cırcır bocegı ıle karınca

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
gecegezgini_06

gecegezgini_06

Üye
    Konu Sahibi
cırcır bocegı ıle karınca
Yaz zamanı karınca gece gündüz ağır çalışırken ağustos böceği vur patlasın çal oynasın şarkı türkü söyleyip takılmış. hikayemiz gereği tabi kis gelmis, karinca sicacik evinde afiyet icinde yasiyorken bir gun kapisi calmis. Bakmis agustos bocegi.

Tamam demis, yaz boyunca saz caldin simdi ac kaldin ve benden yemek istemeye geldin degil mi? Saz calacagina biraz calismis olsaydin boyle ac kalmazdin.

Agustos bocegi de "yoo. yanlis anladin demis. Biz yaz boyunca saz
calinca, ayiptir soylemesi biraz para yaptik da . Hatta meshur da oldum, simdi avrupa turnesine cikiyorum. Belki oralardan istedigin birseyler vardir, diye sormaya geldim" demis.

Karinca bir bakmis agustos boceginin hic oyle ac bir hali yok.
Üzerinde bir kurk var, arkada da kocaman bir limuzin, onunde soforu ile onu bekliyor.

"yok, birsey istemiyorum" demis. "ama Fransaya ugrayacaksin degil
mi?"

-."Evet"
-"iyi o zaman" demis, karinca "Parise gidince orada La Fontaine diye
biri var, onun yuzune bir tukur benim icin, oldu mu?"
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
buda bonus fıkra :D:D:D
Maymun dere kenarındaki ağacın dalına çıkmış, altından akıp giden suya bakarak son derece çakırkeyf şarap içiyormuş.. Onu görüp yanına tırmanan minik kertenkele başlamış onunla içmeye.. Bir ara susayan kerkenkele "Su içmeye gidiyorum, şimdi dönerim.." diyerek aşağı inmiş, ama şarabın tesiriyle derenin sularına kapılmış, ta ki kendisini bir timsah kurtarana kadar..
"Hayrola?.." demiş timsah burnunda tüneyen kertenkeleye, "Nereden böyle?.." Kertenkele başından geçenleri anlatmış, timsah da heveslenmiş içki partisine, kertenkeleyi kenarda bırakıp doğru yüzmüş maymunun bulunduğu ağacın altına, "Heyy.." demiş yukarı seslenerek, "Maymun kardeş ben geldim.." demıs timsahı gören sarhoş maymun, "uhaaaa Be kardeşim, ne kadar su yuttun sen öyle?..
:kop::kop::kop::kop:

Nadir

Nadir

Emekli Yönetici
:D sağol..

gecegezgini_06

gecegezgini_06

Üye
    Konu Sahibi
sen saol :D

Mehmet

Mehmet

Emekli Yönetici
Sağol

gecegezgini_06

gecegezgini_06

Üye
    Konu Sahibi
sen saol

aLone

aLone

Üye
hehe süper ya saol:ehe

catalfleg

catalfleg

Üye
:D:D cok qzl saol

gecegezgini_06

gecegezgini_06

Üye
    Konu Sahibi
sız saolun arkadaslar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt