadaşın laptopu win7) vanilla sorunsuz flaşlandı tlf açmadan tekrar bağladım pr1.3 flaşlarken herşey bitiyor en sonda şöyle yazılar çıkıyor;
...
100% (5826 of 0 kB, avg. 5826 kB/s)
Flashing cmt-mcusw... done.
Sending kernel image (1705 kB)...
100% (1705 of 0 kB, avg. 1705 kB/s) Flashing kernel... done.
Sending and flashing rootfs image
(185856 kB)...
100% (185856 of 0 kB, avg. 185856
kB/s)
Finishing flashing... done
CMT flashing failed
En sondaki hata nedir niye olur?

0zelimsin

Üye
yav bana biri yardım etsin arkslar :(

- - - Eklendi - - -

kardes sen sorununu cözmussun sanırım bana bi yardımcı olsaydın :( bende 4-5 aydır telefonumu kullanamıorm
öyle duruo köşede sim kart qörmuodu simdidedn hepten qitti telefon acma duqmersıne basıorm yarım dakka acılmıs qibi yapıo tekrar kapanıo nasıl cözecem yardımcı olun lütfen :( msn adresimi veriyorum online olanlar msn neden bi email atsın ulassınlar [email protected] buda facebook adresim facedende yazabilirsiniz [email protected] liveborn face adresim bekliorm abiler

vuslatsiz

Üye
    Konu Sahibi
valla kardeşim ben de 1 aydır öyle boş boş bakıyordum tlfa en son dedim bi format atayım ve bazı yerlerde okuduğum yöntemi deniyeyim. Kart ile batarya arasına kağıt sıkıştırdım ve birkaç deneme ile ancak flaş atabildim. Pek ümidim yoktu ama bi baktım flaşı da yedi kartı da gördü. kardeş ben de rastgele attım tuttu diyebilirim yani pek bilgim yok keşke yardımcı olabilsem.... Hard format at

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt