Çocukları Internette Bekleyen Tehlikeler

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Haberci

Haberci

Üye
    Konu Sahibi
Bağımsız Eğitimciler Sendikası AR-GE kurulu uzmanlarınca hazırlanan "Öğrencilerde internet kullanım profili ve alışkanlıkları" konulu rapor sonuçlarına göre, anne ve babalar, çocuklarını internette bekleyen tehlikelerden habersiz.
<div align="center"></div>
Sendikadan yapılan yazılı açıklamaya göre, raporda, bilinçsiz kullanma ve tüketim kültürü açısından eğitimsizlikten kaynaklanan nedenlerle Türkiye&#39;de internet gibi bazı teknolojik gelişmelerden fayda yerine, daha çok zarar görüldüğü kaydedildi.

Türkiye&#39;de internetin hem çocuk gelişimi hem de okul başarısı açısından, olumsuz etkilere daha çok rastlandığının belirtildiği raporda, her mahalle köşesinde açılmaya başlayan internet kafelerin gençliği teknolojiyle tanıştırmak ve eğitmekten çok, kötü alışkanlıklar kazandırdığına ve yozlaştırdığına dikkat çekildi.

Rapora göre, bilgisayar ve internet olan evlerde ise ailelerin internette girilen siteleri önceden gözden geçirmemeleri, zararlı sitelere girişi engelleyen filtre programlarını kullanmamaları nedeniyle çocuklar internetten olumsuz yönde etkileniyor.

Raporda, "Çağımızın bir gereği olması ve bir çok ihtiyacımızı karşılaması yanında, ailelerin bu yeni teknolojiyi tam olarak tanımamaları veya gerekli itinayı göstermemeleri yüzünden çocuklarımız, internetten büyük zarar görmektedir. Çocuklarımız bu sanal ortamda adeta zehirlenmektedir"denildi.AA
 


sambadisakkarit

Üye
Biz neyi doğru almışızki batıdan bunu da alalım. Bir kere aileler eğitimsiz... Neyi; ne zaman; ne kadar kullandırmaları gerektiğini hiç bilmiyorlar. Televizyon için de bu böyleydi; bilgisayar için de böyle...

Filtre programlar çok önemli... Ebeveynler biraz bilinçli olsun...
 
cllgr

cllgr

Üye
evet bilinçsizce kullanılıyor bencede,önce ebeveynlerin bu konuda eğitilmesi gerekiyor.
 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
MaxiCep.com internet sitesi 5651 Sayılı Kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında BTK kurumu tarafından onaylı Yer Sağlayıcı olarak faaliyet göstermektedir. İçerikler, ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır.

MaxiCep.com; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir.

MaxiCep.com’un yer sağladığı içeriğin 5651 Sayılı Kanun’un 8 ila 9. maddelerine aykırı şekilde; kişilik haklarınızı ihlal ettiğini ya da hukuka aykırı olduğunu düşünüyorsanız Buradan yada [email protected] mail adresine e-mail göndererek iletişime geçerek bildirebilirsiniz.

Bildirimleriniz dikkatle ve özenle incelenmekte olup kişilik haklarınızın ihlali ya da hukuka aykırılığın tespiti halinde mevzuat kapsamında en kısa sürede işlem yaparak bilgi vereceğiz.
Üst Alt