Carbide Yardım


hilmibozkurt

hilmibozkurt

Üye
    Konu Sahibi
Arkadaşlar carbide ui ile tema yapıyorum ama bazı şeyleri beceremedim. Yardım ederseniz sevinirim.
1) Alt barda menü veya seçenekler tuşunu basılı tutunca orjinal belle temasındaki gibi mavi oluyor. Onu nasıl değişebilirim?
2) Yazıların altındaki beyaz satır çizgilerini kaldıramıyorum. Rengini arka plan ile aynı yapınca da yazı rengi de aynı şekil değişiyor. Onu nasıl yapabilirim?
3) Klavye tuşlarına basınca mavi olmasını istiyorum. Fakat onu da bulamadım. Yine orjinal belle stili olarak basıyor.
4) Bildirim penceresindeki simgeleri yeni yuvarlak simgelerle değiştim fakat telefonda elips şeklinde görünüyor. Aynı şekilde parlaklık seviyesi ayarlama şeyi de öyle oldu. Yuvarlak değil de elips oluyor.
Aslında elinizde hazır tema varsa da atabilirsiniz :D örneğin @Hasand. arkadaşın düz bir teması olabilir :D
Zaten symbian kullanmıyorum artık. Aklımda ne zamandır tema yapma fikri vardı onu yapayım dedim. Şimdiden teşekkürler :D
çok yardımcı oldunuz sağolun
 
codern

codern

Üye
kardeşim bunu galiba sis connect den düzenliyorsun orada skin dosyasında tüm şeylerin renk ayarlaması var diye hatırlıyorum ben
 
Mcr21

Mcr21

Üye
1)o mavi yeri itlianlab belle plugin sayesinde yapıyorsun italinlab belle plugin diye aratırsan çıkar dm de var
2)ne demek istediğini anlamadım.
3)basma yerini carbide uide settüngs bölümünden yapıyoruz (home screen,application menu varya işte ordaki settüngs)settüngsteki bir ekranda alfasatısal klavye var.gerisi zaten kolay klavydeki highlighte bas ve düzenle.
4)bende elips şeklinde olmuyor.belki de boyutları uyumsuz olabilir
 
hilmibozkurt

hilmibozkurt

Üye
    Konu Sahibi
teşekkürler
 
Mcr21

Mcr21

Üye
rica ederim
 

Benzer Konular

ömer talat katı
Cevap
0
Görüntüleme
149
ömer talat katı
Cevap
0
Görüntüleme
51
Cevap
0
Görüntüleme
30
Eren Değerli
Cevap
0
Görüntüleme
161
Eren Değerli
MaxiCep.com internet sitesi 5651 Sayılı Kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında BTK kurumu tarafından onaylı Yer Sağlayıcı olarak faaliyet göstermektedir. İçerikler, ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır.

MaxiCep.com; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir.

MaxiCep.com’un yer sağladığı içeriğin 5651 Sayılı Kanun’un 8 ila 9. maddelerine aykırı şekilde; kişilik haklarınızı ihlal ettiğini ya da hukuka aykırı olduğunu düşünüyorsanız Buradan yada [email protected] mail adresine e-mail göndererek iletişime geçerek bildirebilirsiniz.

Bildirimleriniz dikkatle ve özenle incelenmekte olup kişilik haklarınızın ihlali ya da hukuka aykırılığın tespiti halinde mevzuat kapsamında en kısa sürede işlem yaparak bilgi vereceğiz.
Üst Alt