Çektiğim videonun boyutu çok büyük oluyor

Sponsorlu Bağlantılar

ibrahim 42

ibrahim 42

Üye
    Konu Sahibi
Çektiğim videonun boyutu çok büyük oluyor
Arkadaşlar telefonla 30 saniye video çekimi yapıyorum 60 mb yi geçiyor bunun nasıl normale çevirebilirim demek 5 dk çekim yapsam 1 GB yi geçecek

Solmaz67

Üye
Telefondan video çekmek maalesef öyle

• Beğen
Tepkiler: ibrahim ok
ibrahim 42

ibrahim 42

Üye
    Konu Sahibi
Yokmu bunu çaresi

PALA.

PALA.

Üye
Videolar çok katmanlıdır bu yüzden işlenmeden diske yazılır.Daha sonra render yapabilirsiniz...

• Beğen
ibrahim 42

ibrahim 42

Üye
    Konu Sahibi
Teşekkür ederim dostum Sağol nasıl render yapılır onuda söylersen benim gibi bilmeyenlerde öğrenmiş olur

KomiserMemoli_12

KomiserMemoli_12

Üye
Kamera ile çekim yapmadan önce ayarlara girip dosya boyutlarına baktın mı? Kameranın ayarlarından boyutunu düşürebilirsin.

• Beğen
PALA.

PALA.

Üye
Teşekkür ederim dostum Sağol nasıl render yapılır onuda söylersen benim gibi bilmeyenlerde öğrenmiş olur
2 tane önerebilirim programları kurarken seçeneklere dikkat edin, tarayıcınıza istenmeyen tollbar yükler yandex, ask gibi.
Birde içinde reklam barındırabilir antivirüs uyarı verirse şaşırmayın dikkatli şekilde kurulumları yapın, ücretsizdir...
Bu genel kullanım için.

Bu daha gelişmiş boyut düşürür.

• Beğen
ibrahim 42

ibrahim 42

Üye
    Konu Sahibi
2 tane önerebilirim programları kurarken seçeneklere dikkat edin, tarayıcınıza istenmeyen tollbar yükler yandex, ask gibi.
Birde içinde reklam barındırabilir antivirüs uyarı verirse şaşırmayın dikkatli şekilde kurulumları yapın, ücretsizdir...
Bu genel kullanım için.

Bu daha gelişmiş boyut düşürür.
Teşekkürler dostum Sağol eline sağlık

KomiserMemoli_12

KomiserMemoli_12

Üye
Videoları pc ye atıp conventer programı ile daha düşük boyuta çevirebilirsin. Eğer kamera ayarlarından dosya boyutunu düşüremezsen pc ne conventer programı kurup dosyaları farklı formatlara çevirip kullanabilirsin.

• Beğen
ibrahim 42

ibrahim 42

Üye
    Konu Sahibi
Videoları pc ye atıp conventer programı ile daha düşük boyuta çevirebilirsin. Eğer kamera ayarlarından dosya boyutunu düşüremezsen pc ne conventer programı kurup dosyaları farklı formatlara çevirip kullanabilirsin.
Tamam dostum ilgin için çok teşekkür ederim Sağol

ibrother

ibrother

Üye
Çözünürlüğü düşür, kare hızını düşür.

• Beğen
ibrother

ibrother

Üye
Marka modeline göre değişir telefon ne

• Beğen
ibrahim 42

ibrahim 42

Üye
    Konu Sahibi
Galaxy S3 hyper rom yüklü

ibrother

ibrother

Üye
Kare hızını onda ayarlayamazsın fakat çözünürlüğe girip ayarlardan 720p HD yaparsan faydası çok olur, hatta 480p sd yaparsan daha çok düşer boyut. 720p idealdir ama.

ibrahim 42

ibrahim 42

Üye
    Konu Sahibi

PALA.

PALA.

Üye
Telefondan yaptığınız her ayar, kalite ile doğru orantılıdır.Bu yüzden kalite istiyorsanız render şarttır...
Videolar fotoğraflardan oluşur, her bir fotograf da çoklu katmanlardan oluşur.
Genelde 3 katman vardır, bu programlar bunu tek katmana optimize eder...

• Beğen
ibrahim 42

ibrahim 42

Üye
    Konu Sahibi
Telefondan yaptığınız her ayar, kalite ile doğru orantılıdır.Bu yüzden kalite istiyorsanız render şarttır...
Videolar fotoğraflardan oluşur, her bir fotograf da çoklu katmanlardan oluşur.
Genelde 3 katman vardır, bu programlar bunu tek katmana optimize eder...
Anladım dostum teşekkür ederim Sağol

Üst Alt