"çeşme'den sanat akacak"

 • 31 Ekim 2010
 • 406 Okunma
 • 0 Cevap

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
 1. ÇEŞME - Denizhan Güzel - İzmir'in Çeşme ilçesinde, "Çeşme'den Sanat Akıyor" sloganıyla, 1-5 Kasım tarihlerinde "1. Çeşme Tiyatro Festivali" düzenlenecek. Ege Üniversitesi (EÜ) Çeşme Turizm ve Otelcilik Yüksekokulu Müdür Yardımcısı Doç. Dr. Nejat Altıniğne, festivali, okullarının Düşünce ve Araştırma Kulübü ile Çeşme Belediyesinin gerçekleştireceğini söyledi.
  Altıniğne, "Çeşme'den Sanat Akıyor" sloganıyla yola çıktıklarını belirterek, "Bu organizasyon için çok geç kalınmış olduğuna inanıyorum. Çeşme Belediyesi ve diğer sponsorların katkılarıyla gerçekleştirilen festivalde insanlar sanatı doya doya yaşayacaklar. Ege Üniversitesi olarak gittiğimiz her yere sosyal aktiviteleri taşımak istiyoruz" diye konuştu.
  İzmir Yenikapı Tiyatrosu Yönetmeni Orçun Masatçı ise ilk kez düzenlenecek festivalin üç aşamadan oluştuğunu belirterek, ilçenin çok genç bir kitleye sahip olduğunu dile getirdi.
  Masatçı, tiyatroların Çeşme'ye genelde yaz sezonunda geldiklerini belirterek, "Tiyatrolar Çeşme'ye yaz sezonunda gelmeyi tercih ediyorlar. O dönemde herkes kendi işleriyle uğraştığından ilçede yaşayan insanların sanatla buluşması zorlaşıyor. Yaz dönemi bittiğinde, ilçede hem işler yavaşlamaya başlıyor, hem de öğrenciler bu tip organizasyonları daha kolay takip edebiliyor. Çeşme Turizm ve Otelcilik Yüksek Okulu Düşünce ve Araştırma Kulübünün bize getirdiği teklif ile bu organizasyonda yer alıyoruz" şeklinde konuştu.
  Çeşme'de düzenlenecek festival kapsamında ilçeye gelecek kişi ya da grupların ücret almayacağını da sözlerine ekleyen Orçun Masatçı, "Bu festivalde ömürlerini sanata adayan insanlar yer alacak. Altan Gördüm, Turgay Tanülkü, Namık Kuyumcu, Tuğrul Keskin, Halim Yazıcı ve Zafer Gecegörür sanatseverlerle tecrübelerini paylaşacaklar. Yerel halk ile sanatçıları bütünleştirmek istiyoruz. Bize destek olan herkese teşekkür ediyoruz" dedi.

  AA
   


  Yazan: Burak
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
Yüklüyor...
18/02/2019 - 06:48