Bu Oyun Rekor Kırıyor

 • 12 Ekim 2012
 • 336 Okunma
 • 1 Cevap

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
 1. < Resmi açmak için tıklayın >


  İki Türk girişimci tarafından yazılan ve Apple App Store’ye sunulan Türk oyunu ‘Eenek’, indirilme rekorları kırıyor.
  ABD California Üniversitesi’nde doktora yaparken, hastanelerde üreyen ölümcül MRSA bakterisinin erken tespitini sağlayan cihaz bulmasıyla adı gündeme gelen 31 yaşındaki İnanç Ortaç, arkadaşı Celal Acarken ile hazırladıkları ‘Eenek’ adlı oyun, kısa bir süre içersinde en çok indirilen oyunlar arasına girdi.

  Orta Doğu Teknik Ünivesitesi Fizik Bölümü mezunu olan California Üniversitesi’nde Elektrik ve Bilgisayar Mühendisliği Bölümü’nde doktora çalışmalarına kanser tedavisi alanında devam eden İnan Ortaç, Amerika’da yaşayan arkadaşı Celal Acarkan ile birlikte ‘GameOnx’ adlı oyun şirketini kurdular.
  Bir ineğin maceralarını anlatan ve Türkçe inek kelimesinden esinlendikleri ‘Eenek’ adlı oyunlarını 17 Temmuz’da Apple App Store’da sunan iki Türk tasarımcısının oyunu, kısa bir süre içerisinde binlerce kullanıcı tarafından cep telefonlarına indirildi.
  Eenek (inek) oyunu tuğla kırma oyunlarına farklı bir yaklaşım getiriyor. Oyunun kahramanı Eenek, göbeğinden sektirdiği karpuzla her bölümde değişen tuğlaları kırıyor. Eenek’in maceraları bir çiftlikten başlıyor ve sırasıyla sualtı, Ay ve Mars’ta devam ediyor.
  İnanç Ortac 1981 yılında Sakarya’da doğdu. Şu an eşi Seda Topan Ortaç ile San Diego’da yaşıyor.
   


  Yazan: Kingmortall
 2. memlekette ne kadar işe yarar adam varsa yabancılara kaptırıyoruz. Allah yolunuzu açık etsin abiler :)
   
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
Yüklüyor...
18/01/2019 - 04:04