Karşılaştırma Cihazlara göre wifi hızı?

Sponsorlu Bağlantılar

Hanidebenim

Üye
    Konu Sahibi
Cihazlara göre wifi hızı?
Arkadaşlar bizim komşu rica etti 2 haftalığına interneti verdik bağlandılar daha sonra ben modem arayüzünden baktım bağlı cihazlara benim Samsung galaxy c9 pro cihazımın hızı 65 Mbps olarak gözüküyor. Asus bilgisayarımda aynı şekilde 65 Mbps ama komşunun kullandığı telefon 130 Mbps iPhone-2-Wireless yazıyor altında isim olarak. Bu değer düşük olduğunda daha mı hızlı oluyor anlayamadım? Eğer yüksek olan daha hızlıysa modem bizim evde olmasına rağmen yavaş interneti biz kullanıyoruz o zaman :) Cihazlar ile alakalı bir durum mu? C9 pro da çok eski bir cihaz değil 2017 de çıktı wifi teknolojisinin yeni olacağınu düşünüyorum.

MAERKEK

MAERKEK

Moderator
Bu işte bi terslik var . Evde iphone 5 arka odalardan wifi ye bağlanmaz iken j7 pro bağlanıyor . Hızı da gayet ıyi oluyor .
Komşunun cihazı bence iphone 2 değil.

• Beğen
Tepkiler: Hanidebenim

Hanidebenim

Üye
    Konu Sahibi
Bu işte bi terslik var . Evde iphone 5 arka odalardan wifi ye bağlanmaz iken j7 pro bağlanıyor . Hızı da gayet ıyi oluyor .
Komşunun cihazı bence iphone 2 değil.
İsim olarak öyledir belki ıphone 7 8 felandır diye düşünüyorum. Normalde ıphone wifi konusunda kötü diye biliyorum.

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK

MaxipmaN

Üye
samsungun yan ürünleri bir yerden patlak verir <:o)

• Beğen

Hanidebenim

Üye
    Konu Sahibi
samsungun yan ürünleri bir yerden patlak verir <:o)
Öyle alt segment telefonların hep bir eksiği oluyor. Bazıların rami düşük bazılarının ekranı çok kötü. C9 pro da ram ekran felan herşey iyi ama bazı konularda eksiği var demek ki wifi bunlardan biriymiş öğrenmiş oldum.

• Beğen
Tepkiler: MaxipmaN ve MAERKEK

MaxipmaN

Üye
Öyle alt segment telefonların hep bir eksiği oluyor. Bazıların rami düşük bazılarının ekranı çok kötü. C9 pro da ram ekran felan herşey iyi ama bazı konularda eksiği var demek ki wifi bunlardan biriymiş öğrenmiş oldum.
benim note 2 de çekim full değilse o hız değişip duruyordu galiba, sanırım çekim gücü hangi telefonda daha iyiyse o daha yüksek hız veriyor.
Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, dual-band, WiFi Direct, hotspot özellikler var c9 proda, eksiği yok fazlası var. :oke:

• Beğen

Hanidebenim

Üye
    Konu Sahibi
benim note 2 de çekim fu ll değilse o hız değişip duruyordu galiba, sanırım çekim gücü hangi telefonda daha iyiyse o daha yüksek hız veriyor.
Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, dual-band, WiFi Direct, hotspot özellikler var c9 proda, eksiği yok fazlası var. :oke:
Abimin iphone 6s var o benimkinden daha hızlı internete bağlanıyor.

Telefonlar yan yana modemin yani başında

• Beğen
Tepkiler: MaxipmaN
Symbianist

Symbianist

Üye
Bundan ziyade çekim gücü önemli aslında. Şöyle ki, mbps olarak belirtilen veri aktarım hızı. Evde 24 mbps internet varsa telefon istediği kadar 150 mbps desteklesin bir sey değişmeyecektir.

Bunun dışında wireless dosya transfer hizinda da ayni durum var.

O yüzden önemli olan bence db ile belirtilen çekim gücü. Ona da wifi analiz programlari ile bakabilirsiniz.

• Beğen
Tepkiler: Hanidebenim, MaxipmaN ve PALA.
PALA.

PALA.

Üye
Asus bilgisayarımda aynı şekilde 65 Mbps ama komşunun kullandığı telefon 130 Mbps iPhone-2-Wireless
Bu bağlantı işini bir su borusunun çapı gibi düşünün... Su miktarı az ise boru çapının geniş olması bir anlam ifade etmiyor.
65 mbps saniyede 8 mb veri alışverişi yaparken, 150 mbps ise saniyede 18 mb hız sunar.
İndirme yaparken avantaj sağlar ama internet sağlayıcınız 24 mbps hız sunarsa saniyede 3 mb yapar, bir fark olmaz.

• Beğen
Tepkiler: Hanidebenim ve Symbianist

Hanidebenim

Üye
    Konu Sahibi
Bu bağlantı işini bir su borusunun çapı gibi düşünün... Su miktarı az ise boru çapının geniş olması bir anlam ifade etmiyor.
65 mbps saniyede 8 mb veri alışverişi yaparken, 150 mbps ise saniyede 18 mb hız sunar.
İndirme yaparken avantaj sağlar ama internet sağlayıcınız 24 mbps hız sunarsa saniyede 3 mb yapar, bir fark olmaz.
Çok teşekkür ederim

Üst Alt