Bu adamı rüyanızda gördünüz mü hiç ?

 • 26 Nisan 2011
 • 2034 Okunma
 • 41 Cevap

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
 1. < Resmi açmak için tıklayın >


  Bu adam hiç rüyanıza girdi mi?

  < Resmi açmak için tıklayın >
  Binlerce insan aynı soruyu soruyor

  Rüyalarında aynı adamı gören binlerce insan bu gizemi çözmek için bir internet sitesi kurdu. Siteye yaklaşık 50 ülkeden &#8220;Ben de rüyamda bu adamı görüyorum&#8221; diyen on binlerce kişi akın etti.

  New York kentinde terapi gören bir hasta 2006 yılında psikiyatristine uzun süredir rüyasında bir adamı gördüğünü söyledi. Hasta, daha sonra gördüğü adamın suratını çizerek doktoruna verdi. İki gün sonra doktorun bir başka hastası, masanın üzerinde duran bu çizimi gördü ve &#8220;Bu adamı uzun süredir rüyamda görüyorum. Siz tanıyor musunuz&#8221; diye sordu. Bunun üzerine şaşıran doktor, çizimi diğer psikiyatrist arkadaşlarına gönderdi.

  Üç yıldır arıyorlar

  Gelen haberler şaşırtıcıydı. Diğer meslektaşları da hastalarından bazılarının bu adamı rüyasında gördüğüne yemin ettiğini söyledi. Sonunda aynı adamı rüyalarında gören ABD&#8217;liler bir araya gelerek ve bir internet sitesi açtı. Siteye gösterilen ilgi inanılmazdı. Sao Paolo&#8217;dan, Sydney&#8217;e, Londra&#8217;dan, Moskova&#8217;ya binlerce insan siteye başvurarak bu adamı rüyalarında gördüğünü söylüyordu. Son üç yıldır, bu adamın kim olduğunu bulmak için büyük bir kampanya başlatıldı. Onlarca kentte sokaklara çizimin posterleri asıldı. Ancak hala bu adam bulunmuş değil.

  Medyum diyen de var bilimle açıklayan da

  Uzmanlar bu adamın kim olabileceğine dair birçok teori geliştirdi. İşte bazıları:

  Sabit psikolojik bir yüz olabilir: Psikanalizmin kurucularından Carl Jung&#8217;un teorilerine göre, bu beynin stresli duygusal veya dramatik olaylarda gösterdiği bir yüz olabilir. Yani nasıl tüm insanların bilinçaltı tepkileri aynıysa, bilinç altımızda evrimsel olarak gelişen bir surat olabilir.

  Bir fenomen olabilir: Birçok uzmanın da savunduğu bu iddia, en mantıklısı. Uzmanlara göre, bu resmi gören ve rüyalarda görüldüğünü öğrenen insanlar, etkilenerek onlar da rüyalarında görüyor.

  Gündüz teorisi: Bu teoriye göre, rüyalarda gördüğümüz ve tanımadığımız insanların suratlarını aslında hatırlamıyoruz. Böylece, bu suratı, aslında rüyamızda görmüş gibi hatırlıyoruz ancak gördüğümüz bu adam değil.

  Dini açıdan &#8220;ak sakallı dede&#8221;: Bazı dini teorilere göre, surat bir meleğin, yaratıcının veya temsilcisinin suratı olabilir. Suratın aynı olması, ancak söylediklerinin farklı olması da insanlara duymak istediği şeyleri söylemesi olabilir.

  Rüya sörfçüsü: En ilginç teoriye göre, bu insan, bir medyum olabilir ve diğer insanların rüyasına giriyor olabilir. Bazılarına göre ise, bu surat, büyük bir şirket tarafından hazırlanan bir ürünün nöro-pazarlaması için deney de olabilir.


   


  Yazan: Tuncay.erol
 2. walla ben görmedim hem hadiseyi görmek varken ne isim olur bunla :)
   
 3. Görmedim görmekte istemem ne yapacağım bu adamı
   
 4. Ey Ha:kop::ehe:ehe:ehe
   
 5. bilinçaltı işte :P:
   
  berkan55 bunu beğendi.
 6. Resmi göremiyorum :off:
   
 7. resim görünmüyor:hmmm
   
 8. gormedim bende :D
   
 9. resım yokkı::)
   
 10. alltaki mjs da var resim ama
  surat yabancı gelmiyor :ehe
   
 11. hıı yok ya gormedım :) ama bugun goerebılırım cok baktım
   
 12. valla bizim burda buna benzeyen bi deli varda :D
   
 13. ben resim eklediiiiiiiimmmmmmmmmm
   
 14. çıkarmadım:hmmm
   
 15. :ehe:ehe:ehe
   
 16. ak sakallı dede gelsinde süper loto sayılarını söylesin bunu ne görecem :naughty:
   
 17. cok baktım adma ya bugeceuyumuyum yoksa artıkbende tanıyo olcam admı
   
 18. Ben genelde rüya görmem 3-4 ayda bir o zamanda güzel hatunlar görürüm. Bu kamilin ne işi var rüyamda :ehe
   
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
Yüklüyor...
17/01/2019 - 04:22