Bootloader Dedigimiz Olay

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
ConnorKenway

ConnorKenway

Üye
    Konu Sahibi
Bootloader Dedigimiz Olay
arkadaslar bu bootloader dedigimiz olay nedir birisi bana anlatabilirmi nedir ne degildir

Furkan Emekli

Furkan Emekli

Üye
Kardeşim botloader Telefonun yazılım kilididir.Kullanıcılar bilemez. Eğer farklı bir yazılım yüklemen istiyorsan bu kilidi kırman gerekir ki bu olay çok zor. Dediğimiz şey Symbian'da var bu da Kapalı kod kaynaklı olduğu anlamına geliyor. Daha bugüne kadar kıran çıkmadı.Ama mesela bu olay MeeGo'da yok açık kod kaynaklı. O yüzden N9'a Android portladılar. Belki bu forumda Aykut kırabilir onun dışında ihtimal vermiyorum.

ConnorKenway

ConnorKenway

Üye
    Konu Sahibi
Kardeşim botloader Telefonun yazılım kilididir.Kullanıcılar bilemez. Eğer farklı bir yazılım yüklemen istiyorsan bu kilidi kırman gerekir ki bu olay çok zor. Dediğimiz şey Symbian'da var bu da Kapalı kod kaynaklı olduğu anlamına geliyor. Daha bugüne kadar kıran çıkmadı.Ama mesela bu olay MeeGo'da yok açık kod kaynaklı. O yüzden N9'a Android portladılar. Belki bu forumda Aykut kırabilir onun dışında ihtimal vermiyorum.
tmm kardes sagol peki kirinca ne yukleriz nasil

birde symbian kodlari paylasmayi dusunuyor mu

Furkan Emekli

Furkan Emekli

Üye
Valla kimsenin kıracağını düşünmüyorum çünkü büyük bir hacker 4 yıl uğraştı ve kıramadı. Eğer kırılırsa açık kod kaynaklı farklı bir işletim sistemi yüklenebilir ama hiç iyi olmaz çünkü bu telefonlar Rezistif ekran ve donanım yetersizliğinden dolayı daha kötü olur. Ayrıca symbian kaynağı dağıtmak isteseydi dağıtırdı çünkü zaten destek çekildi ve buna rağmen vermediler bence vermezler ama ilerleyen zamanlarda belki böyle birşeyi yaparlar.

Symbianize

Symbianize

Üye
Bootloader yazilim kilidi degildir boot kilididir acik kaynak kapali kaynakla alakasi yoktur bootloader kilitli olunca telefon sadece acilista kendi isletim sistemini yukler eger kilit kirilirsa istedigin sekilde baslatabilirsi cihazi acik kaynak kapali kaynaga gelirsekte acik kaynak kodlu yazilimlar kodlamasi aciktir her turlu portlanir ama kapali olanlar portlanamaz ornek vereyim simdi bi telefonumuz var bootloader kilidi kirilmis ona acik kaynak kodlu donanimin kaldiracagi bi isletim sistemi kurulur (asiri tecrube ister) fakat kurcagin isletim sistemi kapali kodsa bootloader kilidi kirilsada kurulmaz s

DaNq3rB0y

DaNq3rB0y

Üye
yani uzun lafın kısası bootloader kilidi kırılsa bile yüklenecek güzel bir yazılım yok android var onuda kaldıracağını zannetmiyorum

hikmet366

hikmet366

Üye
kırabilmek için profosör olman lazım veya bu tefonu tasarlayanın yanında olman lazım buda imkansız

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt