Buzlu Sularda 19 Dakika Yüzdü

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Haberci

Haberci

Üye
    Konu Sahibi
Buzlu Sularda 19 Dakika Yüzdü
Uzun mesafe yüzücüsü İngiliz avukat Lewis Pugh, Kuzey Kutbu'ndan sonra Antartika'da da buzlu sularda yüzdü. Sıradışı yüzücü, buzlarla kaplı denizde tam 19 dakika kulaç attı.
23 Aralık 2005 10:08
<div align="center"></div>
Kendini Antartika&#39;nın buz gibi sularına bırakan İngiliz avukat Lewis Pugh&#39;un hedefi Kuzey Kutbu&#39;ndan sonra Güney Kutbu&#39;nda da buzlu suda yüzme rekorunu kırmaktı.

Sıradışı yüzücü rekor denemesi sırasında, yaz aylarında denize girer gibi sadece mayo, bone ve gözlük kullandı. Pugh, onu rekora hazırlayan ekibinin de desteğiyle kendini buz gibi sulara bıraktı.

Özel bir deneyim

Kuzey Kutbu&#39;nda buzlu suda yüzme rekorunun sahibi olan Levis Pugh, Antartika&#39;da yüzen ilk kişi oldu. 19 dakikada 1 kilometre yüzen İngiliz rekortmen mutluydu:

"Antartika&#39;nın buzlu sularında yüzmek güzel bir duygu. Önce hızlı hızlı nefes alıyorsunuz, ardından el ve ayak parmaklarınızı, kollarınızı ve bacaklarını hissedemez oluyorsunuz. Sudan çıktığınız anki duygu çok farklı. Bu benim için özel bir deneyim."

Rekortmen yüzücü Güney Afrika&#39;nın Cape Town kentinde özel olarak hazırlanan bir havuzda aylarca bu rekor için çalıştı. Lewis Pugh&#39;un soğuğa dayanıklılığı bilim adamlarını da şaşırttı.

Nicolas_Anelka

Üye
ya nasıl bir vucut ben anlamıyorum

slayer

Üye
Allah akıl versin

damadada

Üye
üniversıtede türkmenistanlıbır arkadaşım vardı master yapıyordu kendısı bir konuşmamızda bahsetmıstı türkmenler kışın yenıdogan çocukları kara bırkaç dakıka yatırırmışlar dıye ınanamamıstım
daha sonraları araştırmıstım çinlilerde nepallılerde aynı sistemı yoga yaparak yanı beyınlerınde yenerek yanlış hatırlamıyorsam acı hissini yenerek bellı ölçude tabıkı
hayatın her evresınde böyle şeyler yapabılıyorlarmış

habercı bılgınıçın tesekkurler sadece ben de bır duyumumu aktarayım dedım emegıne saglık
(buarada ben pekınanmıyorum yogaya eger yenemessem allahmuhafaza zature oluruz yaw)

Gokhan43

Gokhan43

Üye
Uuuuç , üşüdüm

Nicolas_Anelka

Üye
ben dısarı cıktıgımda usuyorum bu adam cıldırmıs...

van_hoijdonk

van_hoijdonk

Emekli Yönetici
Şuanda istanbuldaki hava felaket soğuk ben dondum dışarda adama bak..

cllgr

cllgr

Üye
rekor kırmak için neler yapıyorlar,hiç bana göre değil zaten soğugu sevmem.bide suya hiç girmem düşünmek bile insanı üşütüyor.yılbaşında rusyada hep birlikde soguk sulara dalıyorlar,hatta küçüçük çocukları bile sokuyorlar buz gibi suya.

tofy

Üye
hakikaten bende üşüdüm bugün, abim coşmuşş baksanıza nasıl dayanıyorlar anlamıyorum

__Midas__

__Midas__

Üye
ben dışarı çıkmadım soğuk diye...
adam yüzmüş...

fb_olgac

Üye
allah akıl fikir wersin ne diyim ya

CisSe

Üye
Ben değil 19 dakka 10 saniye bile duramam

abuvice

abuvice

Üye
bravo adama...

D3N1Z

D3N1Z

Üye
20 yememiş herhalde ama bravo vallah yaaa

Caine

Caine

Üye
helal olsun vallahi. takdir ettim. demekki çelik gibi vucudu var adamın

sedo78

Üye
vay bee

delimakina

Üye
millet parayı nasıl savurayım diye uğraşıyor yaw

Nicolas_Anelka

Üye
para adamları şaşırtıyo ve ne yapacaklarını bilmiyorlar ama bu adam manyak git baska şeylerle ugraş..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt