Bükemediği Eli Öptü

 • 20 Eylül 2013
 • 439 Okunma
 • 8 Cevap

 1. < Resmi açmak için tıklayın >

  Apple'ın yeni mobil işletim sistemi iOS 7 çarşamba akşamı iPad ve iPhone kullanıcılarının kullanımına sunuldu. 750 megabaytlık güncellemeyi indirenler özellikle arayüz tasarımındaki değişikliklerden dolayı adeta yeni bir telefon almış hissine kapıldı. Sosyal medyada birçok kullanıcı ise Apple'ın Android işletim sisteminden kopya çektiğini iddia etti. Özellikle ekran kilitliyken gözüken büyük dijital saat Android'li telefon kullananların alışık olduğu bir manzara.

  ‘SONUNDA YETİŞTİ’
  Arayüzün daha renkli hale gelmesi ve her uygulamanın tek ekranda ayrı ayrı gözükmesini sağlayan çoklu görüntüleme de yine 'Apple sonunda Android'e yetişti' şeklinde yorumlandı. Apple'ın Android'den ilham aldığı başka bir özellik ise ekran kilitliyken uyarıların daha ayrıntılı görülebilmesi oldu. i0S 7'nin en göze çarpan yeni özelliklerinden Kontrol Merkezi'nin tasarım ve içerik olarak da neredeyse aynı şekilde Android bazlı telefonlarda yer alması dikkat çekti. Ancak 'Kontrol Merkezi' konusunda iki şirketin davalık olduğunu belirtmek gerekiyor. Bu benzerliklere rağmen sosyal medyadaki yorumlar ışığında Apple kullanıcılarının güncellemelerden genelde memnun olduğu söylenebilir.
   


  Yazan: yaren_dede
 2. Windows Phone!a da çok benziyor.
   
 3. Değişmek güzeldir :)
   
 4. Androidi omuzlamış bu ios7 wp,webos'u da çalmışlar
   
 5. betasini gordugumde demistim cogu efekt hareket androidden alinti diye ne alaka diye kizanda olmustu ama gercekler iste :D
   
 6. Kabul etsinler iphonun eski ağırlığı kalmadı çoluk çocuk telefonu oldu nokia gibi
   
 7. 5c yi cikarmasi sacma oldu
   
 8. Bizim arkadaşın iPhone 4ü kilit ekranında donuyor çok net bir şekilde.
   
 9. 4 gercekten kaldirmiyo kolay kolay en iyisi 4 e yuklememek yada guncelleme beklemek
   

Hızlı Cevapla

Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...
17/02/2019 - 20:36