Ceo Nedir? Kime Denir?

marist

marist

Üye
    Konu Sahibi



Son zamanlarda ülkemizde de sıkça duymaya başladığımız iş dünyasında oldukça önemli bir pozisyonu anlatmakta kullanılan ‘Ceo‘ nedir, kime ceo denir, görevi ve işi nedir, ceo ile merak edilen sorulara sizler için cevap vermeye çalışacağım..
CEO Nedir?

Ceo, kelime olarak ingilizce de Chief Executive Officer yani Türkçesi İcra Kurulu Başkanı anlamına gelen kelimelerin ilk harflerinin kısaltmasından oluşmuş büyük şirketlerin Genel Müdür veya İcra Kurulu olarak başında olan kişiyi ifade eder.
Kimlere CEO Denir, Görevi Nelerdir?

Danışmanlar, profesyonel olan CEO’ların şirketin geleceğine yön veren kişiler olduğunu belirtiyor. bu açıdan ceo’ların önemi büyük.
Dilimizdeki okunuşu “sio” dur.

CEO, CTO, CFO Ne Demektir?
Özellikle CEO unvanını çok sık duyarız peki ama neyin kısaltılmış hali. Türkçesi nedir, kaçımız biliyoruz? İşte iş dünyasında çok sık adı geçen bazı kısaltmaların açılımları:
CEO = Chief Executive Officer = En üst düzey genel yönetici
CTO = Chief Technical Officer = En üst düzey teknik yönetici
CFO = Chief Financial Officer = En üst düzey mali işler yöneticisi
 

1996yb

Üye
Bilgi için teşekkürler
 
marist

marist

Üye
    Konu Sahibi
Rica ederim.
 
RomeusTR

RomeusTR

Üye
Teşekkürler.
 
marist

marist

Üye
    Konu Sahibi
Rica ederim.
 
DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Bana :bigstar:
 
  • Kahkaha
Tepkiler: gonyalı ve fatihmenteş
rear2011

rear2011

Üye
Teşekkür ederiz.
 
gonyalı

gonyalı

Üye
Gerçek CEO benim :)
 




MaxiCep.com internet sitesi 5651 Sayılı Kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında BTK kurumu tarafından onaylı Yer Sağlayıcı olarak faaliyet göstermektedir. İçerikler, ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır.

MaxiCep.com; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir.

MaxiCep.com’un yer sağladığı içeriğin 5651 Sayılı Kanun’un 8 ila 9. maddelerine aykırı şekilde; kişilik haklarınızı ihlal ettiğini ya da hukuka aykırı olduğunu düşünüyorsanız Buradan yada [email protected] mail adresine e-mail göndererek iletişime geçerek bildirebilirsiniz.

Bildirimleriniz dikkatle ve özenle incelenmekte olup kişilik haklarınızın ihlali ya da hukuka aykırılığın tespiti halinde mevzuat kapsamında en kısa sürede işlem yaparak bilgi vereceğiz.
Üst Alt