Cennette Hayat

Sponsorlu Bağlantılar

midnight

midnight

Üye
Madem ki herşeyi Allah yarattı, Allahın yarattığı Cennet kadar, Cehennem de güzeldir, beni nereye layık görürse razıyım.Allahın yarattığı heryer güzeldir..

keano

Üye
Originally posted by midnight@Jul 15 2005, 08:10 PM
Madem ki herşeyi Allah yarattı, Allahın yarattığı Cennet kadar, Cehennem de güzeldir, beni nereye layık görürse razıyım.Allahın yarattığı heryer güzeldir..
[post=110611]Quoted post[/post]​
yaa beni dunyada biraksinlar yaa...ben siler supururum hem... :D

midnight

midnight

Üye
Bazı tasavvuf bilginlerine göre zaten, dünya da Cennet ve Cehennemin küçük bir yansıması.

Legend_Come_Back

Üye
Originally posted by midnight@Jul 15 2005, 09:15 PM
Bazı tasavvuf bilginlerine göre zaten, dünya da Cennet ve Cehennemin küçük bir yansıması.
[post=110653]Quoted post[/post]​
kesinlikle katılıyorum. yanlızca iyi ve kötü olanları ayrıldığı bir dünya diyebiliriz ahirete.

ibonline

ibonline

Üye

Allahın cennetini kazanmak basit değil! Allah (c.c)kuluna haramı helalide verdi diğer varlıklardan ziyade aklıda bahş etti o cehennem ki,ordaki zebanilerden sadece biri yer yüzüne gönderilse mümkün değil dünya orduları baş etsin alevi ise insanlar ve taşlardır

CEFA OLMADAN SEFA OLMAZ...

midnight

midnight

Üye
Originally posted by ibonline+Jul 16 2005, 01:25 AM--><div class='quotetop'>QUOTE(ibonline &#064; Jul 16 2005, 01:25 AM)</div><div class='quotemain'><!--QuoteBegin-midnight@Jul 15 2005, 08:10 PM

Allahın cennetini kazanmak basit değil&#33; Allah (c.c)kuluna haramı helalide verdi diğer varlıklardan ziyade aklıda bahş etti o cehennem ki,ordaki zebanilerden sadece biri yer yüzüne gönderilse mümkün değil dünya orduları baş etsin alevi ise insanlar ve taşlardır

CEFA OLMADAN SEFA OLMAZ...
[post=110794]Quoted post[/post]​
[/b][/quote]

E bunu ben de biliyorum,hem de kulaktan dolma değil direk Kur&#39;an okuyarak öğrendim İslam&#39;ı. Zaten ben kolay demedim ki??? Allah&#39;ın verdiği herşeye razıyım dedim.Ben bir iyilik ya da ibadet yaparken Allah sevgisiyle yaparım,cennete gitme kaygısıyla değil,bırakın Cennet hayelleri sizin olsun,Allah sevgisi bana yeter..

SANCAR

SANCAR

Üye
..............OOOH...............ÖLDÜM......... ÖLDÜM...........

buyuleyici_kiz

Üye
Bir yerden alıntı olacak ama sizlere bir soru:
Herkes cennete gitmek ister ama kimse ölmek istemez, neden?
(bahsettiğim kendini öldürmek değil)&#33;

midnight

midnight

Üye
Kimse kendini tam olarak hazır hissetmez,hep yarım kalmış birşeyler vardır hayatta,her ölen pişman ölür.. :(
Hakket ya ölüm lafı geçti de içim rahatladı,ölüm var ölüm,hiçbirşeyi kafaya takmaya değmez..

buyuleyici_kiz

Üye
Originally posted by midnight@Jul 18 2005, 12:08 AM
Kimse kendini tam olarak hazır hissetmez,hep yarım kalmış birşeyler vardır hayatta,her ölen pişman ölür.. :(
[post=111820]Quoted post[/post]​
Hakikaten bu aklıma gelmemişti sağol ;;)

ibonline

ibonline

Üye
her nefis bir gün ölümü tadacak ama biri huzurda rahat hareket edecek biride eyvahlarla cıkıcak Allah huzuruna,kardeşim 3,5 günlük dünya hayatı icin ahiretimizi yakmayalım herkes ister cennette olmayı ama Allah&#39;ın cenneti o kadar kolay değil kulunda istedikleri var ona göre hareket edelim.Şüphesiz Allah (c.c) karşılığını verir.

buyuleyici_kiz

Üye
Yapma Allah aşkına bu mantıkla sen yolda kalırsın&#33; Cehennemin neresi güzel?
Gerçi denize gitmiş gibi olucaz sıcakta, tabi kül olmazsak :P + Seni layık görmeyecek sen tamamen kendi bilincinle yaptıklarının cezasını çekeceksin yada mutluluğunu tadacaksın. Hepimizin yeri cennet olu inşallah&#33;
Saygılar...

midnight

midnight

Üye
Originally posted by joker_bgli+Jul 21 2005, 03:32 AM--><div class='quotetop'>QUOTE(joker_bgli &#064; Jul 21 2005, 03:32 AM)</div><div class='quotemain'><!--QuoteBegin-midnight@Jul 15 2005, 08:10 PM
Yapma Allah aşkına bu mantıkla sen yolda kalırsın&#33; Cehennemin neresi güzel?
Gerçi denize gitmiş gibi olucaz sıcakta, tabi kül olmazsak :P + Seni layık görmeyecek sen tamamen kendi bilincinle yaptıklarının cezasını çekeceksin yada mutluluğunu tadacaksın. Hepimizin yeri cennet olu inşallah&#33;
Saygılar...
[post=113711]Quoted post[/post]​
[/b][/quote]

Bu benim yazdığım biraz tasavvufa giriyor..uzuuuun mesele,
Soruyorum sana,Allah güzel mi?Güzellik sahibi mi?Herşeyi Allah mı yarattı?Herşey Allah&#39;tan mı?
--Tabii ki evet diyeceksin tüm bunlara..Madem ki Cehennemi de Allah yarattı, o da güzeldir be neden olmasın??? ;)

buyuleyici_kiz

Üye
Tabii ki evet diyeceksin tüm bunlara..Madem ki Cehennemi de Allah yarattı, o da güzeldir be neden olmasın

- Herşeye bardağın dolu tarafından bakabilmen çok güzel, Allah bizi yarattı ama bize birde akıl verdi. Aşağı yukarı cehennemin nasıl bir yer olduğunu biliyoruz. Tüm bunları düşününce cehennem güzeldir demek bana göre biraz saçma, tamam belki onu yaratanda Allah ama şiddetle kınadığı bir yer + olarak. Yani ne bilim sadece bazi insanların cezalarını çekmesi için yaratılmış bir yer nasıl güzel olabilir ki? Şu bahsettiğin uzun hikayeyi dinlemek isterdim doğrusu&#33; Biliyorsun "yüce tanrının karşısında eşittir taraflar" bunuda ayçanın şarkısından yürüttüm :P

midnight

midnight

Üye
Originally posted by joker_bgli@Jul 21 2005, 04:00 AM
Tabii ki evet diyeceksin tüm bunlara..Madem ki Cehennemi de Allah yarattı, o da güzeldir be neden olmasın

- Herşeye bardağın dolu tarafından bakabilmen çok güzel, Allah bizi yarattı ama bize birde akıl verdi. Aşağı yukarı cehennemin nasıl bir yer olduğunu biliyoruz. Tüm bunları düşününce cehennem güzeldir demek bana göre biraz saçma, tamam belki onu yaratanda Allah ama şiddetle kınadığı bir yer + olarak. Yani ne bilim sadece bazi insanların cezalarını çekmesi için yaratılmış bir yer nasıl güzel olabilir ki? Şu bahsettiğin uzun hikayeyi dinlemek isterdim doğrusu&#33; Biliyorsun "yüce tanrının karşısında eşittir taraflar" bunuda ayçanın şarkısından yürüttüm :P
[post=113728]Quoted post[/post]​

-Tabii ki akıl verdi o yüzden düşünüyorum ve araştırıyorum tüm bunları :huhu:
-Uzun hikaye dediğim Tasavvuf,yani din felsefesi.
-Neyse biraz Felsefeyi severim o yüzden bunları yazdım,bi ara konu falan açar felsefe yaparız..
-Hem sen Cehennemin kötü bir yer olduğunu nereden biliyorsun,hiç gittin mi? :D
--&#39;Madem ki herşeyi Allah yarattı,onun yarattığı cehennem de güzeldir&#39; , lafı bir tasavvuf terimidir.. ;;)

ringwraith

Üye
vallahi gerçekten kim istemez ki :D :D