Çobanın intikamı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Mehmet

Mehmet

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
Çobanın birisi yol kenarında koyularını otlatıyormuş. Yanına bir Jeep yanaşmış. İçinden; Brioni gömlek, Cerruti ayakkabılar giyen, Ray-Ban gözlüklü ve YSL kravatlı bir sürücü aşağı inmiş ve çobana sormuş :
- Eğer kaç tane koyunun olduğunu bilirsem, bana onlardan bir tanesini verir misin ? Çoban bir adama, bir koyunlara bakmış ve "tamam" diye cevap vermiş. Genç adam arabasını park etmiş, telefonunu bilgisayarına bağlamış, bir NASA sitesine girmiş, GPSini kullanarak yeri taramış, bir database ve logaritma ile doldurulmuş 60 excel tablosu açmış ve 150 sayfalık bir rapor basmış. Çobana dönmüş ve tam olarak 1586 adet koyunun var demiş.
Çoban son derece soğukkanlı bir şeklide "doğru" diye cevap vermiş. "İstediğin koyununu alabilirsin". Genç adam hayvanı almış ve jeepinin arkasına koymuş. Tam hareket edecekken, çoban seslenmiş.
- Eğer; ben senin işinin ne olduğunu bilirsem, koyunumu geri verir misin? diye sormuş. Adam kendisinden gayet emin, hafif de ukala bir tavırla;
- Evet neden olmasın? diye yanıtlamış. Bunun üzerine çoban; "sen bir yönetim danışmanısın" demiş.
Genç adam şokta, duyduğuna inanamaz bir şekilde ; "nasıl oldu da bildin? " diye sormuş. Çoban; "çok basit" diye cevap vermiş.
-Buraya çağrılmadan geldin bu bir. İkincisi benim zaten bildiğim bir şeyi bana söylemek için benden bir hayvan aldın. Üçüncüsü de; aslında yaptığın hiçbir şeyden anlamıyorsun. Çünkü; koyun diye aldığın, aslında köpeğimdi.
 
LAZOFLU

LAZOFLU

Emekli Yönetici
Son kelimesi harika :kop2:
 
aLone

aLone

Üye
çok artistik yapmıcan işte alıverirler havanı:ehe
 
Nadir

Nadir

Emekli Yönetici
:ehe:ehe:ehe
 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Benzer Konular

Cevap
1
Görüntüleme
34
ömer talat katı
Cevap
23
Görüntüleme
832
ömer talat katı
Cevap
2
Görüntüleme
212
PALA.
MaxiCep.com internet sitesi 5651 Sayılı Kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında BTK kurumu tarafından onaylı Yer Sağlayıcı olarak faaliyet göstermektedir. İçerikler, ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır.

MaxiCep.com; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir.

MaxiCep.com’un yer sağladığı içeriğin 5651 Sayılı Kanun’un 8 ila 9. maddelerine aykırı şekilde; kişilik haklarınızı ihlal ettiğini ya da hukuka aykırı olduğunu düşünüyorsanız Buradan yada [email protected] mail adresine e-mail göndererek iletişime geçerek bildirebilirsiniz.

Bildirimleriniz dikkatle ve özenle incelenmekte olup kişilik haklarınızın ihlali ya da hukuka aykırılığın tespiti halinde mevzuat kapsamında en kısa sürede işlem yaparak bilgi vereceğiz.
Üst Alt