Çıldıracağım! | 5230 Kökten Format Atmayı Bilenler Bu Konuya Girerse Memnun Olurum

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
arslan_live

arslan_live

Üye
    Konu Sahibi
Çıldıracağım! | 5230 Kökten Format Atmayı Bilenler Bu Konuya Girerse Memnun Olurum
Öncelikle selamlar arkadaşlar. Ben bu telefona uyuz oldum. Hafıza kartına uygulama attıkca telefon hafızasından da azalmalar oluyor sinir oluyorum. Phoenix ile format denedim sadece versiyon yükseliyor fakat içinden değişen en küçük birşey yok. Bu telefonu ilk aldığım günkü gibi tertemiz yazılımı nasıl atabilirim. Ara kablosu mevcut. Yardım edebilecek arkadaşlar bir zahmet cevaplarsa memnun olurum. Herkese teşekkürler şimdiden.

Nokia 5230
Yazılım sürümü: V 11.0.079
Tür : RM-588

By_Casparov

By_Casparov

Üye
uygulamadaki kayıtlı veriler telefon hafızasına aktarılıyor... o yüzden azalır.. Nokia Software Updater bu programı pc ne kur yeni yazılımına bak..

ultrayer6

ultrayer6

Üye
ne yaparsan yap maalesef durum hep aynı olacaktır.

• Beğen
Tepkiler: -efşan
ylmz.fatih

ylmz.fatih

Üye
5800'da Kırmızı Yeşil Kamera ve Güç tuşlarına Nokia yazısını görene kadar basınca Hardformat atılıyordu. Onu bir deneyebilirsiniz istiyorsanız.

Her şeyinizi yedeklerin bu işlem sonucunda telefon hafızasında hiçbir şey kalmayacak o anki sürüm ilk defa yüklenmiş gibi tertemiz olacak.
Hafıza kartını çıkarın (Biçimlendirip de çıkarabilirsiniz yada bilgisayarda biçimlendirin)
Kırmızı Yeşil Kamera ve Güç tuşlarına Nokia yazısını görene kadar basılı tutun.
Ülke ve bölge seçimi tarih saat ayarını yapın ve tertemiz olacaktır.

Tabi dediğim yöntem çalışırsa.

Sonra geri yüklemeleri yapın. Sim kartı çıkartmaya gerek yok onun rehberine bir şey olmaz ama Telefon hafızasındaki rehber silinir.

ultrayer6

ultrayer6

Üye
5800'da Kırmızı Yeşil Kamera ve Güç tuşlarına Nokia yazısını görene kadar basınca Hardformat atılıyordu. Onu bir deneyebilirsiniz istiyorsanız.

Her şeyinizi yedeklerin bu işlem sonucunda telefon hafızasında hiçbir şey kalmayacak o anki sürüm ilk defa yüklenmiş gibi tertemiz olacak.
Hafıza kartını çıkarın (Biçimlendirip de çıkarabilirsiniz yada bilgisayarda biçimlendirin)
Kırmızı Yeşil Kamera ve Güç tuşlarına Nokia yazısını görene kadar basılı tutun.
Ülke ve bölge seçimi tarih saat ayarını yapın ve tertemiz olacaktır.

Tabi dediğim yöntem çalışırsa.

Sonra geri yüklemeleri yapın. Sim kartı çıkartmaya gerek yok onun rehberine bir şey olmaz ama Telefon hafızasındaki rehber silinir.

iyi hoş da, o durumda bile yüklediği programların bilgileri telefon hafızasında depolanacaktır. bu bir çözüm değil.

omerynd

omerynd

Üye
hayır format attığında yüklediğin hiçbir program kalmayacaktır. önemli olan hafıza kartını da biçimlendir. çünkü format atıp teli açtığında karttaki bütün programlar yeniden gösterilecektir. dolayısıyla silinmemiş olacak. kartı bilgisayara tak. private, sys, gibi bilmediğin bütün klasörleri sil. arkadaşın dediği gibi tel format at herşey düzelir hiç merak etme

Silinen Üye 524728

Silinen Üye 524728

Kapalı Hesap
Sen ilk önce telefonun yazılımını bi zahmet v50.0.001 e yükselt de :D

yasirtaha

yasirtaha

Üye
arkadaım kırmızı yeşil tuş kamera tuşu ve açma tuşu hard format şekli bir dene istersen

----------Eklendi @ 23:57:46 ---------- Yazıldı @ 23:56:34 ----------

tabi telefon kapalı iken yapacaksın önce kırmızı yeşil ve kamera tuşuna bakacan sonra açma tuşuna basıp açılana kadar basılı tutacan

forumber

Üye
jaf ile flashlarken factroy set yap o zmn kökten format :yuru

samety500

samety500

Üye
yazılımını yükselt yaa

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt