Telefon Tavsiyesi Cep Telefonu Önerilerinizi Alayım :)

Sponsorlu Bağlantılar

aosman61

aosman61

Üye
    Konu Sahibi
Cep Telefonu Önerilerinizi Alayım :)
Selamlar arkadaşlar, uzun zaman sonra foruma tekrar telefon tavsiyesi istemek amacıyla döndüm.
Sadede geleceğim fazla uzatmadan.
Arkadaşlar lg g3'üm aldığımdan beri zombi olarak varlığını sürdürüyordu, yaşayan ölüydü. Ama artık kafasına gümüş mermi yedi, kökten öldü yani.
Belirli bir bütçem yok suyu çıkmadığı müddetçe ama 1500 2000 lira civarı makuldür.
Telefondan istediğim çok birşey de yok aslında, oyun oynamam neredeyse hiç.
En çok kulaklıkla müzik dinlemekte kullanırım, arayüzü ve interneti akıcı olsun, bataryayı g3 faciasından sonra çokça önemser oldum, bataryası iyi düzeyde olsun istiyorum.
Ve arkadaşlar en ama en önemlisi, başımı ağrıtmasın telefon. Yani Xiaomi vs. gibi güncellemeleri ben kovalamayayım, güncellemeler benim ayağıma gelsin, bilgisayara takıp çıkarmakla falan uğraşmak istemiyorum, alıp kullanmak istiyorum.
Kafamda şu anlık 2 cihaz var (birbiriyle alakasız cihazlar) Lenovo P2 ve iPhone 6s
6s i isteme sebebim havalı, şık, sade bir arayüze sahip olması, teknik destek, Apple'ın sattığı ürünlerin arkasında durması vs. tonlarca sebep.
İstememe sebeplerim ise artık eski bir model sayılabilmesi ve planlı eskitmeyle alacağı her güncellemede daha da yavaşlayacak olması, ve tabi ki fiyatı arkadaşlar.

P2 nin cezbedici özellikleri ise BA TAR YA, sağlamlık, ekran.
Eksileri ise kamera, kutudan çıkan kulaklık ve ekosisteminin olmaması, aksesuar bulmakta zorluk çekebilme ihtimalim.

Umarım okur ve yardımcı olursunuz teşekkür ederim şimdiden

Arkadaslar cok mu uzun yazdım

-Andromeda-

-Andromeda-

Üye
Ben okudum gayet güzel açıklamışsın. Eğer hani 2 sürüm atlatan güncellemeden sonrası sakata gelsede ( stock olarak almasada xda da yeni sürümleri yayınlanıyor) sorun olmaz dersen Samsung cihazlarsan düşün A serisi /16 yada 17 olanlar, Note 5 ve s6 önerebilirim ama sürekli güncel kalayım diyorsan IPhone 6S al niye dersen IPhone 5S e olan güncelleme desteği bile daha yeni kesildi iphone 6 uzun bir süre daha güncelleme alır birde jailbreak ve unjailbreak işini çözersen garanti bozmadan android gibi kullanırsın telefonu kafan rahat olur. Samsungdan başka cihaz öneremedim çünkü androi d dünyasında tecrübe ettiğim bi samsung var diper markaları pek takip etmeyip kullanmadığımdan yanlış bir öneride bulunmak istemiyorum

byAndroid

byAndroid

Üye
Xiaomi mi 6 yi öneriyorum 2000 liradan yakın zamanda tekrardan satışa sunulacak. Güncellemeler kendi geliyor hocam meral etmeyin :D, o fiyata da muadili cihaz yok. Biraz fiyat yükseltirsen S7 alabilirsin, kamera konusunda çoğu cihazı tokatlayacaktir. Ha illa pil istiyorum dersen redmi note 4x diye bir cihaz da var 2-3 gün kullanırsın rahat bir şekilde. Lenovo p2 ile aynı işlemciye sahip. Snapdragon 625 tamamen performans ve pil dostu hiç üzmez. İPhone serisi de size kalmış. Değişik bir ekosistem herşey farklı.

franklinda

franklinda

Üye
Bakın lenovo moto z play var hiç incelediniz mi hoparlör modu ile kusursuz müzik keyfine kavuşuyorsunuz incelemenizi öneririm alırsanızda pişman olmazsınız p2 de de batarya uzun süre gidiyor ama moto z versiyonları moto modları ile bir adım önde her zaman için müzik film eğlence oyun için üretilmiş moto modları mevcut mutlaka inceleyin :)

aosman61

aosman61

Üye
    Konu Sahibi
Ben okudum gayet güzel açıklamışsın. Eğer hani 2 sürüm atlatan güncellemeden sonrası sakata gelsede ( stock olarak almasada xda da yeni sürümleri yayınlanıyor) sorun olmaz dersen Samsung cihazlarsan düşün A serisi /16 yada 17 olanlar, Note 5 ve s6 önerebilirim ama sürekli güncel kalayım diyorsan IPhone 6S al niye dersen IPhone 5S e olan güncelleme desteği bile daha yeni kesildi iphone 6 uzun bir süre daha güncelleme alır birde jailbreak ve unjailbreak işini çözersen garanti bozmadan android gibi kullanırsın telefonu kafan rahat olur. Samsungdan başka cihaz öneremedim çünkü androi d dünyasında tecrübe ettiğim bi samsung var diper markaları pek takip etmeyip kullanmadığımdan yanlış bir öneride bulunmak istemiyorum
hocam samsungu geçelim şimdi android alırsam samsung almam :D iphone'da güncelleme gelir sıkıntı yok. Sıkıntı zaten güncelleme geldikçe cihazların yavaşlamasında
Xiaomi mi 6 yi öneriyorum 2000 liradan yakın zamanda tekrardan satışa sunulacak. Güncellemeler kendi geliyor hocam meral etmeyin :D, o fiyata da muadili cihaz yok. Biraz fiyat yükseltirsen S7 alabilirsin, kamera konusunda çoğu cihazı tokatlayacaktir. Ha illa pil istiyorum dersen redmi note 4x diye bir cihaz da var 2-3 gün kullanırsın rahat bir şekilde. Lenovo p2 ile aynı işlemciye sahip. Snapdragon 625 tamamen performans ve pil dostu hiç üzmez. İPhone serisi de size kalmış. Değişik bir ekosistem herşey farklı.
garantisiz bi cihaza 2000 lira vermem hocam parayı sokaktan toplamıyorum :D
Bakın lenovo moto z play var hiç incelediniz mi hoparlör modu ile kusursuz müzik keyfine kavuşuyorsunuz incelemenizi öneririm alırsanızda pişman olmazsınız p2 de de batarya uzun süre gidiyor ama moto z versiyonları moto modları ile bir adım önde her zaman için müzik film eğlence oyun için üretilmiş moto modları mevcut mutlaka inceleyin :)
modları çok pahalı be hocam

TheNightMare.

TheNightMare.

Moderator
Gm 5 Plus Öneriyorum :oke:

ezioTD

ezioTD

Üye
Gm kesinlikle önermiyorum. Batarya konusunda berbat. Ben zenfone 3 aldım gayet memnunum özellikle şarj ve performans harika.

byAndroid

byAndroid

Üye
hocam samsungu geçelim şimdi android alırsam samsung almam :D iphone'da güncelleme gelir sıkıntı yok. Sıkıntı zaten güncelleme geldikçe cihazların yavaşlamasında

Garantili 2000 liraydı ama stoklar bitti, tekrardan gelir

-Andromeda-

-Andromeda-

Üye

Öyle aman aman bir yavaşlama anca baya bi sürüm atlatınca geliyor ama jailbreak ile bazı modüller çıkar onunla azalabilirsin diye düşünüyorum iphone u bırakalı uzun oldu :)

KomiserMemoli_12

KomiserMemoli_12

Üye
Şahsi görüşüm android cihaz al ve güncelleme konusunda fazla bir sıkıntı yaşamazsın merak etme. Ayrıca şunu unutmayın apple sürekli güncelleme yayınlayınca telefon daha iyi filan olmuyor iosta'da da tonla sorun şikayet var. 5S'e de IOS 11 gelecek güncelleme desteği kesilmedi daha. Sık güncelleme alan telefon güvenli değildir aksine ben o telefona güvenmem. Samsung'un telefonları gayet güzel ve bataryaları da yeterince iyi gidiyor. Alacaksan android almanı tavsiye ederim. ;)

aosman61

aosman61

Üye
    Konu Sahibi
Şahsi görüşüm android cihaz al ve güncelleme konusunda fazla bir sıkıntı yaşamazsın merak etme. Ayrıca şunu unutmayın apple sürekli güncelleme yayınlayınca telefon daha iyi filan olmuyor iosta'da da tonla sorun şikayet var. 5S'e de IOS 11 gelecek güncelleme desteği kesilmedi daha. Sık güncelleme alan telefon güvenli değildir aksine ben o telefona güvenmem. Samsung'un telefonları gayet güzel ve bataryaları da yeterince iyi gidiyor. Alacaksan android almanı tavsiye ederim. ;)
fikirlerini benimle paylaştığın için teşekkür ederim, telefonum lg g3'e android 6.0 güncellemesi geleli uzun zaman oldu telefonun kendine gelmediği için aylardır bilgisayara takıp güncelleme yapmaya üşenen biriyim. Güncellemeye bakış açımı anlamışsındır sanırım. :)
Ama ios farklı, gerçekten farklı. Hangi android cihaza çıkış tarihinden 4 yıl sonra güncelleme geldi? Apple sattığı ürünün arkasında duran bir firma ve bu güven veriyor.
Canımı sıkan tek şey bütçesi. Asgari ücretle çalışıyorum ve önümüzdeki okul döneminde üniversite için şehir dışına çıkma planım var o yüzden para önemli benim için. Ama bir taraftan 20 yaşıma geldim ve artık orta segmentin üstüne çıkmak istiyorum sıfır 6s almam için 2 ay çalışmam lazım. Kararsızlığım bu yönde.
Fiyat performans açısından yerlerde olduğu için asla Samsung almam. Ama xiaomi konusunda kafamda biraz karışıklık var.

KomiserMemoli_12

KomiserMemoli_12

Üye
fikirlerini benimle paylaştığın için teşekkür ederim, telefonum lg g3'e android 6.0 güncellemesi geleli uzun zaman oldu telefonun kendine gelmediği için aylardır bilgisayara takıp güncelleme yapmaya üşenen biriyim. Güncellemeye bakış açımı anlamışsındır sanırım. :)
Ama ios farklı, gerçekten farklı. Hangi android cihaza çıkış tarihinden 4 yıl sonra güncelleme geldi? Apple sattığı ürünün arkasında duran bir firma ve bu güven veriyor.
Canımı sıkan tek şey bütçesi. Asgari ücretle çalışıyorum ve önümüzdeki okul döneminde üniversite için şehir dışına çıkma planım var o yüzden para önemli benim için. Ama bir taraftan 20 yaşıma geldim ve artık orta segmentin üstüne çıkmak istiyorum sıfır 6s almam için 2 ay çalışmam lazım. Kararsızlığım bu yönde.
Fiyat performans açısından yerlerde olduğu için asla Samsung almam. Ama xiaomi konusunda kafamda biraz karışıklık var.
Valla kardeşim bende iphone 6 serisinden telefon almak istiyorum. Benim alma istememin sebebi oyunların özellikle sağlam oyunların büyük bölümünü iosa çıkartıyorlar. Android'in marketi çöplük olmuş durumda ve o kadar çok boş ve gereksiz uygulamalarla dolu ki. Apple'nin marketinde bu kadar free to play uygulama yok. Ayrıca İos'ta bir sürü Android için çıkartılmayan pc oyunları var. Benim ios almak istememin tek sebebi o. Onun dışında hafıza kartı bile takılmayan, mp3 atabilmek için bile itunes programı kurdurtan bir telefona 2000 liradan fazla para verilmez. Samsung'un fiyat ve performans açısından yerlerde olduğu filan yok kim ne söylüyorsa çamur atıyorlar. Ben senelerdir Samsung telefon kullanıyorum, ne donma ne de takılma yaşadım. Daha bugün yeni güncellemesi de geldi. Samsung telefonlarda sorun yok, kullanmasını bilmeyenlerin boş lafları onlar.

aosman61

aosman61

Üye
    Konu Sahibi
Valla kardeşim bende iphone 6 serisinden telefon almak istiyorum. Benim alma istememin sebebi oyunların özellikle sağlam oyunların büyük bölümünü iosa çıkartıyorlar. Android'in marketi çöplük olmuş durumda ve o kadar çok boş ve gereksiz uygulamalarla dolu ki. Apple'nin marketinde bu kadar free to play uygulama yok. Ayrıca İos'ta bir sürü Android için çıkartılmayan pc oyunları var. Benim ios almak istememin tek sebebi o. Onun dışında hafıza kartı bile takılmayan, mp3 atabilmek için bile itunes programı kurdurtan bir telefona 2000 liradan fazla para verilmez. Samsung'un fiyat ve performans açısından yerlerde olduğu filan yok kim ne söylüyorsa çamur atıyorlar. Ben senelerdir Samsung telefon kullanıyorum, ne donma ne de takılma yaşadım. Daha bugün yeni güncellemesi de geldi. Samsung telefonlarda sorun yok, kullanmasını bilmeyenlerin boş lafları onlar.
anladım hocam, fikirlerin için tekrardan teşekkür ederim değerlendiricem :)

sado_27

sado_27

Üye
alacaksan samsung note 5 al kafanda rahat etsın sende rahat et ben şahsen nokıa,samsung sony ıphone yenısınıde eskısınıde kulandım ama note 5 de durdum anladımkı sımdıye kadar telefon kullanmamısım ben ıkıncı el aldım note 5 3 ay kullanılmıs tek cızık bıle yok bırak cızıgı kılcal cızık bıle yok garantısı devam edıyor fıyat vermek gerekırse yanlıs olmazsa 1450 tl ye aldım aldıgım kısıye acıl para ıhtıyacı vardı sende o cıvarlarda bısey bulursan kacırma derım :) tabıkı yınede secım senın para senın hangısını alırsan hayırlı olsun

franklinda

franklinda

Üye
moto z play yada moto z düşünebilirsiniz bataryanın yanında moto z de moto modları var tamam fiyatları çok uçuk yalnız diğer ürünlere de destek vermekte siz bütçe dostu bir ürün edinin emin olun ev sinema sistemine dönüşecektir ayrıca lenovo motorola ürünü olduğu için lenovo moto z ilk güncellemeye ulaşan ürünlerden güncelleme sorunu olmayacaktır :)

Murat Alper

Murat Alper

Moderator
ithalatçı garantili olarak alırım diyorsan huawei mate 9 alabilirsin konusunu uzun bir zamandır takip ediyorum bir sitede kronik sorunu neredeyse hiç yok telefonun kamerasıda çok iyi bir telefon ve şarj olarak da rahat olarak bir günü çıkarıyor yoğun kullanımda

bence bir düşün derim

vegatablo

vegatablo

Üye
Xioami mi 5 prime

MI 5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Coolwhisper

Üye
bende xiaomi kullanıcısıyım, şu ana kadar kullandığım en iyi android telefon. ama güncelleme kovalama işi can sıkıyor. benim tavsiyem saf android bir cihaz nexus ve pxiel serisi veya android one gibi, direk google destekli olanlardan al.

aosman61

aosman61

Üye
    Konu Sahibi
hepinize teşekkürler, bekleyip 6s alma kararı aldım

Üst Alt