Brezilya açıklarında yeni petrol rezervleri bulundu


Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Haydar

Haydar

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
Norveç "Statoil" şirketi, Brezilya açıklarında yeni petrol rezervleri bulunduğunu açıkladı.
Şirketten yapılan açıklamada, ortakları olan "Petrobras ve Repsol Sinopec" şirketlerinin Brezilya'nın 195 kilometre açıklarında okyanus tabanında petrol yatakları bulduğu belirtildi.

Statoil, yeni bulunan zengin havzadan 250 milyon varilden fazla petrol çıkarılabileceğini kaydetti.

Norveç şirketi, ortaklıkta yüzde 35 hisseye sahip olduğu için yaklaşık 100 milyon varil petrolü alacaklarını açıkladı.

Brezilya'nın Petrobras şirketinin aynı ortaklıkta yüzde 30, Çin-Brezilya şirketi Repsol Sinopec'in ise yüzde 35 hissesi bulunuyor. Kaynak : zaman
 
anılbaran

anılbaran

Üye
konu ile alakası yok ama ,byhaydar arkadaşım ismin tanıdık geliyor nedense senden önce burda biri vardı nick benziyor sankim :)
 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Benzer Konular

Haydar
Cevap
0
Görüntüleme
351
Haydar
Haydar
Cevap
1
Görüntüleme
411
El~PisToLeRo
Haydar
Cevap
0
Görüntüleme
401
Haydar
haltie
Cevap
0
Görüntüleme
395
haltie
MaxiCep.com internet sitesi 5651 Sayılı Kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında BTK kurumu tarafından onaylı Yer Sağlayıcı olarak faaliyet göstermektedir. İçerikler, ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır.

MaxiCep.com; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir.

MaxiCep.com’un yer sağladığı içeriğin 5651 Sayılı Kanun’un 8 ila 9. maddelerine aykırı şekilde; kişilik haklarınızı ihlal ettiğini ya da hukuka aykırı olduğunu düşünüyorsanız Buradan yada [email protected] mail adresine e-mail göndererek iletişime geçerek bildirebilirsiniz.

Bildirimleriniz dikkatle ve özenle incelenmekte olup kişilik haklarınızın ihlali ya da hukuka aykırılığın tespiti halinde mevzuat kapsamında en kısa sürede işlem yaparak bilgi vereceğiz.
Üst Alt