C5 te ücretsiz navigasyon??

 • 13 Kasım 2010
 • 38318 Okunma
 • 19 Cevap

 1. C5 te ücretsiz navigasyonu kullanmam için ne gerek? Bilgilendirirseniz sevinirim.Teşekkürler...
   


  Yazan: ahmet38_92
  sedocano bunu beğendi.
 2. menüden Haritalar'a gir. hani yeşil pusula şeklinde ikonu olan. oraya girdikten sonra sol tuştaki Seçenekler den Ayarlar'a gir. Ordan İnternet menüsüne gir. Bağlantı seçeneğini "Çevrimdışı" olarak ayarla. Bir geri gelip Navigasyon ayarlarını aç. Trafik bilgisi güncelleme ayarını da manuel yap. Sonra ayardan çıkıp haritalara girebilirsin. Navigasyonu başlattığında yani haritadan gideceğin yeri seçip sür yada yürü dediğinde sadece ilk başta uyduları bulmak için 3-4 kb lık bir veri alışverişi oluyor şebeke üzerinden. daha fazla değil. uyduları bulduktan sonra şebeke devre dışı kalıyor ve artık uydu üzerinden ücretsiz kullanmaya başlıyorsun. Navigasyonu her çalıştırdığında dediğim gibi 3-4 kb lık bir veri ücreti ödersin. o da bir mesaj parası dahi etmez sanırım. Zaten navigasyon çalışırken ekranda sağ alt köşede 0/0 kb şeklinde yazar. yukarda söylediğim internet ayarını çevrimdışı yaptığın sürece şebekeden veri alışverişi olmaz. bazı bilgileri güncellemen gerektiğinde veri alışverişi olur ve onun için ekstra ücret ödeme durumunda kalırsın. trafik bilgisi gibi örneğin. onu da zaten manuel yaparsın. manuel yaptığın için sadece istediğin zamanlarda güncelleme yapmış olursun.
   
 3. Süpersin..Teşekkür ederim kardeş :oke:
   
 4. rica ederim. güle güle kullanın :)
   
 5. slm cok güzel anlattın teşekkürler.benim sorum ise c5-03 telefona diğer bazı modellere olduğu gibi ücretsiz navigasyon programı yüklenemezmi? yokmu öyle programlar c5-03 için???? şimdiden teşekkürler
   
 6. harici olarak navigasyon programı yüklemene grek yokki. c5-03'te de zaten Ovi Maps var. ayarlarını söylediğim şekilde yapıp kullanabilirsin.
   
 7. Garmin XT Mobile yükleyebilirsin diye düşünüyorum.
   
 8. yaptım ama benimki konum bile bulamıyor? konum aranıyo dio 1 saat geçiyo aradan hala bulamıyo bu nasıl olacak acaba başka bi ayarı filan mı var? dediğin ayarları ilk yaptığımda rahatca kullandım ama ertesi gün söylediğim şekle geldi.hiç konum bile bulamıyo su an
  nasıl olacak ?? yardımcı olursan sevinirim :(
   

 9. evin içerisinde haritayı açarsan uyduyu görmez kapalı aln ya dışarı çıktınmı konumun belirler
   
 10. nokıa c5-03 telefona lazca dil paketi yükleyebilirmiyiz nasıl acaba acil yardım lütfen
   
 11. normal navigasyn cihazlarındaki gbi ayrıntılı yol tarifi alamıyormuyuz
   
 12. kardeşim allah senden razı olsun ya :) :) :)
   
 13. c5 te gps bedava kardeşimde var
   
 14. bu c5-03 de harici gps anteni yokmu bu 5800 veya n95 deki gibi
   
 15. C5 03 un gps alıcısı var bildigim kadarıyla
   
 16. Sevgili arkadaşlar bende de bi kahrolası C5--03 var ve bu navigasyonundaki ayarları bizzat nokia mağzasına götürüp yaptım ona ragmen çalışmadı.sizin bahsettiğiniz ayarları yaptı adam ve şuan içerde olduğumuzdan gps açılmaz dedi dışarı çıktım ve yine hiç çalışmadı.Acaba bilmediğimiz bi ayarmı var.yardımcı olabilecek arkadaşlar lütfen yardım etsin. yoksa yere çalmama az kaldı.
   
 17. kafa iyi herhalde... :kop:
   
 18. herkeste biz lazca merakı var almıs basını gidiyor
   
 19. c5 03 te sesli navigasyon nasıl oluyor, bilen var mı?
   
 20. ben yaptım amahiç bişey gzükmüyor açık alanda bile
   

Hızlı Cevapla

Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...
16/02/2019 - 19:18