Chrome'u hackleyene 1 milyon dolar

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Haydar

Haydar

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
Chrome'u hackleyene 1 milyon dolar
Google, gelecek hafta düzenlenecek Pwn2Own siber korsanlık yarışmasında Chrome tarayısıcısının güvenlik sistemini yıkabilecek hackerlara bir milyon dolar ödül vaat etti.
Google, Windows 7 ile çalışacak bilgisayarlar kullanacak siber korsanlara Chrome tarayıcısına verdikleri zararın derecesine göre 60, 40 ve 20 bin dolar verecek.

Google güvenlik ekibi, altıncısı düzenlenen yarışmada dağıtılacak ödüller aynı dereceyi elde eden yarışmacılar için ikiye bölünmeyecek. 7 Mart’ta başlayacak yarışma, dağıtılan toplam ödül bir milyon doları bulana kadar devam edecek.

Pwn2Own’ungeçen yıl düzenlenen yarışmalarında, siber korsanlar Internt Explorer ve Safari tarayıcılarının tüm güvenlik duvarlarını yıkmayı başarmış ama Chrome’u alt edememişti. Yarışta siber korsanları teşvik edebilmek için birinciliğe verilecek ödülün 20 bin dolar artırılması da sonucu değiştirmemişti. Kaynak : samanyoluhaber

Twitter

Twitter

Üye
:tşk: iyi o zaman bende bir şansımı deneyeyim (h) Korsanlık böylesi bir durumda legal para kazanma açısından iyi bir şey :)

zonewars77

zonewars77

Üye
iyimis :D

Silinen Üye 94869

Silinen Üye 94869

Kapalı Hesap
Valla çökmez chrome. Firefox da son zamanlarda kullandım. O bile çöktü, bugüne kadar chrome çökmedi :naughty:

[ENGİN]

[ENGİN]

Üye
maksat para dagıtmak degıl bu sayede chrome'un açıklarını ortaya çıkarmak belkı tamamıyla çôkertemezler ama sisteme girmeyı başaranları kesın işe alacaklar

Astrosman

Astrosman

Üye
:tşk: haydar'ım

Oğuzhan

Oğuzhan

Üye
1 milyon dolar :eller:

Symbianize

Symbianize

Üye
maksat para dagıtmak degıl bu sayede chrome'un açıklarını ortaya çıkarmak belkı tamamıyla çôkertemezler ama sisteme girmeyı başaranları kesın işe alacaklar

Kesinlikle haklısın .

SHS

SHS

Üye
hesap numaramı konuya mı yazıyorum, mail mi atayım :d:

• Beğen
Tepkiler: XpressMusıcs
TheCower

TheCower

Üye
Yaa illa ben mi giricem devreye biri hacklesin şunu hadi sizin olsun 1 milyon benim paraya ihtiyacım yok sadakam olsun. Vay be sevaba girdim :D

DaNq3rB0y

DaNq3rB0y

Üye
millet neyle uğraşıyor yaw :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...