Chuwi HI12, Windows 10 tablet etkileyici donanım özellikleri ile geliyor

Sponsorlu Bağlantılar

BRKTNL

BRKTNL

Üye
    Konu Sahibi
Chuwi HI12, Windows 10 tablet etkileyici donanım özellikleri ile geliyor
Her ne kadar ülkemizde pek tanınmasa da Çinli üretici Chuwi, oldukça etkileyici Windows 10 tabletlere imza atıyor.

Windows 10 işletim sistemi Microsoft’un akıllı telefon pazarında yaşamak istediği yükselişi firmaya tablet bilgisayar pazarında getirdi diyebiliriz. Windows 10 işletim sisteminin ücretsiz olarak sunulması ile birlikte yıllık ortalama %20 oranında büyüme kaydeden tablet pazarında Windows 10 işletim sistemi kullanımı da hızla artmaya başladı. Özellikle OEM üretici firmaların Windows 10 tabletleri dikkat çekiyor. Çin merkezli üretici CHUWİ da bu firmalardan biri olarak karşımıza çıkıyor.

CHUWİ Vİ8 Plus Windows 10 Tablet Güçlü Özellikleri ve Uygun Fiyatı ile Dikkat Çekiyor

Chiwu markası ülkemizde pek tanınmasa da son dönemlerde sunduğu fiyat performans cihazları ile dikkat çekiyor. CHUWİ bugün 12 inç ekrana ve Intel Atom Cherry Trail X5 Z8300 işlemciye sahip yeni bir Windows 10 tablet daha duyurdu. 28 Ocak tarihinde satışına başlanacak CHUWİ Hi12 Windows 10 tablet, 12 inç büyüklüğünde 2160×1440 piksel çözünürlükte ekran ve manyetik tutucuya sahip klavye ile geliyor.

CHUWİ Hi12 Windows 10 tabletin teknik özellikleri arasında 1.44 gHz dört çekirdekli işlemciye sahip Intel Atom Cherry Trail X5 Z8300 yonga seti, Intel’in sekizinci nesil iGPU grafik işlemci birimi, 4GB RAM ve 64GB dahili depolama alanı bulunuyor. Kamera özellikleri arasında 5MP arka ve 2MP ön kamera bulunan H12 tablet, Bluetooth 4.0, HDMI çıkışı, bir adet USB 3.0 ve iki adet USB 2.0 portu, WiFi 802.11b/g/n gibi bağlantı özellikleri ile 11.000 mAh batarya ise cihazın diğer donanım özellikleri arasında bulunuyor.

CHUWİ tarafından yapılan açıklamaya göre ilerleyen tarihlerde Dual Boot özelliği de eklenecek olan CHUWİ Hi12 tablet Windows 10 ve Android 5.1 Lolipop işletim sistemlerini bir arada sunabilecek. Tüm bu özelliklere sahip tableti satın almak için ödenmesi gereken fiyat ise 299$ olarak açıklandı.

Resimler: Windowscentral

Chuwi HI12, Windows 10 tablet etkileyici donanım özellikleri ile geliyor - MaxiCep

• Beğen
Tepkiler: DeV/AsA

Üst Alt