Böyle Pc beni ne kadar götürür?

Sponsorlu Bağlantılar

doqukans2

doqukans2

Üye
    Konu Sahibi
Böyle Pc beni ne kadar götürür?
Merhaba arkadaşlar ben 1400 e şöyle i5 2.6 ghz 4-6 gb ram 1-2 gb nvidia (gf olabilir) iyi bi pc alıcam bu beni ne kadar yani kaç yıl performansı dayanır yani demek istediğim mesela bundan 4 yıl sonraki oyunları kaldırırmı örneğin işte gta 6-7 çıkar bunu böyle bi makine açarmı

MrExpert

MrExpert

Üye
Oynamaz şuan 1.5 - 2 bin tl arası cihazlar bile zarzor oynayacaktır.

messevim

messevim

Üye
eğer benim leptopun ekran kartı 1 gb ve üstelik paylaşımli 2gb ram 1.80 ghz olmasına rağmen gta4 du açıyorsa yukarıda yazdığın özellikler de ki pc bence çıkarsa dediğin oyunları oynar

doqukans2

doqukans2

Üye
    Konu Sahibi
eğer benim leptopun ekran kartı 1 gb ve üstelik paylaşımli 2gb ram 1.80 ghz olmasına rağmen gta4 du açıyorsa yukarıda yazdığın özellikler de ki pc bence çıkarsa dediğin oyunları oynar

Peki senin pc i5 mi i7 mi bide bu nesil farkı neyi sağlıyor en iyi 3. Nesil mi

Uhops

Uhops

Üye
Peki senin pc i5 mi i7 mi bide bu nesil farkı neyi sağlıyor en iyi 3. Nesil mi

Nesil farkı çok önemli değil bence. Sandy bridge 2. Nesil/ivy bridge 3. Nesil/ve en son 4. Olaral haswell çıktı. Şuan sandy bridge bile her işi yapar.

• Beğen
Tepkiler: .caner. ve doqukans2
doqukans2

doqukans2

Üye
    Konu Sahibi

Nesil farkı çok önemli değil bence. Sandy bridge 2. Nesil/ivy bridge 3. Nesil/ve en son 4. Olaral haswell çıktı. Şuan sandy bridge bile her işi yapar.
güzel açıklamışşın da ben hiçbirini anlamadım sadece nesil farkının önemli olmadığını anladım buda bana yetti :) bide celeron ile i5 arasındaki fark ne ?

MrExpert

MrExpert

Üye
Nesil Farkı önemli değilmi :ah Bu yüzdenmi yeni nesil teknoloji kullanan işlemciler yapabilmek için firmalar Ar-Ge çalışmaları için milyonlarca dolar harcıyor ?

• Beğen
Tepkiler: .caner.
Uhops

Uhops

Üye
Nesil Farkı önemli değilmi :ah Bu yüzdenmi yeni nesil teknoloji kullanan işlemciler yapabilmek için firmalar Ar-Ge çalışmaları için milyonlarca dolar harcıyor ?

2 laptop var hangisinin sandy ve ivy bridge olduğunu veya ivy veya haswell olduğunu anlayabilirsin?? Gözle görülür hiç bi fark yok sadece küçük yüzdelik farklar var oda programlarda gözüküyor.

- - - Eklendi - - -

güzel açıklamışşın da ben hiçbirini anlamadım sadece nesil farkının önemli olmadığını anladım buda bana yetti :) bide celeron ile i5 arasındaki fark ne ?

Celeron i5'e göre çook kötü ve eski bi işlemci.

ANIL

ANIL

Admin
Ultra ayarlarda oynayamayacağın kesin.

• Beğen
Tepkiler: .caner.
doqukans2

doqukans2

Üye
    Konu Sahibi

2 laptop var hangisinin sandy ve ivy bridge olduğunu veya ivy veya haswell olduğunu anlayabilirsin?? Gözle görülür hiç bi fark yok sadece küçük yüzdelik farklar var oda programlarda gözüküyor.

- - - Eklendi - - -

tabi siz doğrusunu bilirsiniz de celeron berbat i5 mükemel dir anladım bunu ben şimdi en yüksek i3 3.2(veya daha fazlası) ile ben gidipte 2.6 i5 i karşılaştırsam hangisi daha baskın olur ?

MrExpert

MrExpert

Üye

- - - Eklendi - - -

Bu mantık çok yanlış elbetteki bu farkları gözle göremezsiniz ama celeron işlemcili bir laptop ile i5 işlemcili laptopların arasındaki farkıda gözle göremezsiniz bunlar yapılan benchmarklar ve testler sonucunda anlaşılır.

doqukans2

doqukans2

Üye
    Konu Sahibi

Bu mantık çok yanlış elbetteki bu farkları gözle göremezsiniz ama celeron işlemcili bir laptop ile i5 işlemcili laptopların arasındaki farkıda gözle göremezsiniz bunlar yapılan benchmarklar ve testler sonucunda anlaşılır.
şimdi sonuç olarak i3 3.2 mi daha iyi i5 2.6 mı?

Uhops

Uhops

Üye
Galiba İ5 ama ilk çıkan bazi i3ler benim şuan kullandığım İ5'ten(3230m) daha iyi.

- - - Eklendi - - -

Bu mantık çok yanlış elbetteki bu farkları gözle göremezsiniz ama celeron işlemcili bir laptop ile i5 işlemcili laptopların arasındaki 'farkıda' gözle göremezsiniz bunlar yapılan benchmarklar ve testler sonucunda anlaşılır.
Gözle görülmez olayını ben sadece i3 i5 veya celeron için söylemedim ivy-sandy ivy-haswelliçin söyledim. :oke:.

MrExpert

MrExpert

Üye

İ5 in i3 ten tek farkı turbo teknolojisi ve bazı modellerde 4 çekirdek olmasıdır eğer 2 işlemcininde değişken opsiyonları aynı ise denk işlemcilerdir. Mesela i3-3220 ile i5-3230m aynı güçtedir ghz değerleri (i5 deki maximun başarım halinde iken.) ön bellek ve çekirdek sayıları aynı hatta kullanılan mimari bile aynı bu yüzden örnek verdiğim cpular aynı güçtedir.

doqukans2

doqukans2

Üye
    Konu Sahibi

İ5 in i3 ten tek farkı turbo teknolojisi ve bazı modellerde 4 çekirdek olmasıdır eğer 2 işlemcininde değişken opsiyonları aynı ise denk işlemcilerdir. Mesela i3-3220 ile i5-3230m aynı güçtedir ghz değerleri (i5 deki maximun başarım halinde iken.) ön bellek ve çekirdek sayıları aynı hatta kullanılan mimari bile aynı bu yüzden örnek verdiğim cpular aynı güçtedir.
evet yani ben 1250 ye lenovo buldum peşin alıcam 2GB paylaşımsz ekran kartı Nvidia GF 4GB RAM(1600 MHZ sanırım) i53230 (2.6 ghz turbo boost ile 3.2 yazıyo) böyle bi pc bu fiyata nasıl ?

fk555897

fk555897

Üye
Laptop ise oynatmaz. Masaüstü bir bilgisayarda GTA 7'i oynatmak için ortalama 2500 - 3000 TL civarında bir bilgisayar toplamak gerekiyor. Senin söylediğin bilgisayar en düşük ayarlarda oynatabilir.

Uhops

Uhops

Üye
GTA 7'yi hangi bilgisayarların oynatacağını bilmek imkansız ki daha gta 5 nasıl olcak haberimiz yok. Gta 7 için belki ekran kartı dx 15 falan isteyecek.

• Beğen
Tepkiler: doqukans2