Cep Telefonum Sürekli Yeniden Başlat Yapıyor

Sponsorlu Bağlantılar

amca_

Üye
    Konu Sahibi
Cep Telefonum Sürekli Yeniden Başlat Yapıyor
Herkese günaydın.
Yaklaşık 1 hafta önce Casper V8c telefonuma bir arama geldi. Bende sessize alıp bıraktım. Daha sonra gördüm ki telefon aynı ekranda kilitlenmiş. Pili çıkmadığı için otomatik yeniden başlatmasını bekledim. Fakat uzun bir süre yeniden başlat yapmadı ve yaptıktan sonra ise Casper VIA ekranı geldi, kapandı yeniden açılmaya çalıştı ve gene Casper VIA açılış ekranında kalıp yeniden kapanıp açıldı. Yani sürekli yeniden başlat yaptı. Şarjı bitmeye başladı ve %15'e gelince önce şarjı bitiyor uyarı sesini verdi ardından ekran geldi. O günden sonra sorunsuz çalıştı.

Dün akşam saat 20:00 sıralarında ise telefondaki bir program kasınca yeniden başlat yaptım. Yapmaz olaydım. O sıra şarjı %100'dü ve şarjdan yeni çıkartmıştım. Mecbur şarjının bitmesini bekledim. Gece 02:00'da şarjı bitti fakat geçen seferki gibi açılmadı ve komple kapandı. Şuan saat sabah 09:00 şarja taktım ve hâlâ aynı açılıp kapanma devam ediyor. İçerisinde rehberim ve dosyalarım olmasa dün akşam duvara çarpmıştım.

İnternette biraz bakındım, benzer durumu başka telefonlarda yaşayanlardan bazıları formatın etkisiz kaldığını belirtmiş ki etki etse dahi format atmayı son çare olarak görüyor ve çok mecbur kalmadıkça format atmak istemiyorum.

Bu durumda ne yapmam gerek, bu durumu nasıl düzeltebilirim ve niye yapıyor olabilir ?
Şimdiden teşekkür ederim.

Konuyu yanlış yere açtıysam kusura bakmayın.

Doğuş Pertez

Doğuş Pertez

Admin
Yedekleme yapıp format atabilirsiniz, hiç bir bilginiz kaybolmaz böylelikle.

amca_

Üye
    Konu Sahibi
Yedekleme yapıp format atabilirsiniz, hiç bir bilginiz kaybolmaz böylelikle.
,Öncelikle cevabınız için teşekkür ederim fakat telefon açılmadığı için menüye ulaşamıyorum ve sürekli olarak kapanıp açıldığı için bilgisayar ile de bağlantı kuramıyorum ki kursa bile telefon şifreliydi. Bilgisayar okusa bile içeriğini göremeyebilir. Benim için asıl önemli olan rehber, bazı mesajlar ve bazı dosyalar. Yoksa telefon şuan gözümde hiçbir şey. Şu veriler olmasa çoktan duvara çarpıp üstünde tepinmiştim.

Doğuş Pertez

Doğuş Pertez

Admin
Telefondaki sıkıntının donanımsal olup olmadığını nereden biliyorsunuz peki, ana kart ve batarya ya dayalı sıkıntılar bu sorunları beraberinde getirebilir.

amca_

Üye
    Konu Sahibi
Telefondaki sıkıntının donanımsal olup olmadığını nereden biliyorsunuz peki, ana kart ve batarya ya dayalı sıkıntılar bu sorunları beraberinde getirebilir.
Dün iki telefoncuya götürdüm. Biri tam olarak bile bakmadan 25 liraya yazılım yüklemesi yapacağını biri de sorunun bataryanın şişmesi ve/veya eskimesi ile kaynaklanıyor olabileceğini, garantiye yollamanın daha mantıklı olacağını söyledi. Gene dün, internetten yaptığım araştırmalar göre sorunun donanımdan, özellikle de bataryadan kaynaklanıyor olabileceğini okudum. Şimdilik yedek telefonda idare ediyorum fakat hâlâ açılmaz ise en yakın zamanda garantiye yollamayı düşünüyorum.

Umarım garantiye yollayınca yazılımsal olarak müdahaleye gerek kalmaz ve verilerim kaybolmaz. Benim için telefondan daha önemliler.

• Beğen
Tepkiler: hikmet366
hikmet366

hikmet366

Üye
Dün iki telefoncuya götürdüm. Biri tam olarak bile bakmadan 25 liraya yazılım yüklemesi yapacağını biri de sorunun bataryanın şişmesi ve/veya eskimesi ile kaynaklanıyor olabileceğini, garantiye yollamanın daha mantıklı olacağını söyledi. Gene dün, internetten yaptığım araştırmalar göre sorunun donanımdan, özellikle de bataryadan kaynaklanıyor olabileceğini okudum. Şimdilik yedek telefonda idare ediyorum fakat hâlâ açılmaz ise en yakın zamanda garantiye yollamayı düşünüyorum.

Umarım garantiye yollayınca yazılımsal olarak müdahaleye gerek kalmaz ve verilerim kaybolmaz. Benim için telefondan daha önemliler.
Garantiye tüm cihazlara format atılır yazılım yüklenir telefon sıfırlanacak

Doğuş Pertez

Doğuş Pertez

Admin
Sorun donanımsal ise format atılmaz.