Bu Markalardan "BAL" Almayn

Sponsorlu Bağlantılar

Zero

Zero

Üye
    Konu Sahibi
Bu Markalardan "BAL" Almayn
2005 yili Ocak ayi itibariyle 12 bin 518 denetim yapan Bakanlik yetkilileri 31 bin 669 kilogram sahte bali da imha etti. Bu yil bal uretim izni iptal edilen firmalar sunlar... Koyisleri Bakanligi'nin denetimlerinde analizi yapilan 746 bal numunesinden 263'u sahte cikti. Bakanlik ayrica sahte bal sattigi icin bal uretim izni iptal edilen 22 firma hakkinda da yasal islem baslatti. Tarim ve Koyisleri Bakanligi 2005 yili sahte bal denetim sonuclarini acikladi. 2005 yilinda rutin ihbar ve sikayet uzerine 12 bin 518 denetim yapildi. Bu denetimlere bin 482 supheli bal numunesi yapildi. Analizi yapilan 746 numuden 263'u olumsuz, 483'u ise olumlu cikti. Denetim sonuclarina gore ulke genelinde, 173 isyerine izni olmamasi veya Bal Tebligine aykiri satis yapmaktan yasal islem yapilirken, 11 isyeri hakkinda cumhuriyet savciligina suc duyurusunda bulunuldu. Ayrica 22 isyerinin gida uretim izni iplat edilirken denetimlerde, 68 bin 244 kilogram bal 'yeddi emin'e alinirken, 31 bin 660 kilogram bal da imha edildi. 2005 Yilinda Bal Uretim Izni iptal edilen firmalar soyle:

" Ankara'da: - Balpetik Gida ve Tarim Urunleri Paz.Lti. Sti. - Altinbal Suzme Cicek Bali (Kayserilioglullari Gida ve Sna. Tic. Ltd. Sti.) - Ibrahim Atmaca Gida Ins.Turz.ve Konf. Ltd.Sti. - Carrefoursa Suzme Cicek Bali (Bursa Pazari Gida San. Tic. A.S) - Suzme Cicek Bali (MND Insaat Gida ve Hayvancilik San.Tic. Ltd.Sti.

Balikesir: - Asya Cam Bali (Parmaksizoglullari Gida Yenisanayi)

Bursa: - Suzme Cicek Bali (Uludag Bal Pazari) - Penguen Suzme Cicek Bali (Penfien Gida San.A.S9 - Ofis Suzme ciicek Bali (Altinordu Gida) - Ogul Suzme Cicek Bali (Gafurogullari Gida. Ltd. Sti)

Hatay: - Altin Ari Suzme Bal (Esra Gida.San. Tic. Ltd.Sti.) - Metsa Tarim Urun. Gida San. Tas. Ith. Ihr. Tic. Ltd. Sti. - Omak Gida San.Paz. TIc. Ltd. Sti.

Istanbul: - Camlibel Gida san. ve Tic. Ltd. Sti - Mercan Su ve Gida San. Tic. Ltd. Sti. - Aksu Vital dogal Urunler Gida San. Tic. A.S - Merter Helva San. Tic. A.S Izmir: - Bolukoglu Suzme Cam Bali - Suzme Cicek Bali (Bolukoglu Bal Gida San. Ltd. Sti)

Kayseri: - Inci Gida San. ve Tic. Ltd. Sti".

tofy

Üye
teşekkürler bilgi için ayy inanmıyorum sağlıklı diye sağlıksız ürünler tükettirecekler bize

jöly

Üye
bilgi için sağol fazla para kazanmak için insan sağlığını tehlikeye atan ne çok insan var!!!!!!!!!

DeRMaNTeS

DeRMaNTeS

Üye
- Carrefoursa Suzme Cicek Bali (Bursa Pazari Gida San. Tic. A.S)
Carrefoursa da denetlemiyosa artık vay halimize...

cllgr

cllgr

Üye
sağlık kaynağı bala bak,bir çoğu sağlıksız biz kime inanıpda alacağız balı.allaha emanet yaşıyoruz,durum içler acısı.bunlara kim dur diyecek vede nereye kadar.lanet olsun böylelerine....

SANCAR

SANCAR

Üye
uyarınız için teşekkürler

hidayet

hidayet

Üye
artık bu devirde birşey yenmez oldu elimizi neye uzatsak bir pislik çıkıyor

cepix

cepix

Üye
Uyardıgınız için tşk

CannYFoX

Üye
elinize sağlık tşk....

van_hoijdonk

van_hoijdonk

Emekli Yönetici
4ever Balparmak..

Haberci

Haberci

Üye
Sıhhatinize önem veriyorsanız sürekli bildiğiniz yerden alışveriş yapın tecrübeyle sabit veya bildik ürünleri alın.Çok ucuz ve kiloya gelsin vs düşünülerek alınmış ürünler maalesef ya bozuk ya da uydurma oluyor.
Bu konuyla ilgili olarak şunları örnek verebilirim.Can boğazdan gelir Oradan da gider ve Ucuz etin yahnisi olmaz der büyüklerimiz Hepinize sağlıklı ve afiyette günler dilerim.Lütfen sağlığımıza dikkat edelim.

ChaLLenGeR

ChaLLenGeR

Üye
<div class='quotetop'>(DeRMaNTeS &#064; Dec 13 2005, 12&#58;54 AM) [post=226216]Quoted post[/post]</div><div class='quotemain'>
- Carrefoursa Suzme Cicek Bali (Bursa Pazari Gida San. Tic. A.S)
Carrefoursa da denetlemiyosa artık vay halimize...
[/b][/quote]

ve bunlarda TSE damgası var artık biz mi test edelim yaa